Yeni Ceed Direksiyon Tıkırtısı

turkeril

New member
Yeni Ceed Direksiyon Tıkırtısı [ÇÖZÜLDÜ]

Arkadaşlar 2015 şubatta 29 binde aldığım 2012 son kasa ceedimin direksiyonu bir kaç ay içinde tıkıtrı yapmaya başladı. Bakımda söyledim, sağolsunlar Samsun Asal 1-2 inceleme ve tamir denemesinden sonra komple direksiyon kutusunu değiştirdi. Değişim yapıldığında km zannedersem 43-44 bin idi.

Asıl sorun, sıfırı ile değiştirilen d.kutusu (eskisini de gözümle gördüm) şimdi yeniden (49 bin km) çok fena tıkırdamaya başladı. Böyle bir sorun duydunuz mu, gördünüz mü, çok çeşitli arabalarım oldu, hatta bu 6. kia'm. Böyle bir duurmla karşılaşmadım. Tamam yollarımız iyi değil ama öyle aman aman kötü kullanmadım. Değişimden sonra daha dikkatli kullandım hatta. 2-3 defa farketmediğim çukurlara düşmüşümdür, kasislerden geçerken 30'la falan geçerim. Bu duruma ne dersiniz?

Son düzenleme:

turkeril

New member
En azından problem yaşamayanlar yazarsa (km bilgisi ile birlikte) memnun olurum.

elmetino

New member
Ben hiç yaşamadım.

2013 Kia ceed 31000

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rayen

Super Moderator
Daha önce direksiyon kutusu değişeni duydum. Ama göhüs problemi gibi kronik değil. Emin olmamakla birlikte sanırım Mutlu'nun aracında değişim olmuştu.

turkeril

New member
Daha önce direksiyon kutusu değişeni duydum. Ama göhüs problemi gibi kronik değil. Emin olmamakla birlikte sanırım Mutlu'nun aracında değişim olmuştu.
Hmm teşekkürler. 2. defa olması beni kıllandırdı biraz. Hani zorlayıp tekrar değiştirtsem bile yine olabilecek ise hiç zorlamayım, tornacıya falan yaptırmaya çalışayım diyorum. Bi de kime söylesen hata sende derler, ki ben de öyle düşünmeye başladım.

akrepkral86

New member
Bende eski aracımda(makyajsız kasa)direksiyon konusunda hiçbir problem yaşamadım umarım bundada yaşamam.:cool:

erlmtl

New member
2012 son kasa Ceed SW sahibiyim. Araç 42000 de. Bende yok demeye korkuyorum şu an :)

Ama şimdilik gayet iyi, herhangi bir ses, tıkırdama yok..

turkeril

New member
Parmağımı piano black kısma koyup direksiyonu fırıl fırıl çeviririm bazen. Bu hareketten olabilir mi ...

Bir de kasislerde yavaşlasam da durmuyorum, biraz tatlı sert geçiyorum diyelim...

Bu eylemlerden şüpheleniyorum. Belli ki bende bi şey var.

turkeril

New member
Arkadaşlar sorun şimdilik çözüldü diyebilirim.

2 hafta önce samsun asal'a uğradım ve şikayetimi bildirdim. Fakat aracı bırakmaya vaktim olmadığını söyledim. Cumartesi şehre girer girmez uğramıştım ve pazar günü ayrılacaktım. Neyse, en azından teşhis edelim dediler. Ben showroomda araçları incelerken 20 dakika içinde tamam aracı alabilirsiniz dediler. Sorun devam ederse geniş zamanda detaylı inceleriz de dediler. Aracı aldım ve tıkırtı falan kalmamış :D O günden beri 1500 km falan yapmışımdır, sıkıntı yok çok şükür :)

Karabükte ustama sordum, değişim esnasında mafsalın vidalarını iyi sıkmamışlardır ondan olmuştur diyor. Çok şükür araba tısır tısır oldu :)

Samsun Asal'a ve Ahmet ustaya teşekkür ediyorum, sorunu bildirdiğiniz andaki yaklaşımları bi kere olumlu. Araba öncelikle bizim araba gibi yaklaşıyorlar.

Son düzenleme:

43YD620

New member
2012 yeni kasa 19000 km de. daha yaşamadım umarım da yaşamam

inimicus

New member
Konu kapanmış(tır umarım) gerçi ama evet benim de 2010 kasa ceed'de değişmişti direksiyon komple. Rasim abi doğru hatırlıyor; demek ki kulaklarda işitme azalsa da zehir gibi işliyor aklı. ;) Bendeki sorun direk eps motorunun gitmesi ve direksiyonun 1950 model kamyon moduna geçmesiydi.

turkeril

New member
Evet konu bi aksilik olmazsa kapanmış görünüyor. İnşallah böyle devam ederiz, araba tısır tısır oldu :)