Samsung Galaxy note lansman....

J

Josefsalvatini

Guest
[quote author=c@n link=topic=582.msg18125#msg18125 date=1314992390]
Android Turkiye de geri, Avrupa da daha gelismis vaziyette.... Neticede i phone 16 milyon satiyor ama android 25 milyon satiyor....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
[/quote]android 1 tl verilen telde bile var dediğim gibi iPhone ve digerleri tek basına bütün markaları alt ediyor :)

Snaan

New member
Ynt: Samsung Galaxy note lansman....

apple ın samsungla yarışabilmesi için 40 fırın ekmek değil direk 40 fırını yemesi gerekiyor

malzeme kalitesi sıfır bi kere. samsungun şarj aleti bile apple ın telefonda kullandığı plastikten daha kaliteli. kılıfa koysan çizilir eline alsan çizilir. ben bendeki samsungu zımparaladım öyle bile çizilmedi :)

sürekli arızalanmaları, konuşmalardaki kronik cızırtıları, çok ısınması, şarj girişindeki plastiğin çatlamasını falan zaten gülerek karşılıyorum sadece :)

hıza gelecek olursak apple ın iphone 3g'i varken samsung galaxy s vardı. iphone 3g 412mhz galaxy s 1ghz işlemciye sahip. 2 katından daha hızlı.
iphone 4 derseniz ona ancak 800 mhz işlemci koyabildiler. samsung galaxy s2 onla beraber çıktı ve 1.2ghz dual core (yani 2.4ghz) işlemcisi var. 3e katlamıştır net olarak.

şarj süresi; benim android telefonumun şarjı 4 5 gün gidiyor. iphonelarda ortalama 1 gün gidiyor diyorlar bunu kullanan yazsa daha iyi.

adamlar görüntülü konuşmaya bile ancak geçebildiler

fiyat denirse iphone 3g artık piyasada yok galiba satılmadığından. ama galaxy s 1100 lira. iphone 4 2000 lira, galaxy s2 de 1500 lira. yani iphone alan her türlü sağlam kazık yiyor, daha dandik telefona daha çok para ödüyorlar. ercan abinin dediği gibi zaten galaxy s'le iphone 4 ancak yarışmaya çalışır ki ona bile kafa tutamaz..

iphone un fazla satılmasının tek sebebi "application patlaması" ve milletin özentiliğindendi. ama şimdi androidin arkasında da google var. ve apple ın google a kafasını kaldırıp bakması bile imkansız. çok kısa bir sürede android'in bedava uygulama sayısı ios'u geçti. ki ilerde 3e 5e katlar gider.

avrupadaki yarışmalarda samsung telefonlar her sene 1. oluyor 4 yıldır falan. iphone tüm telefonları geçti derken iphone a neden ödül verilmedi diye düşünmüyor musunuz :) iphone un kullanıcıları (sözüm forumdan dışarı) genelde ameleler tesisatçılar veya çoluk çocuk falan oluyor dikkat ettiyseniz :) samsung galaxy s2 biraz daha itibarlı kimselerde oluyor :)

yani sonuç olarak androidli samsung iphone un aklını alır eline verir. :)

J

Josefsalvatini

Guest
Cevap bile vermem buna çünkü buna inanarak söylemek çok yanlış olur

Android zaten Google nindi
iOS hız bakımından yapısından dolayı 1 ghz ile 1.2 ghz i yakalıyor konuyu bilenler ne dediğimi anlar
Apple i tek zorlayacak Facebook dur bunu da not alın
Samsung önce marka ve kalite problemini çözsün ben daha kaliteli bir samsung göremedim :)

Android iOS gibi kullanışlı oldugunda değerlenir o zamana kadar iOS forever
Birde iOS ne zaman jb yapılamaz o zaman alternatif bakılır :)
Ben daha 1.4 ghz tam hız veren bir android göremedim çünkü sürekli altta çalışan programdan dolayı yavaşlıyor.
Apple ve digerleri iste bütün mesele bu arabada mercedes ne ise Apple o kia ne ise samsung o kıyas olmaz aksini söylemek ise cahillikte öte köy olmaz :)
Haa sonuçta para meselesi nasıl Mercedes e o kadar para vermiyorsak Apple da vermeye biliriz ama dandik telefonlara yüzde 10 ucuza sahip olmam akıllı ısı değil
Size deselerdiki Ceed 40 golf 44 bir tanemiz Ceed almazdik iste bütün mesele bu yeğenler.......
Konu dallanip budaklanmasin teknolojiyi tam manası ile kullanıp ve ilgilenenler deneyimler söylesin daha önce 2 adet samsung akıllı telefon kullanmış kaldiki akıllı telefon tr de bilinmezken motorola accompli 008 ile bu ise başlamış birinin tecrubelerini dikkate alın derim

amorusso

New member

Forever Ceed dedik - Forever Kia demedik :) Forever Samsung'tan ziyade, forever Galaxy serisi ...
Yillarca samsung kullandim telefonlarindan memnunum, gecen sene nokia aldin 2 ay sonra firlattim attim.
Su an Samsung'ta yadirgadim tek konu, cok fazla modeli piyasaya surmesi, daha dar bir yelpaze olabilirdi.
Ama Apple'in 4-5 urunu karsinda bence bu da yeterli bir cevap :)

Kaliteyi uygun fiyata veren firmalara her zaman benden TAM PUAN.

