turbodan gelen ıslık benzeri ses

alp2er

New member
Merhaba arkadaşlar,

sahıbınden.com uzerınden buldugum 2.el bır pro ceed'i görmeye gittim. araç güzel görünüyor ancak, rolantıde olmayan, gaza basınca motor bölümünden sanırım turbodan gelen hafif bi ıslık sesi var. ses cok rahatsız edıcı degıl ama fark edılıyor. sahıbı bunun kiaların klasık bır durumu oldugunu istedigim servise ustaya baktırabılecegımı vs soyledı.

ınternette pek cok forumda arastırdım, sesın hafıf gelmesının normal oldugunu soyleyenler oldugu gıbı sesın turbonun arızalanmak uzere oldugunu yazanlarda var. işin daha kötüsü turbodan parça opması vs durumunda motorun bittigini anlatan kişiler var.

bu durum üzerine ceed kullanıcılarından daha tecrübeli ve bu aracları daha ıyı kımse tanımıyordur dıye dusundugum ıcın sızlerden yorum-bılgı-tecrubelerınızı paylaşmanızı rica edecegim.

cevap-yorum yazan tüm üyelere şimdiden tesekkurler

J

Josefsalvatini

Guest

Aracın model ve km sinı belirtirsen daha detaylı yardımcı olabiliriz 2010 oncesi ise turbolar sorunlu biraz
2010 sonrasında sorun yok
Almadan önce muhakkak Servıs e gidin

alp2er

New member
Ynt: turbodan gelen ıslık benzeri ses

2009 model. ne gibi sorunları var? tamiri vs yapılıyormus dıye duydum, dıyelımkı ilerde arıza cıkardı tamır ettırsek yıneleme yapıyormu?

alp2er

New member

yazmayı unutmusum 80.000km de

zerogravity

New member

Turbo direkt degisebilir. Maliyeti servis disinda 1500-1600tl buluyor.

J

Josefsalvatini

Guest

Turbo bitmiş onun :)
1300-1400 tl Servıs dısında

alp2er

New member

kia lar hakkında hic bilgim yok... sahıbı ustasının kialarda bunun normal oldugunu soylemıs. gercı ben yınede yarın yetkılı servıse gosterecegım... 1200tl falan dedı turbonun sıfırı için...

peki turbo tamırı falan yapılmıyormu?

J

Josefsalvatini

Guest

Tamiri sağlıklı degil 2009 modellerde turbo mili ince o yüzden erken bitiyor
Değiştirmek daha mantıklı

Snaan

New member

2009 model alma bence 3 4 bin lira fazla ver 2010 al. hem ön farları daha güzel hem de içi çok farklı. direksiyon çok güzel 2010da.

alp2er

New member

aslına bakacak olursanız ben oncekı ön tipi daha çok begenıyorum... yeninin içi evet biraz daha güzel...
önceki aracımı sattıktan sonra üzerine maximum ekleyebılecegım tutarla ancak 2009 cıvarında olanı alabılıyorum. şuanda çalışmadıgım ıcın daha fazla ekleme şansım yok :(

Snaan

New member

hmm anladım sen bilirsin o zaman. satarken onlar daha zor satılır gibi geliyor bana. çünkü arabanın içine çok önem veriliyo genel olarak