Uzun yol arabası ?

bcinar20

New member
2 tane enerji içeceği iç, yorgunluğun kalmaz...

sevecen

New member
ceed ile uzun yola gitmek hiç hiçimden gelmiyordu. çok fazla titreşim, yol ve rüzgar sesi var. koltuk ayarını ise bir türlü istediğiniz gibi yapamıyorsunuz.

müziksiyen

New member
Bende sw 2010 dizel otm var. Uzun yola bu arabayla cikilir ama dinlenerek ve konaklayarak veya en azindan uyuyarak. Bence kim ne derse desin bu arac f/p aracidir ve asfalt bir eski kasa opel astra haric almanlardan sorulur.

omurcengz

New member
arkadaşlar ben bir çok araçla uzun yola gitmiş biri olarak ceed'i çok begeniyorum beni hiç yormuyor. B,C,D, tipi bir çok araçla uzun yol yaptım bence ceed ilk sıralarda yer alıyor. laguna ve astranın gerisinde kalıyo civic hiçte öyle üstün bir araba degil zaten :). Eger yolda rampa yoksa eski aracım 2012 SPORTAGE efsane... tek sıkıntı rampa çıkmıyo ama onunla yola gitmek çok güzeldi...:)

hakan078

New member
ceed ile uzun yola gitmek hiç hiçimden gelmiyordu. çok fazla titreşim, yol ve rüzgar sesi var. koltuk ayarını ise bir türlü istediğiniz gibi yapamıyorsunuz.
Burda yorum yapan arkadaslarin ceed leriyle bizim ceedler farkli sanirim yada baska arabaya binmemisler yada mercedes s kasadan inip ceed e binmisler

omurcengz

New member
neredeyse bütün araçlarımla ayvalık-istanbul arası gidip geldim. en kısa sürede istanbula ceed ile vardım ve pekte yorulmadım aynı yolu c4 hdi ile yaptım eve zor attım kndimi :) 2012 honda civic ceed den konforlu fakat bi çıkın yola aracın aldıgı asfalt sesine tutulacaksınız... ah birazda az yaksa bizim araçlar ne hoş olurdu. :)

43YD620

New member
Şaka mı ciddi mi anlamadım valla ;)

43YD620

New member
Katılıyorum sana hakan078 arkadaşım

khan

Member
Defalarca 13-15 saat aralıksız kullandım, bedensel hiçbir yorgunluk hissetmedim.

sevecen

New member
Burda yorum yapan arkadaslarin ceed leriyle bizim ceedler farkli sanirim yada baska arabaya binmemisler yada mercedes s kasadan inip ceed e binmisler
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama durum maalesef böyle. bu araç otobanda bile sesiz değil. consept plus modelinden bahsediyorum. bu araçtan önce 2006 kia rio aracım vardı motor sesi dışında yeni ceedden rüzgar ve yol sesi bakımından çok daha iyiydi. 4 bin km dayanabildim araca ve sattım. amacım polemik yaratmak değil ama bana şaşıran arkadaşlara asıl ben şaşırıyorum.

Tesla

New member
Yeni Leon sahibi arkadaşımın birebir söz:" 6 saatlik kayseri yolu bitiminde yorgunluktan gaza mı frene mi bastığımı bilemez hale geldim. Pedalları karıştırmaya başladım." Yeni Leon'da bağımsız süspansiyon yok.

Ceed'lerde bağımsız ve yumuşak süspansiyonlar, kenar dolguları ve oturuşu rahat(göreceli), bel destekli koltuklar var. Koltuk konumunu iyi ayarlayınca, arada bel desteğinin konumunu da değiştirince en uzun yolda bile yorulmuyorum.

Belki detay ama gaz pedalı bile otobüslerdeki gibi rampa şeklinde. Standart pedallarda gaza belli bir miktar basabilmek için bileği büküp kuvvet uygulamak gerekiyor. Ceed pedallarında ise ayak bileği daha az bükülüyor. Hız sabitleyicisi olmayan dizel toyota'lara, ya da golflere binenler ise tamamen klasman dışılar.

dellobaltino

New member
kimi yorucu der kimi ise hiç yormuyor der cunku herkes aynı şartlarda kullanmıyor. mesela 100-110 la hiç yorucu değil ama 130-140 dan sonra baya bi rüzgar sesi oluyor arabada ve yüksek hızda uzun süre kullanmak yoruyor

mangusta

New member
Dun 750 km yol yaptim hic yorgunluk hissetmedimmm

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esenlik

New member
Sanırım aldığım kişi kendince ses yalıtımı yapmış korna çalınca bile ses geliyormu gelmiyormu bazen duyamıyorum camı açıp alıyormu diye dinliyorum :D Aldığım araçla ilk tecrübemi İstanbul-Çorlu arasında yaptım pek yormadı diyebilirim

proceed61

New member
ceed'den önce 2009 focus ve 2010 fiestaya bindim,,her sene uzun yol yaparım..ceed tek kelimeyle ikisinden de açık ara iyi,fiesta zaten karşılaştırılamaz ama focusla kıyaslandığında içeri verdiği ses ve yolu hissettirmesi noktasında ceed baya baya iyi..ama uzun yol aracı mıdır?Eğer daha önce tanıdık arkadaşların Subaru Legacy,Land Rover Discovery4,Audi A6 ve yeni Mercedes E250 ile ile yol yapmamış olsaydım derdim ki evet ceed iyidir ama bunlara bindikten sonra öyle bir şey diyemiyorum :) fiyat performans olarak bakınca evet ceed iyi ama hepsi o.

turkeril

New member
Uzun yolda insanı yoran şeyler süspansiyon, motor sesi, rüzgar sesi ve lastik sesi.

Ceed'de bu 4 unsurdan 3'ü çok iyi, sadece lastik sesi var. Ona da yalıtım yapmak gerekiyor. Goodyear EGP aldım, onunla bile lastik seviyesi fazla. Yaz başı gibi ses yalıtımı uygulamasını kendim yapmayı düşünüyorum. Lastik sesi de olmasa araba müthiş sessiz olacak.

ZMY3534

New member
Şirket aracı olarak kullandığım dizel otomatik Cee'd Premium SW ile toplamda 85.000km yol yaptım, bunun minimum 60.000km' lik kısmı İstanbul-Muğla-Afyon üçgeni içinde uzun yoldur.

Bir önceki şirket aracım olan benzinli otomatik Cerato Concept ile de benzer kilometreler katetmiştim.

Cee'd çok daha donanımlı olsa da, uzun yolda bu iki araç arasında Cerato lehine anlamlı bir konfor farkı olduğunu düşünüyorum. Bu durumu öncelikle süspansiyon/şasi ve sürüş dinamiklerine ve ardından da koltukların konforuna bağlıyorum.