servis beni fena tufaya getirmis olabilir

Gear

New member
Avcılar yanyolunda bulunan serviste 3.5 yıl önce annemin yapmış olduğu kaza yüzünden kaskodan tamir amaçlı oraya bırakmıştık arabanın hasarı kaput tampon ve on ızgara idi bize kaputu değiştirdik demişlerdi kaputa baktığımızda cidden birşey belli olmuyordu boya falan ama aradan 3.5 yıl geçti şimdi bakıyoruz kaputun vurulan kısmının biraz üstünden bi 3 cm kadar sanki cetvelleri cizilmiscesine bi düz çizgi var ve o çizgi altı daha koyu bi beyazlikta üst kısım daha açık renkte bildiğin çift renk duruyor net bir sekilde yarın sanayiye gidip baktirmayi düşünüyorum eğer böyle birşey varsa dava acicam ama nasıl olurda bu kadar süre sonra böyle birşey ortaya çıktı arabayi genelde silip temizliyordum nasıl göremedim sanki bir anda oldu çözemedim yaa yarın netlescek herşey inşallah bu konuyu da sizle paylaşmak istedim yorumlarinizi bekliyorum

Son düzenleme:

rayen

Super Moderator
Bir foto koysan daha net anlaşılır.

sinan1

New member
Özel bir madde ile, böyle izleri kapama gizleme imkanı oluyor galiba.
Bir komşu 2. el aldığı aracı yıkattığında, kaput üzerinde izler ortaya çıkmış.
Ben de şaşırdım. Bunları alırken görmedim demişti. Nasıl oluyor anlam veremedim. demek böyle özel maddeler var.

Berkan

New member
özel madde degildirde üstüne kıytırık sayılabilecek pasta vs. attıysa yıkaya yıkaya cıkar zamanla etkisi

Gear

New member
Abi foto aticam akşama doğru şimdi sanayiye gidicem Bi bakicaz orda

Gear

New member
Arabayı tanıdığım kaportaciya götürdüm ve bu boyanmış dedi arabanın etrafında çıkan derece 60-75 arası iken kaputta 140-190 arası çıkıyor koyu dediğim taraf hep 170 - 190 arası acik renk duran tarafta 140 - 150 hep

slhyldz

New member
Sıfır takılan kaportada boyanmıyor mu? Sökülüp takılmış mı? ÖZetle usta değişim yapmamışlarmı diyor...

esenlik

New member
Değişen parçalarda boyanıyor diye biliyorum, yani fabrikasyon olarak aracın renginde gelmiyor boyasız oalrak geliyor araç hangi renk ise o renge boyanıyor.
Buradaki sorun düzgün boyanmamış yada ilk boyanmış renk tutmamış tekrar boyandığı için renk farklılığı omulş olabilir

Gear

New member
Fakat kaputun civatalarda sökme takma işlemi olmamış dedi olsa en azından anahtar izi olurdu dedi

slhyldz

New member
Servisin yaptığı işlemden dolayı faturası varmı? Yoksa git servisten bir çıktısını al. Sonra konuyu aç.

esenlik

New member
bu arada değişim olmadıysa aslında daha iyi satarken kaputun değişimi çok sıkıntı çıkarıyor örneğin boyalı kaput 2-3 bin TL fiyat düşürüyorsa değişen kaput 6-7 bin fiyat düşürüyor bizim araçlarda,
en kötü yanlış bilgi verip düzgün işde yapmamışsınız diye servisi ayağa kaldırıp yeniden kaput boyatırsın

Gear

New member
o açıdan güzel birşey ama sıkıntı olay bana hasar kaydında 5 bin tl çıkardılar benim sitemim ona sonuçta fazla hasar gösterdiler

esenlik

New member
maalesef o kayıt değişmiyor :(
gerçi şimdi düşününce fiyatda serviste kaput değişimi ve diğer belirttiğiniz işlemler için az gibi düşünün arkadaşımın aracının tampon boyaması 1300 TL hasar kaydı yaratmıştı geçen sene.
Bence servis ne yaptığını bilmiyor çok büyük iletişim sorunu var o serviste, aracı bir iki ustaya daha yada bir galeriye satıcı gibi gösterin eğer onlarda boya sadece derse servise gidip daha önce belirttiğim gibi gidip itiraz edin yani hem yanlış bilgi verip yanlış fatura kesiyorsunuz hemde boyayı düzgün atamıyorsunuz eğer mağduriyetimi gidermezseniz kasko firmama usulsüz işlem yaptığınızı belirteceğim diye konuşarak en azından renk farklılıklarını ortadan kaldırmaları için düzgün şekilde yeniden boyanmasını talep edin

Berkan

New member
avcılar yanyol buram buram Ersu-yurt kokuyor