Nereden yakıt alıyorsunuz

Hangi marka yakıt kullanıyorsunuz..

• Kullanılan toplam oy
    199

volkanba

New member
İlk Fullediğimde opetten almıştım kayısdağındaki galeriden çıkınca :) Benzinli aractan sonra bu menzili görünce fotosunu çekmiştim sevinçten :)

Srhn

New member
Bostancı köprüsü e5 üzerindeki shellden yada küçükbakkalköy shelden alıyorum ben menzilde daha böyle bişi göremedim :D pompa atar dolum biter bende ondanmı kaynaklanıyo acaba

berkural34

New member
Bende cok uzun zamandir shell v power aliyordum , haftasonu zorunluluktan total aldim . Burdan da cogu kisi memnun oldugu icin biraz totalden devam etcem ama istasyonlari cok ters kaliyor bana . Menzil olarak da benim ki ilk basta az gosteriyor ama kullanmaya baslayinca menzil dusmuyor belli bir noktaya kadar :)

Srhn

New member
berk max kaç km gösteriyor senın depoyu doldurdugunda

berkural34

New member
berk max kaç km gösteriyor senın depoyu doldurdugunda
Genelde depoyu doldurmuyorum , ceyrege dustugunde 100 liralik aliyorum . Bugun pompa atana kadar doldurur , yazarim aksama. Ama bu aralar oldukca ekonomik kullanmaya calisiyorum , ortalama 5-5.5 arasinda degisiyor, ondan 850 900 bekliyorum :) :)

Srhn

New member
Genelde depoyu doldurmuyorum , ceyrege dustugunde 100 liralik aliyorum . Bugun pompa atana kadar doldurur , yazarim aksama. Ama bu aralar oldukca ekonomik kullanmaya calisiyorum , ortalama 5-5.5 arasinda degisiyor, ondan 850 900 bekliyorum :) :)

Bende pompa atana kadar dolduruyorum genelde ama 750den fazla gördüğümü hatırlamıyorum ortalamamda 6-7 lt arası
bakınca yazarsın o zaman bakalım cıkacakmı beklediğin :)

DaNgErS

New member
Cevap: Ynt: Nereden yakıt alıyorsunuz

opet :) paro kartın avantajları cok 2 depodur opetteyim,eski aracım gazlı idi,3 sene opetten aldım aygaz var die,yeni aracımada opette devam ediyorum,daha iyi tavsiyeleri olan varsa dinleyebilirim arkadaşlar :)

gorkemsin

New member

[quote author=c@n link=topic=1376.msg49609#msg49609 date=1353998518]
Ben artık Total den alıyorum hep....
teb total kart yüzünden bende totaldn alıyorum artık[/QUOTE]

Altunizade TOTAL 2 istasyonu (Capitol tarafı değil öbür taraf) . TOTAL in kendi istasyonu. Hafif ters bir konumda kaldığından bir kere hiç yoğun olmuyor. Al mazotu sonra ister arabana su tut, ,ister içini süpür, ister lastik hava basıncına bak. Sıra yok birkere.
İlk defa dizel araç kullanıyorum ve aracı aldığımda 35 yıllık dolmuş şöförü babam hayırlı olsun dedikten sonra tek bir şey ekledi. Mazotu iyi bir yerden ve mümkün olduğunca aynı yerden al.
Zeynepkamil BP den almaya devam ederim baba ozaman dedim.(Orasıda BP nin kendi istasyonu) Benzini BP den al ama mazotunu çok tavsiye etmem dedi. Ya opet ya Total dedi. Bende öğrendimki Altunizade Totali, Total in kendisi işletiyor (isim hakkı değil, bizzat Total e telefon açıp sordum) hep oradan aldım ve çok da memnunum.

Birde sonradan forumlardan öğrendiğim kadarıyla Opet' de mazotu total den tedarik ediyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Birde teb total kart tabi. %5 de öyle indirim. Buda ayda 2 depoya yakın mazot harcayan benim için senede bir depo bedava mazot demek :)

gorkemsin

New member

Arakdaşlar bir şey var. Merak ediyorum yoksa benmi dizel araç kullanmayı bilmiyorum.