Samsung'un hala Apple'in islemcilerini uretiyor olmasi, super lcd ve super amoled ekranlarin uretiyor olmasi yeter artar da.
Dedigim gibi bana gore Apple - Samsung cekismesi, Golf - Ceed cekismesi gibidir. Kimse Iphone Tukaka demedi,
ama kimse de Ferrari demesin, Iphone ancak golf olur, alirken pahali bedel odeyenler ikinci elinde ayni bedele oranla yuksek olmasina guvenirler, halbuki o kadar para etmez. :)

Burdaki Iphone kullanicilarini tenzih ederim, sozum meclisten disari. Galaxy S1 1100 lirayken, herseye ragmen 1800 lira para verip Iphone 4 alan arkadasim var, bende Wave 2 var, Iphne 4'u elime aldigimda oyuncak telefon gibi geldi :)
Iphone'culuk ve Samsunculuk mevzusu degil, mevzu Fiyat Fayda endeksi ve beklentidir.

Iphone 7 ciksa bile, Samsung'un hizina artik yetisilmez, adamlar uctu gitti. Hala Iphone 5 niye piyasada degil kimse kendine sormuyor mu ? Cevap : yuksek beklenti yaratarak marka fanatiklerini tatmin etmek, vay be ne telefonmus demek icin, halbuki topu topu cift cekirdekli islemci ( samsung'un urettigi galiba) ve 5 mega piksel kamera koyacaklar :) Bunlar zate daha iyisi hem Samsung tabletlerinde ve telefonalrinda aylardan beri var,

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=amorusso link=topic=582.msg18141#msg18141 date=1315001117]
Forever Ceed dedik - Forever Kia demedik :) Forever Samsung'tan ziyade, forever Galaxy serisi ...
Yillarca samsung kullandim telefonlarindan memnunum, gecen sene nokia aldin 2 ay sonra firlattim attim.
Su an Samsung'ta yadirgadim tek konu, cok fazla modeli piyasaya surmesi, daha dar bir yelpaze olabilirdi.
Ama Apple'in 4-5 urunu karsinda bence bu da yeterli bir cevap :)

Kaliteyi uygun fiyata veren firmalara her zaman benden TAM PUAN.

Samsung'un hala Apple'in islemcilerini uretiyor olmasi, super lcd ve super amoled ekranlarin uretiyor olmasi yeter artar da.
Dedigim gibi bana gore Apple - Samsung cekismesi, Golf - Ceed cekismesi gibidir. Kimse Iphone Tukaka demedi,
ama kimse de Ferrari demesin, Iphone ancak golf olur, alirken pahali bedel odeyenler ikinci elinde ayni bedele oranla yuksek olmasina guvenirler, halbuki o kadar para etmez. :)

Burdaki Iphone kullanicilarini tenzih ederim, sozum meclisten disari. Galaxy S1 1100 lirayken, herseye ragmen 1800 lira para verip Iphone 4 alan arkadasim var, bende Wave 2 var, Iphne 4'u elime aldigimda oyuncak telefon gibi geldi :)
Iphone'culuk ve Samsunculuk mevzusu degil, mevzu Fiyat Fayda endeksi ve beklentidir.

Iphone 7 ciksa bile, Samsung'un hizina artik yetisilmez, adamlar uctu gitti. Hala Iphone 5 niye piyasada degil kimse kendine sormuyor mu ? Cevap : yuksek beklenti yaratarak marka fanatiklerini tatmin etmek, vay be ne telefonmus demek icin, halbuki topu topu cift cekirdekli islemci ( samsung'un urettigi galiba) ve 5 mega piksel kamera koyacaklar :) Bunlar zate daha iyisi hem Samsung tabletlerinde ve telefonalrinda aylardan beri var,
[/quote]

kamera zaten 5 megapıksel

dogru konuya degınmıssın samsung anca japonyada basarılı olur orada her hafta bır model cıkıyor:)
urettıgı telefonu bırdaha uretmıyor yuzlerce modelı mevcut deneme uretımı yapar gıbı model cıkartıp pazarda telefonun kasasını degıstırıp pay kapmaya calısan fırmacık:) korede samsung market bıle var evet teknolojı devı taktır edıyorum cok calısıyorlar zamanında cuma aksamı ucakla japonyadan muhendıslerı getırıp pazar gunu gerı goturuyorlardı bunlar azım ve basarı ama ıslemcı uretmek ekran uretmek onemlı degıl onemlı olan bunların patentı kımde onu bılmek ureten fasoncu oluyor ıcat eden mucıt oluyor ıste mesele burada
bana ıphone ekranı hassalıgında bır baska dokunmatık ekran gosterın yok haa super amoled su falan ekran goruntu kalıtesı kı kaldıkı oda gercek cam sayesınde retına dısplay sunabılen tek marka yıne apple vs vs ,
bana gore kesınlıkle mercedes kıa aynen bu kadar fark var
kaldıkı ben ıphonelarımın hepsını cok daha ucuza aldım burada bır arkadassımız ıphone 4 u 1000 tl ye aldı unutmayın galaxy 1 bu para
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-satilik-kayitli-temiz-galaxy-s-i9000-57947428/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-iphone-4-16gb-simfree-simkilitsiz-55104525/detay/

ıkıncı elden benzer ornek hafıza farkınıda dıkkate alın

amorusso

New member

Yusuf abi,

2.el mevzumuz degil, bana kalirsa ben yurtdisindan cok daha ucuza alabiliyorum, onemli olan onu kaydettirmek ve garanti sorunu yasamamak.

