start stop ve gogus ucundaki kirmizi isik

szr_trace@msn.com

New member
Merhana 2015 model dct premium alarak araniza katildim, 2 sorum olacakti.
1. İlk aldigimda arac durdugunda start stop yapiyordu, fakat 15 gundur hic yapmiyor, ekrakda starr stop kosullari saglanamadi yazisi yaziyor, neden olabikir.
2. Gogsun uc kisminda kirmizi bir isik var, araci park edip durdurdugumda da yanip yanip sonmeye devam ediyor bunun ne oldugunu bilen var mi (gogus ile ön camin birlestigi noktada hemen )

Viruse

New member
Selam

Start -Stop’ un devreye girmesi için motor sıcaklığı belirli bir seviyeye ulaşması gerekli. Aynı zamanda emniyet kemerinizde takılı olması gerekmektedir. Bende bu şekilde çalışıyor ancak kemer takılı değilse ve motor soğuksa aynı uyarıyı bende de veriyor.

Kırmızı ışık ne işe yarıyor bilmiyorum ama güvenlik ile alakalı bir sistem olabilir.

ilhanmid

New member
aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

start stop hakkında arkadaşımızın verdiği bilgilere ek akü nüzde zayıf olabilir.
kırmızı ışık ise alarm sistemi ,devreye girdiğinde ve araç kilitlendiğinde yanıyor.ama bildiğimiz alarm sistemleri gibi değil .sadece kitlendiğinde kapılar içerden açıldığında korna ve 4 lüleri yakarak çalışıyor.ne kadar faydalı tartışılır.

https://www.facebook.com/groups/CeedClubTR/

Viruse

New member
Selam

Start -Stop’ un devreye girmesi için motor sıcaklığı belirli bir seviyeye ulaşması gerekli. Aynı zamanda emniyet kemerinizde takılı olması gerekmektedir. Bende bu şekilde çalışıyor ancak kemer takılı değilse ve motor soğuksa aynı uyarıyı bende de veriyor.

Kırmızı ışık ne işe yarıyor bilmiyorum ama güvenlik ile alakalı bir sistem olabilir.
Ayrıca duraklamalarınız kararlı olması gerekiyor. Yani; ışıklara yaklaştığınızda frene tam basmayıp çek bırak yaparak arabaya halen hareket veriyorsanız, ya da durduktan sonra ayağınızı hafifçe frenden çekiyorsanız o duraklamalar da stop etmiyor.