Traş Köpüğü ile yüzey Temizliği

serkanuludag

New member
Merhaba Arkadaşlar

geçen hafta Alman bir Tv Programında bir adamın kar amaçlı eski yıpranmış araçları satın alıp boya ve temizlik gibi uygulamalar yaparak neredeyse iki katı kar ile sattığını izledim.
ilgimi çeken 1 - 2 € ya satın aldığı tıraş köpüğü ile lekelenmiş (hayvan kanı, meyve suyu, vs) koltukları döşemeleri nasıl temizlediğini gördüm ve hayret içerisinde kaldım.

10 dakikalık uygulamayla koltuklar tertemizdi.

sonuç ; su lekesi olan koltukta denedim ve sonuç mükemmel...

bunu bilen var mıydı :)

rayen

Super Moderator
Diş macunu ile far camı temizlendiğini biliyorduk da, bunu duymamıştık. :D

serkanuludag

New member
ben her sene aracıma iç temizlik uygulaması yaptırıyorum ve bu şekilde sanki daha temiz oldu.

nedeni de şuymuş ... Alman bir sitede okudum. tıraş köpüğü sentetik yapısı gereği cildi tahriş etmemesi için çok çok ufak parçalara bölünüp deri içerisinde kıl köklerine iniyormuş. kumaşta ta aynı etkiyi yaptığından kumaşın en ince yerlerine girip oradaki kiri çıkartıyormuş.

mantıklı geldi

Berkan

New member
tahriş etmiyorsa iplik iplik cıkartmassa koltuk döşemesini uzun vadede. acıkcası denemek istemem

ek olarak asidi kaçmış yada sallanarak kaçırdıgnız sıcak kola ile kromajlarını pas kir vs den arındırıp ayna kıvamına getirebilirsiniz :) jant da olur ekstradan lastiklerede efsane parlaklık verir :)

https://www.youtube.com/watch?v=-sbaFQZxHek

serkanuludag

New member

sallami

Member
Zift ve reçineyi çıkartmak için margarin. (niye yemeyin dediklerini şimdi anladınız mı?)