Yeni Ceed İçin Biraz Kararsızım

maximous

New member
Arkadaşlar merhaba,

Bende birkaç soru sormak istiyorum. Yeni Ceed dizel otomatik düşünüyorum fakat Concept Plus ile Premium arasında kaldım. Aslında i30 da aklımda var çünkü Ceed biraz daha da pahalı. Bugün İstanbul Oğuşlar bayi Premium dizel otomatik için trafik sigortası dahil son 60.750 TL verdi. Fiyatların kampanyalı olması sebebiyle bu ay sonuna kadar geçerli olacağını ve zam geleceğini belirttiler. Ama nedense bana pek inandırıcı gelmedi. Bayide kırmızı, siyah, sirius gümüş (açık bej ) ve bir tane de kahve vardı ama hangi kahve olduğunu çözemedim. Bu renklerden kırmızı fena gelmedi ama yine de işte bu diyebileceğim rengim olmadı. Test aracı beyazdı o da opak olduğundan mı ne çok mat duruyordu. Ben kurşun gri ve mavi tonlarını merak ediyorum. Siz başka hangi renkleri önerirsiniz ?

Bu arada Premium ve Concept Plus için istanbulda en uygun fiyatı nereden ve ne kadara kadar alabilirim sizce ?

Teşekkürler..

omurkadir

New member
Bence premium gereksiz Concept plus ideal.
tercih meselesi ben 60bintl kiaya vermem o kadar da değil.
füme renk güzel gidiyor bence ve piyasada çok olmasına rağmen beyaz da iyi.

maximous

New member
Şu fümeyi yani kurşun griyi merak ediyorum doğrusu..

c@n

Super Moderator
Kirsun gri cok yaksiiyor.. canli canli gorduk..:D

Aldiginiz fiyat bence iyi.. zam gelemesi olasi ancak bu ay bayiler hedeflerine ulasamamis durumdalar.. bu yuzden degisik bayilerden de fiyat alamanizi oneririm..

Donaim olarak bu sizin seciminize kalmis ama bence 2. Ellere de bakin.. az kmde uygun fiyata premium ya da concept plus bulabilirsiniz...

TeamPASAOGLU

babıesrar

New member
Bence premium gereksiz Concept plus ideal.
tercih meselesi ben 60bintl kiaya vermem o kadar da değil.
füme renk güzel gidiyor bence ve piyasada çok olmasına rağmen beyaz da iyi.
Katılmıyorum hocam. Premium donanımsal olarak 60ı kesinlikle hak ediyor. Golfün ful fiyatını düşünürsek bence kia'ya haksızlık ediyorsunuz..Velhasıl Kia'ya 60 verilir bence

babıesrar

New member
Cevap: Re: Yeni Ceed İçin Biraz Kararsızım

bence 2. Ellere de bakin.. az kmde uygun fiyata premium ya da concept plus bulabilirsiniz...

TeamPASAOGLU
Aynen ,mesela cp için Kia Cee'd 1.6 CRDI Concept Plus 2012 Model 52.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 121271361
premium için Kia Cee'd 1.6 CRDi Premium 2012 Model 55.000 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 121022540
ve Kia Cee'd 1.6 CRDi Premium 2012 Model 55.000 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 122135699

bence bu 3üne yönelin hocam. sıfır için 3 5 fazla vermeye gerek yok. Tabi karar sizin

omurkadir

New member
Katılmıyorum hocam. Premium donanımsal olarak 60ı kesinlikle hak ediyor. Golfün ful fiyatını düşünürsek bence kia'ya haksızlık ediyorsunuz..Velhasıl Kia'ya 60 verilir bence
60 az bi para değil golf de 70etmez kanımca.
bu paralar c segmenti için çok modelin adı premium sadece premium marka değil.
sadece dizel otomatik diye gidip kia almam BMW 116i Merco a180 varken veya d segmenti bir dünya araç var bu paralara.
bunu 2.5yıldır kia kullanan biri olarak söylüyorum.

