viraj aydinlatma

leonine25

Active member
Arkadaşlar merhaba.durdugum yerde direksiyonu sağa sola çeviri yorum ancak viraj aydınlatma lambaları yanmiyor.testini dururken yapamiyorrmuyuz .hareket sensoru gibi birseymi var yoksa benimkiler yanmiyormu?

ERGIN

New member
Araç hareket halinde veya dururken farketmeksizin viraj farları devrededir. Muhtemelen ampülleri gitmiştir. Benimde geçen ay başıma gelmişti.

Berkan

New member
aksine dururken daha az cevirince yanar hızlandınca daha cok cevirince (daha geniş acıda )yanıyor. muhtemelen patlamıştır benim solx2 sağx2 kere patladı: h7 12w55 :)

43YD620

New member
[MENTION=1547]Berkan[/MENTION] arkadaşımın dediği gibi dururken çok daha fazla belli oluyor

ceronimo1978

New member
Benimde sag gitmis. Fazla direksiyonu kirmayacagim artik omru uzun olsun diye :)

leonine25

Active member
Direksiyonu sonuna kadar sağa sola çevirdim hicbir gelişme olmadi. :) kendim kolay degistirebilirmiyim birde abimin 2000 model lada vebası bile plaka Işığı patladığında dahi uyari veriyorsa bizimki neden vermiyor?

leonine25

Active member
Birde hangi lambayı nasıl değiştireceğine dair bildiğiniz bir video varmı?

Berkan

New member
farın arkasındaki kapagı cevirip cıkartınca ampul orda ama, değişimi zor degilde elin büyüklügne gore kanca olan demiri sok ve yerine oturtma kısmı zor olabiliyor f

leonine25

Active member
farın arkasındaki kapagı cevirip cıkartınca ampul orda ama, değişimi zor degilde elin büyüklügne gore kanca olan demiri sok ve yerine oturtma kısmı zor olabiliyor f
192 lık bir adamın eli ne kadar büyük olabilir ki :)

Berkan

New member
192 lık bir adamın eli ne kadar büyük olabilir ki :)
Saygılar valla ben ayar oluyorm el degilde parmaklar biraz dolma.ilk ikisini kendim yaptım ama sonra bir elektriciye girip yada benzinlikte değiştirtiyorum oluşan sinir strese degmez, değiştirmek sıkıstırılacak ekstra 5 lira :D. far oturmuyor otursa klips kapanmıyor falan :)

leonine25

Active member
Anlaşıldı Berkan hocam. H7 12 w55 diyorsun.

rayen

Super Moderator
Bu kronik bir sorun herhalde, neredeyse ampulleri değiştirmeyen yok. :)
Nedenini araştıran, bilgi sahibi olan varsa, bizi de bilgilerdirsin.
Örneğin, servisler ne diyor bu duruma? :)

Berkan

New member
abi sürekli yanıp sonmekten dolayı daha doğrusu ani yanıp sönmekten dolayı diyim. banada oyle dedi cünkü servis ve manıklı geldi

atıyorum bir park manevrası sırasında direksiyonu hafifce cevirsende yanıyor geriye taktınmı tam ters tarafı yakıyor anında.bunu biraz dar bir alanda düsünürsek manevra artıyor cok kısa sürede yanıp sonuyor sag sol olarak ileri geri vitesi degişirken.o yüzden son çözümüm park ederken farları kapıyorum led olmadıgından park ve sisi acıyorm gayet yetiyor far çıldırıp sagı solu yakmaya calısmıyor :D

rayen

Super Moderator
O zaman bu işin anlamı yok ki, millet işi gücü bırakıp sürekli ampül değiştirme derdine mi düşecek. Bence bu özellik konduysa gerekli önlem de alınmalıydı. Örneğin ben sürekli farlar açık gezen biriyim ama ampüller patlamıyor. Bence başka bir sorun var gibi.

leonine25

Active member
O zaman bu işin anlamı yok ki, millet işi gücü bırakıp sürekli ampül değiştirme derdine mi düşecek. Bence bu özellik konduysa gerekli önlem de alınmalıydı. Örneğin ben sürekli farlar açık gezen biriyim ama ampüller patlamıyor. Bence başka bir sorun var gibi.
Rasim abi anlamadım gitti.renoda 2009 dan beri var ama bu şikayetleri duymadım.ilk sayfada da yazmıştım abimin 2000 model lada vegasinda plaka ampulü patlasa gösterge uyari veriyor.bizde oda yok.Erberk otoya sorayim ben.cevabi burada belirtirim birazdan

leonine25

Active member
Erberk oto ömer bey ile görüştüm. Sürekli kısa aralıklarla yanıp söndüğü için bu şekilde sorun oluyor dedi.daha önce kullandığım lagunada 3 yıl sorun yaşam adım dedim.teknolojisi farklı herhalde.bizde bir iyileştirme yok henüz dedi.tanesini 15 TL civarina degistiriyoruz dedi.

Berkan hocam sen benzinlik te nekadara hallediyorsun

rayen

Super Moderator
Arkadaşlar ben elektrik işinden pek anlamam ama araya röle atilabiliyor mu? Onu bir öğrenin derim.

Berkan

New member
Erberk oto ömer bey ile görüştüm. Sürekli kısa aralıklarla yanıp söndüğü için bu şekilde sorun oluyor dedi.daha önce kullandığım lagunada 3 yıl sorun yaşam adım dedim.teknolojisi farklı herhalde.bizde bir iyileştirme yok henüz dedi.tanesini 15 TL civarina degistiriyoruz dedi.

Berkan hocam sen benzinlik te nekadara hallediyorsun
enaz 15 enfazla 20 arasında değişti hep daha fazla vermedim farın fiyatıda dahil ve erbek yakınsa mantıklı secim gayet :)