yeni ceed concept plus navigasyon

korrinni44

New member
arkadaşlar ceed concept plus aracıma navigasyon taktırmak istiyorum. forumda baya taktiran var necvox marka.
fiyat olarak servis 2.000 tl ye yakın bir fiyat istedi. sizce değer mi? bu kadar para vermeye çok kararsızım.
görüşlerinizi bekliyorum...

korrinni44

New member
Ömer Bey Gaziantep Kia bayi de 1.900 civarı bi fiyat verdi ama içinde kamera yok.geri görüş kamerası ile fiyat nedir? ve sizce değer mi 2.000 tl vermeye bu cihaza.?

gerı gorus kamerası dahıl. bence gereksız bı alet ısın acıgı. ama tabı zevkler ve renkler meselesı. orjınal teybı ses kalıtesı olarak daha ıyıdır

korrinni44

New member
Gaziantep servisteki arkadaşlar ses kalitesinin navigasyon la arttığını söylediler ama bi türlü test edemedik.

dellobaltino

New member
bence cok fazla 700-800 liraya navimex taktırabilirsin serviste taktırıp memnun olan arkadaşlar var. 2000 lira edecek bir şeyi yok. Donanım özelliklerine bak. 700 liralık navigasyondan cok bir farkı yok. En kralında bile en fazla 1 gb ram 1 gz işlemci var.

leonine25

Active member
gerı gorus kamerası dahıl. bence gereksız bı alet ısın acıgı. ama tabı zevkler ve renkler meselesı. orjınal teybı ses kalıtesı olarak daha ıyıdır
Bende cihaz mevcut araç alınırken serviste takılan bir cihaz ancak geri göüş kamerası yok. Yani geri vitese takınca açılmıyor ama kamera aracın üzerindeyse bilemiyorum :) İşten fırsat bulupta binemiyorum aracıma.. Peki sadece geri görüş kamerası eklemek istesek fiyat nasıl olur...

Bir sorumda daha olacak. Cihazda IGO Primo navigasyon yazılımı kullanılmış. Bunun yerine farklı bir marka yazılım kullanmamızda sakınca (garanti veya çalışabilirlik bakımından) var mı?

By_Cesar

Active member
valla açıkcası 2000 tl gibi bir para vermek israftan başka bir şey değil. Yurt dışı sitelerinde gayet iyi ve uygun fiyata navigasyon cihazları var onlara bakmanı öneririm ;)

leonine25

Active member
Ben taktirdim hic memnun degilim radyo kesinlikle cekmiyor
Kesinlikle değilde mükemmel çekmiyor diyebilirim bende... Bendeki cihaz necvox s100 (sıfır alımında takılmış) . Şuan platinyum serisinin yazılımı yüklü.. Bazı şeylerde iyileştirme olmuş. Sizde deneyebilirsiniz...

Bende cihaz mevcut araç alınırken serviste takılan bir cihaz ancak geri göüş kamerası yok. Yani geri vitese takınca açılmıyor ama kamera aracın üzerindeyse bilemiyorum :) İşten fırsat bulupta binemiyorum aracıma.. Peki sadece geri görüş kamerası eklemek istesek fiyat nasıl olur...

Bir sorumda daha olacak. Cihazda IGO Primo navigasyon yazılımı kullanılmış. Bunun yerine farklı bir marka yazılım kullanmamızda sakınca (garanti veya çalışabilirlik bakımından) var mı?

sadece gerı gorus kamerası takamayız cunku yansıtacagımız bır alet olması lazım. yazlım degıstırebılırsınız. ancak orjınal kartına degıl baska bı karta atın programı.

icmumcu

New member
1900 tl rakamı necvox platinum için ise makul. fakat necvoxun standart versiyonu içinse kusura bakmayın ama çok fazla bir fiyat.

icmumcu

New member
bu arada ses kalitesi, radyo ve görüntü kalitesi açısından standart cihaz ile platinum cihaz arasında dağlar kadar fark vardır. Neden derseniz cruze aracımda standart necvox, ceed aracımda platinum var. platinumda philips tuner var yani radyo kalitesi çok daha iyi. ayrıca aracımda ses sistemi var, orjinal teypteykenki sesle platinum takıldıktan sonraki ses kalitesini karşılaştırmak bile hata olur. ben taktırırken geri görüş kamerası kutudan çıkmadı ben başka bir kamera taktırdım. 6 aydır kullanıyorum necvox platinumdan çok memnunuum. isteyen arkadaşlar youtubede yüklediğim videoyu izleyebilir.

