OTOMATİK ARACIN ÇALIŞMAMASI

HAKAN1979

New member
MERHABA ARKADAŞLAR..,

Başıma gelen bir olayı anlatacağımdan konu başlığını bu şekilde attım.

Aracımı 20 dakikalık bir yoldan geldikten sonra park ettim, Vitesi P'ye el freni çekip istop ettim.Sonrasında 3 saat sonra tekrardan aracıma binerek kontağı çevirdim araçta elektrik var,ancak kontak sesi,şarş dinomasından bir ses yokk.motor sesi yok...araç sanki anahtarı tanımıyor gibi,ama oda değil...
Takviye denedim yok,Mazot ışığı 20 km olmustu yanalı,ondandır dedim mazot aldım ekledım yine yok...çareyi Kia yol yardımı aramakta buldum,ve 30 dakika içersinde geldi...30 sn.içersinde yaptı ve gitti...

ARKADAŞLAR,
Meğer çok nadir olan ama arıza içeriği olmayan,vites D'de iken altta swıc varmış ben P'ye alırken swıc takılı kalmış Ekranda P gözüküyor ama D de olduğundan çalışmıyormuş,Başınıza gelirse Vitesi P,R,D ve N arasında 2 yada 3 defa ileri geri yaparak swic takıldığı yerden kurtarıyor kendini,3 ay önce oldu bu.. ve daha hiç yaşamadım...

c@n

Super Moderator
Ynt: OTOMATİK ARACIN ÇALIŞMAMASI

Valla kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi herhalde... ;D ;D ;D ;D

HAKAN1979

New member

Benim gelmedi,Aklına gelen olabilir,
Sonuçta Adamın yaptığını ben öncesinde yaptım ama onun yaptığı şekilde değil biraz nazik davrandım...

argovolkan

New member

Bilgilendirme için teşekkürler.
Benim eski Astrada da otomatik vitesin sigortası atardı.Yanımda hep yeterli amper sigorta taşırdım,bozuldumu değiştirirdim.

mbgezer

New member

Gerçekten bu paylaşım çok faydalı oldu , paylaşım için teşekkürler.. ;)