Vites Attiktan Sonra Aracin Öne Atilmasi

Hasan

New member
Merhaba,

Baslikta belirttigim gibi bir sorun bir tanidigimin başina geldi. Araç Vites Attiktan Sonra Öne şahlaniyordu ayrica ilk 3 viteste vites atma uyarisi gözükmüyordu.

Çözüm; vites atma uyarisini veren sensör arizalanmiş servis 170 tl ye halletti.

Başiniza gelirse aklinizda bulunsun..

fitness34

New member
Merhaba,
Aynı sorun benim arabada da oluyor fakat genellikle sabahları ilk 10 dk...
sonrasında öne atılma gibi bir durum olmuyor, aynı sorunla karşılaşan var mı acaba...
Teşekkürler...

16ceed35

New member
Merhaba,
Aynı sorun benim arabada da oluyor fakat genellikle sabahları ilk 10 dk...
sonrasında öne atılma gibi bir durum olmuyor, aynı sorunla karşılaşan var mı acaba...
Teşekkürler...
var...diyeceğim forumdaki arkadaşlar senin araçta da her türlü sorun var diyecekler.ama var ve bu kia beni hiç tatmin etmedi.2011 ve 46000 km de bi araç bu kadar sıkıntı çıkarırmı çıkarıyor işte...bazı arkadaşlar alınacak ama bi daha hayatta yanaşmam kia markasına.durumu genellemek istemezdim sadece bana özeldir diye düşünüyordum fakat göründüğü gibi aynı sıkıntılar çoğu arkadaşta var.üstelik sitedeki arkadaşlar tüm kia kullanıcılarının yüzde kaçıdır bilinmez.

dellobaltino

New member
ben de vites atınca araba öne atılıyor. ben de vay be araba yerinde duramıyor yağız at gibi şahlanıyor diye seviniyorum :)

16ceed35

New member
ben de vites atınca araba öne atılıyor. ben de vay be araba yerinde duramıyor yağız at gibi şahlanıyor diye seviniyorum :)
ben atılma demeyeyimde silkelenme diyeyim.hani acemiyken aracı stop ettirir gibi silkelenme.tabi bu olay hasan beyin dediği gibi vites değişim göstergesi çıkmadığı zaman oluyor.demekki benim sensörde gitmiş değiştirmek lazım.umarım garantiye girer:(

Hasan

New member
Benim akrabaminkini garantiye sokmamislar, gerçi o hiç bastirmamiş 5 yil garanti muhabbetine.