Yeni Ceed GT

dellobaltino

New member
Proceed GT çok beğenmekteyim fakat tek kapılı olması benim için bu modeli seçenek dışı bırakıyor. Keşke çift kapılı olsaydı diye düşünürdüm. Derken avrupadaki kia web sitelerine göz gezdirirken Proceed GT ve Ceed GT diye iki farklı model gördüm. Tahmin edeceğiniz gibi Ceed GT çift kapılı. Yani tam hayallerimin arabası. Acaba bu model Tükiyeye de gelir mi. Ve avrupadaki 7 yıl garantiyi görünce Türkiyenin bir Avrupa değil de Ortadoğu ülkesi olduğunu anladım. New Kia cee’d GT| Hatchback from £20,500 | Kia Motors UK

rayen

Super Moderator
Ama fiyatlar Avrupa, hatta aşmış durumda. :)

brkrhn61

Active member
Biz çok zengin bi ülke olduğumuz için herşeyin en pahalisi makbul. En pahaliyi kullanmak bizim fıtratımızda war ;)

hTc cihazımdan tapatalkla takla atarak gönderildi

bir.mann

New member
Çelik Motorla konuşmak lazım, belki özel siparişle getiriyorlardır.

hakan078

New member
tamponlarını alsak bizim arabalara taksak olmuyomu?
arka aynı zaten öyle gözüküyo yandan önde de bi tampon farklı başka bi fark göremedim ben tek kapılı modelin tamponu 4 kapılıya uymuyo diye biliyorum ama yurt dışından bunun ön tamponu bizimkilere uyar ben bi bunu araştırayım :)

Isabektas

New member
Türkiye'ye giriş yapmayan arabanın parçasını da kesinlikle Çelik motor getirtmiyor sadece burda satılan modellerin şase numaralarıyla parça isteniyor çok araştırdım ama neyazıkki durum bu. Bende tamponların peşindeyim ama o önü dizmek 6 bin tl yi buluyor. En son baktığımda sis ve gündüz ledleri tümleşik tek başına 1 tanesi 1500 tl idi ama tekrar bakmak gerekiyor.

Berkan

New member
sasi numarası kolay ceed gt si olan arkadaslar mevcut o siparis verir gibi sadece sisteme kodu girilecekki parca kodları ıvır zıvır gözüksün (vw grup ta falanda boyledir bu sistem.) gerisi parayı bulup siparis etmekte yatıyor :)

dellobaltino

New member
sadece ön tampon değilki fark. jantlar recaro koltuklar hız göstergesi. tamponu taksan bile o jantlar olmadan sönük kalır bence

Isabektas

New member
Türkiye'ye giriş yapmamış hiç bir aracın parçasını getirmiyor malum firma.

Serty86

New member
Maalesef tr gelmicek. pro ceed gt den bekleneni alamamışlar zaten.

ceronimo1978

New member
bence de bekleneni alamadılar. zira Topkapı servisi 2012'den şu ana kadar 3 adet satabilmiş.

MuSTaNG

New member
Okmeydanı Bayraktar benim bildiğim her ay en az 1 tane satıyo GT ile ilgili satmakta sıkıntı yaşamıyoruz demişlerdi ama benim için GT'lerin satılamamasında bi sıkıntı yok kimse almasın tek bizde olsun böylelikle satarken istediğimiz fiyata satarız :D

ceronimo1978

New member
Ayda 1 arac satmak ve satmakta sikinti yasamiyoruz demek:) abi beklenti yilda 12 arac satmaksa birsey diyemiycem. Zira biz dacia dokker gostergesini 12000 adet/hafta temposunda daciaya satiyoruz bizcede sikinti yok ah kia ahhh

babıesrar

New member
Bu rezil distribütör olduğu müddetçe hiç beklemeyelim ceed gt falan. Adamlar daha o 7'' orj multi medyayı getirmiyo, sonra arka ledleri falan.. yanlız gt'nin jantları ve koltukları çok fena abi ya:rolleyes: Gerçi manuel beni bozuyo at isterüm:p [MENTION=1354]dellobaltino[/MENTION]

