Yeni Ceed Gündüz Led'i ve Koltuk Bel Şişirme sorunu.

Serkan OĞUZ

New member
Arkadaşlar geçen gece ledlerle ilgili sıkıntı yaşadığımı farkettim.Biliyorsunuz ki farlar kapalı iken led ışıklar canlı,farlar açıldığında ise ledler daha loş şekilde yanarken benim sol farın ledinde herhangi bir değişiklik olmadan sanki farlar kapalıymış gibi canlı yanıyor,sağ tarafta sıkıntı yok.Dün yolumun üstünde denk geldim ve servise uğradım sağosunlar hemen ilgilendiler ve bugüne kadar 2 araç aynı şikayetten gelmiş hatta arıza formlarını gördüm ve direk tamirat ile uğraşmadan komple sıfır far takılmış.Eğer tamiratı mümkünse değiştirmek istemem dedim abi boşver sıfır far getirteceğiz zaten araç yeni o yüzden sağ eski sol yeni gibi durmayacak deyince kabul ettim.Başta farları yaktığımda soldaki göz kırpıyordu loş konuma düşmeye çalışıyor ancak düşemiyordu şimdi hep canlı yanıyor.Yarın birgün aynı durum forumdaki arkadaşların başına gelirse bilgi olması açısından paylaşmak istedim.Yani kısacası tamirat yok ve yenisi sipariş ediliyor,açıkçası yaklaşımları hoşuma gitti.

Ayrıca son 1 aydır her ne kadar kullanmasamda bel şişirme fonksiyonu ara ara takılıyordu bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu,son 1 haftadır tamamen fonksiyonunu yitirdi.Onuda incelediler koltuğun arkasından fermuarı açıp motora tornavida ile birkaç defa tıkladılar birşeyler denediler bunuda değiştirelim dediler bende tamam dedim.Servisten çıktıktan yarım saat sonra tıkır tıkır çalışmaya başladı:)Servisi aradım durumu anlattım siparişi iptal edin dedim biz hallederiz dediler bende üstelemedim.Servis garantisi işin içinde olunca keyifli oluyormuş denemiş oldum.

43YD620

New member
Bilgilendirme için teşekkürler

Berkan

New member
neyseki ledim olmadıgı yanıp sönmesi gibi derdim yok :( olsaydı iyiydi tabi :)

buarada beldestek koltuk üstüne biraz saga sola oynatınca sırtı bazen degisik sesler geliyor normalmidir

Serkan OĞUZ

New member
Valla normal olmaması lazım benim koltuktan son iki haftadır yağlanmamış parça sesi gibi gacır gucur ufak ses geliyor.Rahatsız olmuyorum ama onu bir ara halledeceğim. Led aydınlatma varsın bozulsun sorun değil ama üstünde olsun:)

Serty86

New member
Bizim araçtada aynı sorun mevcut servise gösterdim koltuk sökülüp bakılacak 1 gün sürer dedi. Bayramdan sonra araçla baya işim var hayırlısı.

akrepkral86

New member
Arkadaşlar benimde sağ yolcu koltuğundan ses geliyor servise gösterdim baktılar bayramdan sonra gelin detaylı olarak koltuğu söküp bakıcaz dediler bakalım inş hallolur çünkü yolcu koltuğuna birisi oturduğunda çukura girince sarsıntıdan gacır gucur ses geliyor ayrıca benim aracında sol led yanıp sönme yapıyor arasıra sağda yapıyordu daha önce gösterdim garantiden değiştirdiler şimdi solda değişecek gibi gözüküyor bayramdan sonra hepsini halledicem

Serkan OĞUZ

New member
Servisten aradılar gerek yok dediğim halde bel şişirme aparatını kabul etmişler ancak asıl ihtiyacım olan Led far konusunda emin olamamış arkadaşlar, neyinden emin olacaklar orasınıda anlamadım ya:)Çelik Motor o yüzden onay vermemiş tekrar resim istiyorlar.Bakalım bekleyelim görelim ama sorun çıkarırlarsa izleyin neler olacağını.Severim böyle işleri,güzelde uğraşırım.Gelişmeleri garanti kapsamının nasıl işlediği konusunda bilgi sahibi olunması açısından paylaşacağım.

akrepkral86

New member
Ben aracın videosunu çekip servise mail attım bence sende öyle yap Serkan

pepe

Active member
benim de yolcu koltuğu bel desteği aparatından ses geliyor... Hiç şişirmediğinizde sorun yok ancak biraz şişirdiğinde sarsıntılarda tıkırtı yapıyor...

