Procee'd'e köpük banyosu :)

rasim abi sen gel benim burada istediğin kadar yer, elektrik ve su ne istersen....

istersen kompresör bulur hava bile çekeriz :cool::cool::cool::cool:

rayen

Super Moderator
Sakarya'ya tayin istiyeyim bari. :D

gel abi alırız buradan sana bir ev
birde hobi olsun diye açarız bi yıkamacı takılırız abi...

mertgulkokan

New member
Rasim abi konunu dağıtıyorum ancak sormak istediğim bir şey var.

Einhell Polisaj Ve Zımpara Makinesi Bt-Po 1100 E (0100.20.932.21) - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

ürünü sipariş ettim ve aracıma radiant wax uygulayacağım. ve hayatımda ilk kez cihaz kullanacağım.

Ürün en düşük ayarında bayıldığı için büyük çaplı bir ped almak istemiyorum. elimde 100 m tabla var ve aşağıdaki pedi almak istiyorum. Bu işi ilk kez yapacak birisi için bu ped olur mu?

100 MM**LAKE COUNTRY***CCS POLİSHİNG Pad/PASTA-CİLA PEDİ**BEYAZ** (ID#152810): satış, İstanbul'daki fiyat

birde 100 mm tabla ile 100 mm uyumlu olur mu? eğer daha rahat olacak ise 75 mm tabla alsam olur mu?

zerogravity

New member
125mm tabla 150mm PAd veya 100 tabla 125 PAd vs yani PAd herzaman tabladan büyük olmalı;) ayrıca makineye rw yaparken baskı yapman gereksiz , en düşük devir kendi agirligiyla devam:)

Kendini bil…

zerogravity

New member
Unutmadan polish değil finishpad al , polish PAd ile ilk deneyim birlesince araçta makine izi hare vb birakabilirsin;)

Kendini bil…

mertgulkokan

New member
Unutmadan polish değil finishpad al , polish PAd ile ilk deneyim birlesince araçta makine izi hare vb birakabilirsin;)

Kendini bil…
Tamam abi lake country polish ve finish pedi alacagim. Bakarsin sonrasinda 413-473 ya da meg 105-205 kombinasyonuna geceriz:))

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727 using Tapatalk 2

rayen

Super Moderator
Rasim abi konunu dağıtıyorum ancak sormak istediğim bir şey var.

Einhell Polisaj Ve Zımpara Makinesi Bt-Po 1100 E (0100.20.932.21) - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

ürünü sipariş ettim ve aracıma radiant wax uygulayacağım. ve hayatımda ilk kez cihaz kullanacağım.

Ürün en düşük ayarında bayıldığı için büyük çaplı bir ped almak istemiyorum. elimde 100 m tabla var ve aşağıdaki pedi almak istiyorum. Bu işi ilk kez yapacak birisi için bu ped olur mu?

100 MM**LAKE COUNTRY***CCS POLİSHİNG Pad/PASTA-CİLA PEDİ**BEYAZ** (ID#152810): satış, İstanbul'daki fiyat

birde 100 mm tabla ile 100 mm uyumlu olur mu? eğer daha rahat olacak ise 75 mm tabla alsam olur mu?
Erdoğan bilgi vermiş. Ben zaten veremezdim çünkü teoriye hakim olarak P1 ile uygulamaya girdim. Sonuç, iş elime yüzüme bulaştı. :D
Şimdilik polisaj işinden elimi ayağımı çektim.:D

erginy

New member
Yağmur çamur demem, fırsatını bulursam yıkarım arabayı. Suyun ve elektriğin olduğu her yere gelirim ama siz ne yapıyonuz burda, bak yine geldiler denilecek ortamlara girmem.
Bu durumda bir tek umudumuz Eren. Onun da işletme sahibinin rızasını alması çok önemli. :D
Ben de iş yerimizdeki yıkamacıya rica edip motosikletlerimi yıkıyordum. Her motosikletimi yıkadığımda çevreden garip bir elektrik alıyordum. Halbuki, kendim yıkamama rağmen hep tam bedelini hem de bahşişini veriyorum :D

Şimdi aileme bir de Yeni Kia Ceed SW eklendi ve bu aracımı da kendim yıkamak istiyorum ve bunu yıkamacıya sordum.