NECVOX PLATİNUM FOR NEW KİA CEED - YouTube

leonine25

Active member
sadece gerı gorus kamerası takamayız cunku yansıtacagımız bır alet olması lazım. yazlım degıstırebılırsınız. ancak orjınal kartına degıl baska bı karta atın programı.
Aracımda 1900tl dediğiniz multimedia cihaz mevcut ancak geri görüş kamerası aracımda takılı değil demek istemiştim.. Yansıtacağınız cihaz mevcut zaten...
KAmerayı aracın neresine takıyorsunuz. Fotoğraf mevcut ise paylaşabilirmisiniz...

bir.mann

New member
bu arada ses kalitesi, radyo ve görüntü kalitesi açısından standart cihaz ile platinum cihaz arasında dağlar kadar fark vardır. Neden derseniz cruze aracımda standart necvox, ceed aracımda platinum var. platinumda philips tuner var yani radyo kalitesi çok daha iyi. ayrıca aracımda ses sistemi var, orjinal teypteykenki sesle platinum takıldıktan sonraki ses kalitesini karşılaştırmak bile hata olur. ben taktırırken geri görüş kamerası kutudan çıkmadı ben başka bir kamera taktırdım. 6 aydır kullanıyorum necvox platinumdan çok memnunuum. isteyen arkadaşlar youtubede yüklediğim videoyu izleyebilir.

NECVOX PLATİNUM FOR NEW KİA CEED - YouTube
Cihaz güzelmiş.. Ses kalitesi iyi anladığım kadarıyla.

bir.mann

New member
Navigasyonun normal Nacvox mu, Platinium mu olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Isabektas

New member
Merhaba arkadaşlar ucuz olan 700-1000 tl arası olan cihazlar bence değmez onlarla uğrayacağımıza aracın orjinal teybi kalsın daha iyidir. Ama necvoks platinium tartışmasız çok iyi bir cihaz olduğunu duydum ucuz olanın cihazların araştırdığım kadarıyla içeriği hep aynı işlemci rem özellikleri gerçeği yansıtmıyor.

ben orjinal navi dvd taktım haritası ve hızı gayet hızlı daha öncede videosu
https://m.youtube.com/watch?v=49cWYuHuT3g

Bügünde Belçika'dan orjinal çerçevesi geldi 2000 tl yi geçti ama hiçbir cihaz bunun yerini tutamaz bence teyp lg marka bütün Avrupa ve Rusya içinde haritası mevcut.

ceronimo1978

New member
Kasmayin beyler navimax canavar gibi. Dogubankdan da temin edip montaji yine sirkeci taraflarinda yaptirabilirsiniz. Maksimum 900 tlye islem tamam. Yaklasik 8 aydir kullaniyorum. En ufak bir sorunla karsilasmadim. Bilginize

serdar26

New member
Ben aracı sıfır alırken bayi tarafından necvox takıldı. 1500 tl. fark ödedim. Bazen değer miydi diye düşünüyorum. Radyo performansı kötü. Ses kalitesi bence orijinal teybinde daha iyi. Bas tiz ayarları CD değiştirdiğinizde yada USB kullandığınızda rahatsız edici olabiliyor. Geri görüş kamerası güzel ancak mesafe ayarı görsel çizgilerle sağlandığından tam güvence vermiyor. Alırken bayide bu konuda ikaz etti. Daha önce bir dubaya tampon sürten olmuş. Kamerayı arka plaka aydınlatmalardan birinin yerine takıyorlar. Bu da hoşuma gitmeyen ayrı bir konu... Navigasyon güzel. Ancak ben temmuz ayında 6 avrupa ülkesini kapsayan bir gezi yaptım. Gitmeden önce harita yüklemek istediğimde (bu navigasyonların güncellemesini (IGO) başarsoft yapıyor) Avrupa ülkelerini böldüklerini ve benim ihtiyacım olan haritanın 130 doları bulduğunu gördüm. Bende 64 tl. karşılığı iphone'a harita yükleyerek seyahate çıktım. İyiki öyle yapmışım. Şehirlerde yaya olarak da kullanma imkanım oldu. Cihaz hakkında benim düşüncelerim bunlar.