Serkan OĞUZ

New member
Ben aracın videosunu çekip servise mail attım bence sende öyle yap Serkan
Led ışıkları insan gözünün algılayamadığı hızda yanıp sönen yapıda olduğu için video çekim anında iki farında yanıp sönüyor şeklinde görünmesi sorunun anlaşılmasına engel oluyor.Video çektik ama bu sebepten ötürü işe yaramadı.

deadgarden

New member
benim de yolcu koltuğu bel desteği aparatından ses geliyor... Hiç şişirmediğinizde sorun yok ancak biraz şişirdiğinde sarsıntılarda tıkırtı yapıyor...

bendede aynı problem var. gıcırtı sesi geliyor otururken arac hareket halinde ister istemez koltukla haşırneşiriz. koltuk belşişirmeden gıcırtı sesler geliyor. aynı zamandada. sol led'lerim bi yanıyor bi sönuyor belli aralıklarda :S

Serkan OĞUZ

New member
Evet arkadaşlar zar zor çekip gönderdiğim kısa video işe yaradı değişimi 2 saat içinde kabul ettiler ve haber verdiler.Sol far komple yenisi ile değişecek.Az birşey bastırınca oluyor sorun yok şimdilik.

Serkan OĞUZ

New member
Yaklaşık 1 hafta önce farın geldiğini söylediler ve servise çağırdılar.Gittim ve yarım saat içinde hallettiler.Şükür sorun yok şimdilik tıkır tıkır çalışıyor:)Bu arada merak ettim far fiyatı ne kadar diye sordum 1400 TL üstünde bir fiyatı var dediler dumur oldum. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.

deadgarden

New member
bende bugun led farların yanıp sönmesi şikayetiyle gittim. şansa serviste tam söndu ıspatlamış oldum zaten videomda vardı elimde. şaşırdığım konu led yüzünden koca farın değişmesiydi yazık bence. neyse kayıt aldılar bakalım nezaman değişecek. çelik motorla yazışacaktı. oradada yok ise 20 gune gelirmiş koreden.

ibrakbulut

New member
Günaydın ,

Konu biraz değişecek ama tekrar sormak isterim. Koltuğa oturduğunuzda sol bacak kısmının altında olan sünger kısmında gıcırtı oluyor mu? Her vites değiştirmem de bu sesi duyuyorum. Aynı ses sağ önce yolcu koltuğunda da var maalesef.

Saygılarımla

pepe

Active member
Günaydın ,

Konu biraz değişecek ama tekrar sormak isterim. Koltuğa oturduğunuzda sol bacak kısmının altında olan sünger kısmında gıcırtı oluyor mu? Her vites değiştirmem de bu sesi duyuyorum. Aynı ses sağ önce yolcu koltuğunda da var maalesef.

Saygılarımla

Daha önce de cevapladım şimdi de cevaplayayım...oluyor...
sebebi: koltuk kumaşının parlak kaygan yapısı...
çözümü: araya ufak bir şey sıkıştırın...

CeedMaster

New member
İyi günler genelde çevremde Gördüğüm yeni kasa ceed'lerin gündüz ledleri problemli
Herhalde servisin sorgusuz sualsiz hemen değiştirme yönüne gitme sebebi bu durumla oldukça sık sık karşılaşmasıdır
Bu günde bir ceed'in sol ledi ' araç seyir halindeyken titriyordu arasıra sönüp tekrar yanıyordu

dvc_06

New member
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Tamir olamaması bence de hiç iyi değil. Şu an için garantili olan araçlarımızda problem yok ancak garanti bittiğinde servis; gündüz far yanmıyor dediğimizde komple far değişecek 1.500 Tl de rakamı var derlerse sıkıntı :D

Serkan OĞUZ

New member
Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Tamir olamaması bence de hiç iyi değil. Şu an için garantili olan araçlarımızda problem yok ancak garanti bittiğinde servis; gündüz far yanmıyor dediğimizde komple far değişecek 1.500 Tl de rakamı var derlerse sıkıntı :D
Kesinlikle aynı fikirdeyim.Garantisi bitmiş bir aracın başına böyle bir durum geldiğinde tüm farın değişmek zorunda kalması kötü bir durum.Öldürseler değiştirmem o şekilde kullanırım.Eskiden gündüz ledi mi vardı sanki :) Far açılıp tamir etmekte pek sağlıklı olmayabilir.Aydınlatma ürünleri konusunda çok bilgili değilim ama birkaç kişiden duyduğum araç haricinde de led ile ilgili sıkıntı olduğunda tamiri mümkün değil diyorlardı.Bu işi bilen arkadaşlar daha iyi bilirler.

pepe

Active member
Arkadaşlar sol viraj içi aydınlatma farım yanmıyor sanırım patlamış...serviste ücretsiz değiştirirler değil mi?