MuSTaNG

New member
Usta abartmamak için 1 dedim bayraktarın bana söylediği ayda 2 3 tane GT satıyoruz demişti doğru ya da yanlış ama ne farkeder ki bu çelik motorla bu aracı yılda 1 tane satsan bence beceridir tamam araç çok pahalı olmasın diye bi zenon getirmezsin işte şerit asistanı, park asistanı getirmezsin anlarım (anlamam da neyse) ama özel siparişle araba getirmemek ne demek benim param var beklerimde en azından istediğim rengi getir yok onada olmaz gemide ne varsa o diyolar şimdi böyle firmadan ne beklersin ki.. 2012 rio'muz var paspaslarımız yırtık pırtık servise soruyoruz adam abi yok kauçuk verelim diyo şimdi bu millet daha paspas getirtemeyen kia'yı neden alsın mis gibi bmw, vw, opel varken..

goofyrider

Yasaklı Üye
bu ceed gt bence çok abartı pahallı. liste fiyatı 84.000TL.. bunu alacaklara tavsiyem 2006-2007 impreza sti alın. arabaya binmiş olursunuz, performans nedir o zaman anlarsınız.

Berkan

New member
bu ceed gt bence çok abartı pahallı. liste fiyatı 84.000TL.. bunu alacaklara tavsiyem 2006-2007 impreza sti alın. arabaya binmiş olursunuz, performans nedir o zaman anlarsınız.
abartı pahalı falan degil sıfır araç ve o donanıma ucuz.

8 senelik bir ornek oldu. bu sınıfları bile apayrı

tamam sti ayrı ama amac performanssa. e36 m3 alıp üstüne sc koyarsanda performans olur emin ol 80 tutmaz bile. corvette bile alabilrsin dert degil maksat yürütebilmek yürütme masraflarını karsılamkta hepimiz biliyoruz o sti ın yanına en az yarısı kadar parada gerekir olası durumlarla karsılastıgında cozebilesin diye

dellobaltino

New member
abi onun yerine o paraya şunu alırsın bunu alırsın diye bi kıyaslama yapmanın sonu yok. ama karşılaştırma yaparken sıfırı sıfırla karşılaştırmak lazım. gidersin o paraya ikinci el 300 beygirlik araba da bulursun. ama olay sadece beygirde bitmiyor. modelli arabaya binmek ayrı bi keyiftir. ben şahsen 10 yaşında mercedes audiye bineceğime sıfır renoya binmeyi tercih ederim

wrc1-f1

New member
Arkadaşlar Türkiye'de ilk GT'yi alan benim. Birkaç kez yazdım zaten. Başka bir sitede yazmıştım alım maceramı. Ben önceleri Astra GTC alacaktım. Ancak ilgisiz tavırları bıktırdı. 208 GTI ise çok küçük geldi. Ceed GT için çok uğraştım ama kesinlikle getirilmeyeceğini söylediler. Bende Pro-Ceed GT'ye yöneldim. Bu olaylar Haziran - Temmuz 2013 te oldu. Siparişi Temmuz da verdim. 31 Ağustos ta plakayı taktım. Aracın performansı yeterli. Subaru ayrı bir dünya . Onuda kullandım ama içi berbat . Turbo araçta turbo göstergesi yok. GT' de turbo ile birlikte tork göstergesi bile var. İçini gören hayran kalıyor. Scirocco kullanıcıları özellikle :) Yolda giderken , ışıklarda durunca herkes dikkatle bakıyor . Gelip sorular soruyor. Çok araba kullandım ama bukadar dikkat çeken olmamıştı. Merak ettiğiniz konular olursa cevaplarım. Saygılar...