Yıkamacı: Motorlarınızı siz yıkayın da arabayı biz yıkarız.
Ben: Ama size yıkama parası ne kadarsa onu da öderim.
Yıkamacı: Olmaz abi, arabayı biz yıkayalım.
Ben: Bahşişi de vereyim.
Yıkamacı: Abi motorları siz yıkayın ama arabayı biz yıkayalım.
Ben: Akşam vakti yıkarım, müşteri yokken.
Yıkamacı: Arabayı biz de yıkarız abi.
Ben: Bana zorla basınçlı yıkama makinası aldıracaksınız. Neyse hadi eyvallah.

Araçlarıma tarafımca bakım yapılmasının bana büyük keyif verdiğini ve meselenin para olmadığını anlatamıyorum. Herhalde Rasim abim gibi ben de araç yıkama aletleri alacağım.

rayen

Super Moderator
Yıkama yapacak yerin varsa hiç durma hemen al derim. :D

rayen

Super Moderator
Abarttık foam lance+fairy bulaşık detarjanı ile servisi yıkadık. :D:D:D

erginy

New member
Abarttık foam lance+fairy bulaşık detarjanı ile servisi yıkadık. :D:D:D

OOOO, iyi yapmışsınız Rasim Abi. Araba servisi olması nedeniyle yerlerde yağ kiri çok fazlaydı. Tertemiz olmuştur. Ellerinize sağlık

rayen

Super Moderator
Çok iyi olmasada hatırı sayılır bir temizlik oldu.

c@n

Super Moderator
Abi astin artik...:)

TeamPASAOGLU

rayen

Super Moderator
Boş adam işi bunlar Can. ;)

babıesrar

New member
Helal rasim abi. İşte varmak istediğim nokta :) Allah'a şükür bahçe var ve hem şebeke hem hortum mesafesi uygun.. Aleti ilk kullandığımda, izninizle burdan resimleri paylaşırım inşaallah..

rayen

Super Moderator
Artık eş, dost, akraba ne kadar adam varsa kuyruğa girer. :D
Ben serviste makinayı bir çıkarıyorum, 4 tane araba yıkamadan geri koymuyorum. :D
Bu sistemle araba yıkamak kolay, o yüzden sızlanmıyorum. Ama kurulama işi herkesin kendine ait. :D
Şampuan çok önemli arabanı bulaşık detarjanı ile yıkayacaksan ya da ne idüğü belirsiz bir şampuan kullanacaksan hiç bulaşma bu işe çünkü kolay diye daha sık yıkamaya başlayacaksın ve sonuçta boya matlaşacak.
Kaliteli şampuan kullanacaksan istediğin sıklıkta yıkayabilirsin. Yapılan hatalardan biri de yıkamacılara gidip şampuan önerisi almak. Sanki yıkamacının şampuanı iyidir gibi bir kural var. Bu tür önerilerden uzak dur. Yıkamacı kirler kolay çıksın diye ağır şampuanlar kullanıyorlar, hatta daha iyi temizlik olsun diye köpük tankına çamaşır suyu koyanlar bile var.

babıesrar

New member
Çamaşır suyu mu..pes doğrusu :) Yok abi şampuan hazır SONAX. Ama meguiars almayı düşünüyorum. Tabi sen ustamizsin. Başka bi marka dersen onu alırız. Bu arada yağmur bi türlü dinmiyor ki yikayalim şu arabayı :-D

rayen

Super Moderator
Meguiars da olur ama biraz pahalı kaçar. İsmini verdiğim şampuanlar biraz daha ekonomik. Tabi burada önemli olan kullanılan şampuan miktarı, bunu da zamanla test ederek aracın kirlilik durumuna göre ayarlarsın. Genellikle 200-300 ml arası şampuan kullanılır ve üzerine 600 ml su eklenir. Foam lance'ye şampuanı koyduktan sonra mümkünse mutlaka ılık, hatta sıcağa yakın su ilave edersen daha iyi köpük elde edersin. Diyelim miktarda hata ettin kirler çıkmayacak gibi duruyor o zaman yanında mutlaka bir adet microfiber eldiven olsun ki, bir daha yıkamaya gerek kalmaksızın köpük üzerinden eldivenle geçersin.