Xenon Arızası

dellobaltino

New member
2013 ceedime yaklaşık 10 ay önce erbek otoda xenon kit taktırdım kısalara. Dün uzun yol dönüşü sağ farın yanmadığını farkettim. Bugün ampulün gitmiş olabileceğini düşünerek başka bir ampul taktırmayı denedim. Yeni bir ampulle de çalışmadı. Sorunun balasttan kaynaklandığına kanaat getirdim. Haftasonu Erbek oto kapalı olduğundan kartal oto sanayindeki kia özel servisine gittim.

Ellerinde çıkma ballast olduğunu söylediler. Balastı taktılar ve far sorunsuz çalıştı. Bu akşam dışarı çıkarken yanıp 1-2 saniye sonra söndüğünü farkettim. Sorunu tespit için, anahtarı yarım çevirip motoru çalıştırmadan farları açtığımda gayet sorunsuz çalışıyor ve sönme olmuyor. Motoru çalıştırınca 1-2 saniye yanıp sonra sönüyor. Kabloları sök tak yaptım balastın ama sorun düzelmedi. Sorunun nerden kaynaklandığı konusunda tecrübesi olan var mı?

BEYNUR

New member
Takılan ballastan kaynaklanıyor bende eski araçtan kalan 2 takım xenon mevcut araçlarda arıza ışığı yakmıyor fakat kia ceedlerde araç çalıştığı andan itibaren 2 saniye içerisinde sönüyor. Bende yeni canbus özelliği olan xenon aldım . Montajınıda kendim yaptım şuana kadar sorun çıkmadı. Resimlerini çektiğim zaman yayınlarım.

ErbekOtomotiv

New member
2013 ceedime yaklaşık 10 ay önce erbek otoda xenon kit taktırdım kısalara. Dün uzun yol dönüşü sağ farın yanmadığını farkettim. Bugün ampulün gitmiş olabileceğini düşünerek başka bir ampul taktırmayı denedim. Yeni bir ampulle de çalışmadı. Sorunun balasttan kaynaklandığına kanaat getirdim. Haftasonu Erbek oto kapalı olduğundan kartal oto sanayindeki kia özel servisine gittim.

Ellerinde çıkma ballast olduğunu söylediler. Balastı taktılar ve far sorunsuz çalıştı. Bu akşam dışarı çıkarken yanıp 1-2 saniye sonra söndüğünü farkettim. Sorunu tespit için, anahtarı yarım çevirip motoru çalıştırmadan farları açtığımda gayet sorunsuz çalışıyor ve sönme olmuyor. Motoru çalıştırınca 1-2 saniye yanıp sonra sönüyor. Kabloları sök tak yaptım balastın ama sorun düzelmedi. Sorunun nerden kaynaklandığı konusunda tecrübesi olan var mı?

Biraz garip olucak ama bende anlayamıyorum üçüncü ceedim bu üçünde de aynı markayı kullandım diğer iki aracimda hiç problem olmamıştı ama su an kullandigimda bende sorun yaşıyorum, sürekli birisi sönüyor bazen sağ bazen sol hatta dün ledlerim sönmüştü, kapatıp açıyorum düzeliyor. Güçlendirici de taktik ama nafile ama dedigim gibi markayla alakali bişey değil diğer iki aracimda sıkıntı yoktu sorunun kaynağını bende arıyorum.
Bu arada bizim xenonlar garantili eğer süresi dolmadıysa ve hala calismadiysa gelin değişimini yapalım ama tekrar aynı problem olabilir ben tam üç kere değiştirdim hala aynı.

Son düzenleme:

berkan1981

New member
Bizimkindede var nur bu problem ama farlari ac kapat yapinca duzeliyor

Isabektas

New member
Merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun oldu ben bunaldım bu xenon dan eski haline döndüm.Ne yaptıysam zamansız söndüler bişey yanmalarına engel oluyor. Evet kapat aç yanıyorlar fakat beni rahatsız ediyor. H7 normal ampule tekrar döndüm. Belki ilerde % 130 yanan h7 Ler var onlardan takarım biraz ve kısalara.

MuSTaNG

New member
Bi çok kişinin zenondan şikayeti var anlaşılan ancak sorun basit, canbus'lı zenon taktığınız zaman bi sorun kalmıyor bende 1 seneye yakındır hem sis'te hem farlarda zenon kullanıyorum üstelikte en başından beri çıkma zenon kullanıyorum en ufak bi sorun yok..

aLi

Yönetim Ekibi
Xenon yada led takarken canbus'lı olmasına dikkat edin.

eyup

New member
Eski kasalarda da aynı sıkıntılar yaşanıyor mu? Yaşanıyorsa o konuya hiç girmemek daha iyi okuduklarım kadarıyla.

burak_sefa

New member
Eski kasalarda da aynı sıkıntılar yaşanıyor mu? Yaşanıyorsa o konuya hiç girmemek daha iyi okuduklarım kadarıyla.
eski kasalar yeni kasalara göre daha problemsiz diye biliyorum benim eski kasaydı biraz sorun yaşadım ama marka kaynaklı arabadan dolayı değil modacardan aldığım space marka xenon kiti sorun yaşattı oda modacardaki depocuların hatası yüzünden sonrasında monza markayla değiştirdiler sisleri ve kısaları 2 yıl tık demeden sorunsuz kullandım.