Yazılımdan dolayı problem yaşayanlar.

slhyldz

New member
Merhaba;

Bir haftadır forumda bu konuyu okuyorum. Ama her seferinde konu dağılıp bilgi kirliliğine gidiyor. Yazılımdan memnun olanlar epey fazla.

Fakat aracına yazılım yaptırıpta kısa veya uzun vadede problem yaşayanlar, ( mekanik arıza, arıza lambası, zincir kırması, turbo arızası, stop etme, yağ eksiltme vs...) burada bilgi verebilirler mi? Yaşadığınız olumsuzlukları ve çözüm sürecinizi paylaşırmısınız.

rayen

Super Moderator
Aslında bilgi kirliliği yok. Yazılımın da bir standardı yok. Yazılım yaptıracak kişi yazılımcıya isteklerini , beklentilerini bildiriyor, yazılım bu istekler doğrultusunda yerine getiriliyor. Dolayısıyla yazılım herkesde aynı değil.
Örneğin Ankarada bir forum üyesi arkadaşımız en alt seviyede yazılım yükletti, 100 metre sonra aracın turbosu gümledi. Ben kişisel olarak yazılıma karşı biriyim. Araçlar bence yeterince güçlü. Varsın 1 litre fazla yaksın.

slhyldz

New member
Bilgi kirliliğinden kastım yanlış bilgi değil tabiki. Sadece sorun yaşayanlar var mı? Varsa ne gibi problemleri oldu? Bunları öğrenmek adına bu konuyu açtım.
Peki arakadaşınızın turbosu henüz yazılımın test aşamasında gittiğinden dolayı, yazılımı yapan firma masrafı üstlendi mi ?

rayen

Super Moderator
Aracılar sayesinde iyi niyet çerçevesinde garantiden değişti. Yazılım ücreti iade edildi.

ERGE

New member
Aslında bilgi kirliliği yok. Yazılımın da bir standardı yok. Yazılım yaptıracak kişi yazılımcıya isteklerini , beklentilerini bildiriyor, yazılım bu istekler doğrultusunda yerine getiriliyor. Dolayısıyla yazılım herkesde aynı değil.
Örneğin Ankarada bir forum üyesi arkadaşımız en alt seviyede yazılım yükletti, 100 metre sonra aracın turbosu gümledi. Ben kişisel olarak yazılıma karşı biriyim. Araçlar bence yeterince güçlü. Varsın 1 litre fazla yaksın.

Rasim abi kimmiş o yazılım yapan özelden yazar mısın. tedirgin oldum şimdi bak:confused: Benimki 2000 km yi atladı bi sorun yok ama.

deadgarden

New member
aynen abi bu yazlımcı kimdir bilelim uzak duralım uyenı yaptıracak olanlar.

rayen

Super Moderator
Bu işin yazılım yapanla alakası yok. Çünkü bir çok araca yazılım yaptı çoğu mutlu mesut kullanıyor. Buradaki olay turbonun eli kulağındaymış diyebiliriz, demeyebiliriz de. :)
Sonuçta yazılım öncesi turbonun ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Kim şuanda aracının durumunu biliyor ki? Kısaca bence bu yazılım işi riskli. Ama isteyen yaptırır, isteyen yaptırmaz. 0 nedenle özelden isim veremem kimse kusura bakmasın. :D

Herakles

New member
Bana yapılan yazılımda aracı koruyan tüm sistemler aktif durumda yani aşırı basınçta araç direk arıza yakar Yada başka bir durumda tabi bunu bilerek işi yapmak gerek bende Pendik'te oturuyorum isterseniz bakarsınız aracıma :)

icmumcu

New member
bende yaklaşık 50bin kmdir aliexpress sitesindem 90dolara getirttiğim nitrodata chipboxu kullanıyorum. bakıma giderken söküp bakımdan sonra tekrar monte ediyorum ve aracımda şuan için hiç sorun yok ve performansı çok iyi.

ozguryıldızoglu

New member
benım aracımdada herangı bı problem yok 53.000 dır yazılımlı kat ıptallı ve partıkur ıptallı aracım gayet memlunum ısı bılen yerlerde yaptırdıngınız surece kolay kolay bsy olmaz

ERGE

New member
benım aracımdada herangı bı problem yok 53.000 dır yazılımlı kat ıptallı ve partıkur ıptallı aracım gayet memlunum ısı bılen yerlerde yaptırdıngınız surece kolay kolay bsy olmaz
ani yüklenmelerde aşırı duman çıkıyormu egzosttan özgür. Bende dpf iptali düşünüyorumda. Hoş bir sorun yok şimdilik ama:)

Berkan

New member
abi standart dizel bile anlık çıkartabilir vites kücültmede yada yüklenmede yada vites kücültüp yüklenmede :D özelliklede yokuş yukarı yüke bindiği sırada

berkan1981

New member
Benim aracimda yazılım var 39000km de herhangi bir sikinti yasamadim isi bilen kisiye yaptirin

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

ERGE

New member
abi standart dizel bile anlık çıkartabilir vites kücültmede yada yüklenmede yada vites kücültüp yüklenmede :D özelliklede yokuş yukarı yüke bindiği sırada
Berkan o çok normal dizel için biliyorum. Ama man kamyon gibi olurmu diyorum:)

ERGE

New member
wavvv. evlerden ırak ya rabbim:D

Herakles

New member
Yazılımlı araçlarınızı standart ceed ler le denediniz mi ? Aldığınız tork aldatıcı olmasın (bombayı attım ) ;)

Serkan OĞUZ

New member
Ben şimdilik çok memnunum,öncelikli amacım yakıt sarfiyatını düşürmek veya performansı coşturmak değildi.Aracın alt devirlerini biraz daha canlandırmaktı.Zaten genelde sakin kullandığım için yazılım yaptırmasamda yine bu şekilde kullanacaktım ama elimin altında saklı duran bir parça fazla güç olduğunu hissetmek yinede güzel. Eminim ki Allah izin verirde araçlarımızı uzun süre satmayıp kullanırsak yaptığımız km'ler ve yazılım olduğu halde sorunsuz gidilebileceğini gösterecek veya yanıldığımızı gösterecek net sonuçlar görürüz.Bütün gün sabahtan akşama kadar bunların içindeyim. Eğer ki riske girecek kadar ve olumsuz sonuçlarda üzülmeyecek bir bütçe ayırabilsem dahi bir yerden sonra sorunlardan ve masraflardan başınızı kaldırmanız mümkün olmuyor ve iş tatsızlaşmaya başlıyor.Bunları göze alsam dahi yapacağım maksimum işlem yazılım+önden arkaya tek boru+dpf iptali.Bunun dışına çıkacağımı sanmıyorum. Videolarda ki yarışlara İzmir'de hazırlanan arkadaşlarımın araçları sonuna kadar açık araçlar, duman atmamasının imkanı ve mümkünatı yok.En hızlı dizeller ve benzinliyim diyen araçlara taş çıkartıyorlar.Bu işin sonu yok o yüzden kendim için tadında devam etmeyi daha uygun buldum.