Önden Çarpışma Sonrası Elektronik Beyin Hasarı

AtaDMR

New member
Merhabalar, öncelikle şunu sormak istiyorum aracın motor kapağının altında cam suyu deposunun orada bir siyah kutu gibi birşey var onun elektronik beyinle alakası varmıdır. Kazada araca otaraftan çarptılar ve camsuyu deposu patladı bu siyah kutuda darbe aldı tabiki. Kazadan sonra aracı kitlediğimde 4 lü flaşörler yanmazken açma tuşuna bastığımda yanıyorlar. Ayrıca kaza akşam olmuştu ve sonraki günün sabahında servise götürmek için bindiğimde aracın göstergelerinin çalışmadığını farkettim. Hız, basınç ve kilometre sayar çalışmıyordu, yakıt göstergesi iste full gösteriyorduki kaza olduğunda araçta yakıt ışığı yanıyordu. Yolda giderken hız basınç ve kilometre göstergeleri çalışmaya başladı ancak yakıt göstergesi hala full gösteriyordu. Bunu servistekilere anlattım ve akü kutup başları sökülüp takılınca geçer falan demişlerdi. servise cumartesi götürdüm ve bu konuşma ozaman oldu, eksper ise bugün gelmiş ayrıntıları soramadım yani ekspersin nedediğini bilmiyorum.

Sizce sorun bu kutudan mı kaynaklıdır, o değişmelimi ne yapmalıyım..

ErkanKASIM

New member
:) sen bişe yapmıcan:) verecen servise :) o halletcek , beyin darbeden içinde çatlama patlama herhangi bir zarar görmüşse zaten değiştirecekler, değiştirmezler diyemi düşünüyosun. Değiştirmezlersede o göstergeler :) hayatta çalışmaz

Berkan

New member
emin olmasamda ihtimal olarak hızı abs esp sensoründen teyit edip okuduğundan ona bir zarar geldiyse sacmalayabilir

rayen

Super Moderator
O gördüğün siyah kutu, sigorta kutusudur.

Palermo75

New member
Beyin sofor tarafinda sol arkadadir arabanin onune gectiginde ise sag ust kosedeki siyah parcadir ustad benim bildigim

AtaDMR

New member
Biraz sıkıntı çıkardı ama 3-5 kere sıfırlatınca göstergeleri düzeldi sorun yok artık teşekkür ederim hepinize