babıesrar

New member
sadece dizel otomatik diye gidip kia almam BMW 116i Merco a180 varken veya d segmenti bir dünya araç var bu paralara.
d sınıfı için eyvallah ama 1.16 ve a 180 için katılmıyorum. özellikle iç malzeme olarak aşşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum. dış dizayn olarak ikisinin de önünde bence yeni cee'd. Tabi zevk renk meselesi o ayrı.. Öte yandan 2. el durumunu düşünürsek tabiki merco ve bmw bir değil belki 5 adım önde. cee'd yerine bunlardan birini almam için tek neden bu olurdu heralde. tabi insanların merco bmw görünce WOOOUV demeleri durumu başka :D

bmx

New member
C segmenti Mercedes veya BMW

Kia-Hyundai-Seat gibi markalardan bir farkı yok sadece logo farkı var

Mercedeste örneğin Renault motoru kullanıyor.

Bu araçlarda fark D segmentinden sonra başlıyor

omurkadir

New member
Fark kesinlikle var sürüş keyfi zevki dinamiği denen birşey var mesela BMW %50 %50 ağırlık dağılımı arkadan itiş 8ileri otomatik şanzımanı var herşey iki üç basit donanım süs püs değil.

babıesrar

New member
Fark kesinlikle var sürüş keyfi zevki dinamiği denen birşey var mesela BMW %50 %50 ağırlık dağılımı arkadan itiş 8ileri otomatik şanzımanı var herşey iki üç basit donanım süs püs değil.
İşte bu önemli bi fark hocam. Kullandığınız belli bu araçları..saygılar

zerogravity

New member
Alman Almadır , 1.4 tsı dsg 54lira bizim araçtan dahamı dolu? Sayılır...

Kendini bil…

bilgin

New member
İyide bende premium ceed var ortağımda 2011 audi A4 2.0 tdi fakat araba bomboş,yağmur far sensörü bile yok sizi bilmem ben bu şekilde bi audiye 90-100.000 vermem ikinci eli bile 70.000 arabanın. Etmez o kadar

omurkadir

New member
İyide bende premium ceed var ortağımda 2011 audi A4 2.0 tdi fakat araba bomboş,yağmur far sensörü bile yok sizi bilmem ben bu şekilde bi audiye 90-100.000 vermem ikinci eli bile 70.000 arabanın. Etmez o kadar
Ceed premium 60diyorlarsa audi 70çok çok normal ayrıca bir üst segment

erginy

New member
Ben de yeni aldım Premium modelini. Şu otomatik park olayını her kullandığımda iyi ki de premium aldım diyorum. Yani sadece bu özellik değer. Hiç olmaz ise keyifli birşey hocam.

bilgin

New member
Ceed premium 60diyorlarsa audi 70çok çok normal ayrıca bir üst segment
Evet üst segment ama söylemek istediğim ağzına kadar dolu bir ceed e mi binersin bomboş bir audi yemi benim kararım belli arabamda yok yok,bi tek ıslık çalışnca arkamdan gelmiyo

omurkadir

New member
Evet üst segment ama söylemek istediğim ağzına kadar dolu bir ceed e mi binersin bomboş bir audi yemi benim kararım belli arabamda yok yok,bi tek ıslık çalışnca arkamdan gelmiyo
Ceed in karşılığı a3tür.
ceed ile a4 kıyası sağlıklı değil.
Hem bir üst segment hem de premium denilebilecek bir marka audi.
Tabiki audi.

kerem ceed premium

New member
kesinlikle premium bence bi alt paketle fark oldukça var alman markalarında para ödeyip eklettiğin bütün özellikler premiumda standart

amorusso

New member
Ceed in karşılığı a3tür.
ceed ile a4 kıyası sağlıklı değil.
Hem bir üst segment hem de premium denilebilecek bir marka audi.
Tabiki audi.
Omur a3 ile Ceed i aynı kefeye koydun ya, hiç bir şey demeyeyım:) iç hacim ve ölçü olarak alakasız araçlar.
Audi bin premium modelleri benim için a6 ile başlar.
A4 ve merso c serisi kim ne derse desin C SINIFIDIR.

Markadan ziyade, araçta beklenti önemli. Ceed sınıfında harika bir araç,
kıyas göreceği golf , leon, i30 var.