Yakıt deposu kapağının zor açılması

Likya

New member
Aracı aldığım ilk günden beri yakıt alırken depo kapağı çok zor açılıyor ( İç kısımdaki vidalı kapak).
Kapatırken çok sıkmamama rağmen ( ilk çıt yaptığı yerde bırakıyorum ) sonraki yakıt alışta sanki içerden vakum yapmış gibi zor açıyor pompacılar.
CEED lerde durum genelde böylemi yoksa benim araçtamı bir sıkıntı var.

Bugüne kadar hep böyle olmasına rağmen pek takılmamıştım ancak dün dizel alırken yine zorlanınca önce sizlere bir sormak istedim

Likya

c@n

Super Moderator
Sanirim bu size ozel bir sorun... benim kapak gayet rahat aciliyordu.

TeamPASAOGLU

Srhn

New member
Ynt: Yakıt deposu kapağının zor açılması

Bndede normal aciliyor bi keresinde pompaci zorlandi acarken onunda dedigi depo bos diye skisma yaptigini soledi vakum gibi cekiomus sozde ne kadar dogru bilemem ama

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Likya

New member
Cevap: Ynt: Yakıt deposu kapağının zor açılması

Teşekkür ederim. Zaten bendeki durumda aynısı, depo boşaldığı zaman zor açılıyor. Tabiiki depo boşalıncada kapak açılacak ve dolum yapılacak. Bugün Gül Al a gittim , baktılar , kontrol ettiler aracın altında bir hava tahliye sübabı varmış, temizlediler ama bir sorun göremediler. Yakıt boşalınca benzinciye gitmeden önce tekrar götereceğim.
Endişem şudur.
Olkuduğum bazı makalelerde depo içinde vakum oluşursa Mazot pompasına zarar verir diyenler var. Şehir efsaneside olabilir , doğruda . Bir tecrübem yok. Servise sordum vakum mazot pompasına zarar vermez dediler ????.İnşallah öyledir.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Likya

SANDIKCI BÜLENT

New member
Cevap: Ynt: Yakıt deposu kapağının zor açılması

Deponuzdaki vakum pompaniza zarar vermez. Ancak depoda vakum varsa havalandirmada sorun var demektir ki zaten gülal servisi bu konuda yapilmasi gerekeni yapmiş. Eğer araciniz lpg li ise size tavsiyem çeyrek deponun altinda uzun süre yakitsiz birakmayiniz. Ayrica birde aracinizin canister ini kontrol ettirmenizde fayda olabilir.

Bol kazasiz ve cezasiz sürüşler dilerim.