"Otomotiv devi"ne açtığı davayı kazandı

samet

New member
Haberdeki olayın benzeri başıma gelmişti aynı firma DOĞUŞ OTOMOTİV Sıfır aldığım transporter aracın sol tarafı komple boyalı çıkmıştı 1,5 sene sonra satmaya kalktığımda ortaya çıktı acil satmam gerektiği için dava sürecini bekleyemiceğimden dolayı zararına satmak zorunda kaldım herkes hakkının peşine düşmeli sonuna kadar.

Otomotiv devine açtığı davayı kazandı - Milliyet Haber

Batum

New member
kimbilir daha neler vardır bunlar basına yansıyanlar.

kahraman

New member
helal olsun benimde aynı sorundan devam eden bir mahkemem vardı bana emsal olacak

Berkan

New member
maslak sanayideki karadenizli meshur aziz diye boyacı vardır bileniniz vardır belki.

milletin 1 e boyadıgını o 5 e boyar ama anlama sansınız olmaz oyle isciligi efnsae iyi ustadır. 2-3 sene kadar once arkadasımla ugradık abi suna bakarmısın diye(o sırada aston martin rapido fırında kurumaya yatırmıstı :) ) herneyse geciyorm okısımı adamın agzından cıkan laf

bana kontrole getiriyorlar maslak power centerdan 2011-2012 çogu doguş grubu arabalarda en alt seriden en üstüne kadar (vw-skoda-audi vs) cogu tekrar boyalı yada hatalı geldi 110-120 mikron cıkacagına 130-140-150 mikron cıkabiliyor boyası diye ekledi.

alperky5054

New member
Aracima surucu tarafindam 70 80 km hiz ile mercrdes e250 saglam bir sekildr carpti yalnz bnm aracim airbag acmadi sizce mahkemeye vermelimiyim ? Yan perde hava yastigi acmasi gerrkmiyomu emniyt kemerimizi takiliydi.

akrepkral86

New member
Bence hiç düşünme ver derim kardeşim bu olay çok ciddi çünkü o hızla vurmayla nerden vurursa vursun açılması lazımdı airbaglerin

Berkan

New member
muhtemelen versenizde sonuc olmayacaktır 70 80 dediginiz hız ciddi. iki kapının ordan b sutunundan vurduysa Allah korusun obur kapıya kadar atar o hızlada

airbag acılması basit bir iş değil Rasim abinin dediği gibi 50 tane faktörün bir araya gelmesi lazm. sensorde kayıt edilir cok muhtemelen yedigin G kuvveti gerek gormediyse acmaz. ben hyundai ile 80 100 civarı bariyere sag arkadan vurdm acamadı, sol önden metrobus bariyerine girdim yine acmadı, bmw ile kaldırıma carpıp havalanıp plastik mob klubenin tepesine uctum yine acmadı ,arkadasım vectrayla enaz 3-4 kaza yaptı1 kere bile acılmadı. her yerde acılıp durursa airbag servisin icinden araba cıkamaz tavan airbagi için komple tavan dosemesi ıvır zıvır degişio. yolcu airbagi için konsol degisiyor falan filan bunlarıda hesaba katın

akrepkral86

New member
Sende sağlam kazalar yapmışsın Berkan seni Allah koruyor Allah'ın sevdiği kulusun herhalde geçmiş olsun sanada

MuSTaNG

New member
Berkan dikkat et kardeşim neler yapmışsın sen öyle yaa :D Airbag mevzusu derin bi mevzu madem sizde bişey yok dava peşinde uğraşmayın derim hemde iyi ki açmamış arabayı satamazdınız bu sefer millete 80'le yanımdan vurdu hiç bişey yoktu airbag açılmaması gerekiyodu açıldı diye laf anlatmak zorunda kalırdınız airbag açılan arabayı kimse almak istemez..

Berkan

New member
zıpır zamanlarım diyim bmw 12 sene önceydi 17lik çıtırken haha :D

metrebüs bariyeri hikayemde alkollu bir o.ç bana sol arkamdan vurdu

sonucuyu karıstırmıyorm tamamen eşekliğimden :eek:

berkan1981

New member
Sene 1999 ilk arabam skoda felica aracimla maltepe e5 de 160km hizla köpeğe ortadan çarptım sonuc 4 takla atti arac ortadaki aydinlatma diregine carpti arac direk arabanin ustune devrildi anluycaginiz araba akardiyon oldu allaha bin sukur o aracdan ufak tefek siyriklarla kurtuldum aracda ikitane onlerde airbag vardi ikiside acilmadi :)

alicanım

Member
160 km hız,olacak şey değil.Neye dayanarak,neye güvenerek bu ülke yollarında bu hızı yapıyorsunuz?Otobanda bile önünüze her hangi bir şeyin çıkacağı bir ülkede normal yollarda bu kadar hız yapmamak gerekir.Neyse geçmiş olsun.