Benim araç manuel. Vites değiştirme uyrılarının çok erken geldiğini düşünüyorum. Düz yolda ortalama 85-90 km hızlarda 6 vites uyrısı ekranda görünüyor. Ben hiç takmıyorum ama merak ediyorum. Denedim bir kaç kere bence araca o hızda en fazla 5 vites gider duruyor. Zaten 6 viteste devir 2000 devrin bile altında kalıyor.
Benim araçtamı bir şey var, yoksa benmi aracın devrini iyi tanımıyorum?

preceed62

New member

bende 10.000 km civarı shell den mazot aldım gtl ve euro dizel karışık en son güzergahımda shell olmadığı için total den

aldım mazotu ve şehir içi kullanmama rağmen 15 km daha fazla yol yaptım depoyu tam fulleyip birde oyle deneyeceğim

volkanba

New member

teb total kart yüzünden bende totaldn alıyorum artık

Altunizade TOTAL 2 istasyonu (Capitol tarafı değil öbür taraf) . TOTAL in kendi istasyonu. Hafif ters bir konumda kaldığından bir kere hiç yoğun olmuyor. Al mazotu sonra ister arabana su tut, ,ister içini süpür, ister lastik hava basıncına bak. Sıra yok birkere.
İlk defa dizel araç kullanıyorum ve aracı aldığımda 35 yıllık dolmuş şöförü babam hayırlı olsun dedikten sonra tek bir şey ekledi. Mazotu iyi bir yerden ve mümkün olduğunca aynı yerden al.
Zeynepkamil BP den almaya devam ederim baba ozaman dedim.(Orasıda BP nin kendi istasyonu) Benzini BP den al ama mazotunu çok tavsiye etmem dedi. Ya opet ya Total dedi. Bende öğrendimki Altunizade Totali, Total in kendisi işletiyor (isim hakkı değil, bizzat Total e telefon açıp sordum) hep oradan aldım ve çok da memnunum.

Birde sonradan forumlardan öğrendiğim kadarıyla Opet' de mazotu total den tedarik ediyormuş. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Birde teb total kart tabi. %5 de öyle indirim. Buda ayda 2 depoya yakın mazot harcayan benim için senede bir depo bedava mazot demek :)[/QUOTE]

Ben bir kere opetten aldım sonra hep eurodiesel olarak PO'dan alıyorum acaba yanlıs mı yapıyorum. Total markasına da pek güvenmiyorum herhalde. :)

gorkemsin

New member

Birde teb total kart tabi. %5 de öyle indirim. Buda ayda 2 depoya yakın mazot harcayan benim için senede bir depo bedava mazot demek :)

Ben bir kere opetten aldım sonra hep eurodiesel olarak PO'dan alıyorum acaba yanlıs mı yapıyorum. Total markasına da pek güvenmiyorum herhalde. :)[/QUOTE]

Rastgele bir yerdeki total e bende güvenmem. Aslında hiç birine güvenmem. Şehirler arası bir yolda alacak olsam gözüm OPET arar yinede. 13 yıl benzinli araç kullandım hiç Total e uğramadım. Bu istasyon total in kendi istasyonu olduğundan içim rahat. pompayı sıkıştırayım,
şunu yapim bunu yapim, kazandığının yanında 3 kuruş fazla kar edeyim peşine düşmez

volkanba

New member
Şehir dışında bende Opet arıyorum Temizlik, düzen herşey var ama Total'e şehir içinde de pek güvenmedim nedense, Opet akıllı anahtarlık cıkarmak istiyordum. Tam basvuru yapacakken burda bı yazı okudum performans düşük ve ses çok çıkıyor gibi sogudum...

berkural34

New member
Bende pompa atana kadar dolduruyorum genelde ama 750den fazla gördüğümü hatırlamıyorum ortalamamda 6-7 lt arası
bakınca yazarsın o zaman bakalım cıkacakmı beklediğin :)
575 km lik ortalamam 5.4 ile girdim istasyona, pompa atana kadar doldurttum . 43 litre v power aldim . Ancak menzil tahminim gibi cikmadi ,766 gosterdi :) ama eminim 766 dan daha fazla giderim ozellikle yumusak surus tarziyla :)

HARUN

New member
abiler yapmayın gözünü sevim kim diyor Opet totalden tedarik ediyor falan diye yemin ederim yazıyı okumamla cevap kısmına inmem bir oldu yok öyle şeyler böyle şeylere kulak asmayın sakın ......

AYRICA ONU BAŞKA FORUMDA SÖYLEYEN ELEMANA SÖYLEYİN DE BANA ULAŞSIN BEN ONA DETAYLI Bİ ŞEKİLDE ANLATIRIM ...... !!!!!

Kadir KURT

New member
Arkadaşlar ben hep Shellden alıyorum. Bugün ilk defa Shell GTL aldım. Korka Korka depoyu fulle dedim. Hatta pompacıya tekrar tekrar dizel dimi diyede sordum.
Umarım bişi olmaz. depoyu doldurdum eve geldim. Yarın işe giderken bakalım nasıl olacak. Eger iyi gelirse 4 depo da 1 GTL düşünüyorum.
GTL kullanan var mı başka aramızda ?

inimicus

New member
Son bir kaç depodur GTL kullanıyorum ve memnunum.

omurkadir

New member
Nerede kart kampanyası varsa oradan alıyorum (bp opet shell total)
genelde her ay oluyor birinde kampanya.
geçen mesela parafcardla 4*100tl yakıt alıp 50tl kazandım.
Taş atıp kolum da yorulmadı zaten alıyorum.