Bana gore Samsung'un basarili telefonlari var, hatta cok basarili : Galaxy S1 / Galaxy S2 / Wave 1 ve Wave 2 ,
tabletleri de de cok iyi.Cok urun gelistirmenin bir avantaji da var, en iyisinin yapma olasiligi cok daha yuksek.
Samsung fasoncu degil, fasoncu Foxcon, Samsung kendi islemcisinin de basklarinin islemcisini de yapiyor,
onemli olan bu teknolojiye sahip olmak, ister japon muhendis olsun ister koreli.

Retina display diyorsun, biz Dunyanin en gelismis ekrani Super amolde ve super lcd diyoruz, kiyaslanmaz bile.
Dokunmatik konusu da tartismali, sadece arayuz olarak IOS cok az daha seri.

Apple bu isin pirlerinden, ama sunu da unutmayalim satis rakamlari ikisinin de cok yakin, bu ne demek,
her mali bir alicisi var :) Onemli olan beklentilerin karsilanmasidir. Birisi 10 urun cikartir insanlar yine tuh kaka der,
Iphone 1 yildan fazla sureden beri Iphone 5 cikaracak, millet onu hala konusuyor. Bana gore cok basarili bir pazarlama
taktigi. Ama Steve sonrasi Apple ne olur onu bilememe :)

Senin Apple sevdan bitmez, saygim var. Ama Samsung'un urunlerine sapka cikarmamak elden degil,
Galaxy serisine de hayranim :)

Sevgiler,

c@n

Super Moderator
Bir nokta da ben koyayim.....:):)

Hatice.....:):):) herkes nikta koymus ben koymassam olmazdi....:):)

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Snaan

New member

ben çok uzun süredir ciddi şekilde telefonlarla uğraşıyorum. çıktığından beri sürekli alıp satma işi de yapıyorum. tüm telefonları da kullandım. cevap verilsin diye de yazmadım yazıyı doğruları bilin diye yazdım :)

400 mhzlik bir işlemciyi 1.2 ghz gibi kullanma gibi bi durum yok. zaten bu saniyede yaptığı işlem sayısı. sürekli takılıp pilini çıkartmak zorunda kaldığınız iphonelar hep bu işlemcinin azizliğine uğruyor. apple zaten iphone u kaliteli olsun diye yapmıyor ucuza maletmeye çalışıyor. almanyada falan bedava veriyorlar zaten hat alana. maliyet yüksek olsa yapılabilecek birşey değil bu.

gösterdiğiniz videolar da apple ın yayınladığı videolar değil milletin uydurduğu videolar. yani iphone 5 böyle olmayacak. bu klavye teknolojisi de uzun zamandır var zaten artık 20 30 liraya satılıyor :)

ayrıca samsung her hafta 1 model çıkarıyor olabilir fakat 2009da üretilmiş bir samsungun bile sıfırını almak mümkün şu an. yani üretip 3 ay sonra o modeli kenara atmıyor satışına devam ediliyor.

marka ve kalite olayına gelince :)
abi samsung appledan daha eski 100 kere takla attırır apple ı. hangi markadan bahsediyorsunuz? bütün elektronik eşyalarda en kalitelisi samsungdur. lcd monitör olsun televizyon olsun. apple yıllarca batmakla çıkmak arasında boğuşmuş can çekişmiş bir firma. mp3 çalarları üretmeye başlamasaydı kesinlikle batıyordu. son anda yırttılar. ki o mp3 çalarlar da bi halta yaramaz itunes olmadan hiçbirşey atılmıyor. samsung herşeyi uyumlu yapıyor. samsungun bilg. kablosu da micro usbdir. apple kafasına göre ayrı kabloyla bağlanır. yandan çarklı birşey :)

kalite olarak da apple ı kaliteli bulan apple kullanıcısı ilk kez görüyorum ben. iphone sorun yazın bakın kaç sonuç çıkıyor googleda :) ben de bir vakit ipod touch kullandım ama bu kadar dayanıksız plastik kullanmış bir ürün üretilebileceğine inanamadım. paçavradan takım elbise dikmek gibi birşey bu. incecik plastik berbat boya. ayrıca olması gerektiğinden daha ağır daha çabuk ısınan aletler. heryeri anında çiziliyor. silikon kılıf bile çizdi aleti şaka gibi yani :)

yarıştırmayın abi iphone u androidli samsungla. dediğim gibi 40 fırın ekmeği değil 40 fırını yemesi lazım