Tampon Hasarı

dellobaltino

New member
Arkadaslar gecen gün park manevrası yaparken resimdeki gibi arka tamponun sol alt köşesinde küçük bir göçük ve bir miktar sürtme oldu. Arabamın mükemmelliğini bozan bir durum olduğundan beni oldukça rahatsız ediyor. Arabama her binişimde gözüm oraya takılıyor. Boyatmak istemiyorum ama bu haliyle de kalması sinirimi bozuyor. Biraz sordum soruşturdum. Arkadaşlar; tampon plastik olduğundan mütevellit, ısı tabancası marifetiyle bir miktar ısıtmak suretiyle tamponun düzelip eski haline geleceğini söylediler. Bu doğru mudur? Çizikler için ise rötuş boyasıyla kapatıp bu rahatsız edici görüntüden kurtulabilirim diye düşündüm. İstanbul trafiğini düşünürsek bu tip kazalar eminim çok arkadaşımın başına gelmiştir. Acaba başka bir önerisi olan var mı. Yani boyatmadan ve auto kinge gitmeden(zira autokingde minihasar tamirleri tramere işleniyor ve hasarsızlığı bozuyor). Orayı kapatacak bir difüzör düşündüm ama bulamadım.

rayen

Super Moderator
Mehmet, rötüşla kurtarılabilecek kadar küçük bir bölge değil. Mutlaka boyanması gerekir. Zaten boya işine girdiğinde göçükte düzeltilecek. Isı tabancası ile düzeltilebilir belki ama işlem sırasında boyanın çatlaması riski de var. Bence boyat tertemiz olsun.

AtaDMR

New member

pepe

Active member
tampon boyası çok da sorun yaratılacak bir işlem değil...eğer aracı satarken değer kaybı olarak görüyorsan plastik tampon parçalara boya ekspertizi yapılmıyor diye biliyorum...:confused:

AtaDMR

New member
[MENTION=1764]pepe[/MENTION] bildiğim kadarıyla iletkenlik testi yapılıyor, tampondada olmaz sonuçta, zaten arabadan anlayan birisin tampondaki ufak çizik boyasına laf edeceğini sanmıyorum.

MuSTaNG

New member
Tamponlar plastik bölge olduğu için boyaya bakılmaz kimsede anlayamaz anlasa bile kimse bişey demez zaten, bu arabanın tamponları boyalı diye ben bu arabayı almam diyeni duymadım hiç içiniz rahat olsun boyatın derim.. Benim arabanında arka tamponunada sürtmüşler komple boyaya vericem müsait bi zamanda..

dellobaltino

New member
anlaşılması değil mesele zaten satarken boyattığımı söylerim anlaşılmasa bile. ama genelde insanlar boya var deyince pimpirikleniyor. çizik boyası desen de inanmıyorlar. Boyatmak istemememin bir sebebi de psikolojik. Arabayı sıfır aldığım için boyatınca sanki tabiri caizse kızlığı bozulacakmış gibi hissediyorum J Celal beyin tasarımı olan difüzöre baktım ama gördüğüm kadarıyla o bölgeyi kapatmıyor ayrıca çift eksozlu bir tasarım ve ben egzosa dokunmak istemiyorum

AtaDMR

New member
Abi fotoğrafları elinizde gösterirsiniz eğer satışlık bir durum olursa. Aracın kızlığının bozulması durumu haklısınız insan araçtan soğuyabiliyor ama küçük bir boya Allah daha büyük hasar vermesin. Celal bey tasarımı kendi yapıyormuş bildiğim kadarıyla sizin isteğinize göre farklı bir tasarım yapabileceğine inanıyorum düşünürseniz bir konuşmanızda yarar var.

dellobaltino

New member
rayen haklısın galiba rötuş falan yemez buna neyse boyatıcaz artık yoksa hergün görmeye dayanamıyorum. inşallah servis bu lokal boyaya fazla para istemez