michelin primacy 3 - goodyear efficient grip performans Yardım !!!

sercan

New member
Arkadaşlar Selam,

Daha önce bu tür genel lastik konuları açılmıştı biliyorum. Ancak, sizden şu şekilde bir destek rica ediyorum

2011 ceed oto. michelin primacy 3 ile goodyear efficient grip performans arasında kaldım. Siz sadece bu iki lastikten 3. bir ihtimal olmadan hangisini tercih edersiniz ? hangisini tavsiye edersiniz

Srhn

New member
Ben Proceed aracımda michelin primacy 3 225/45/17 ebatlarında kullanıyorum yol tususu ve yumusaklık acısından gayet memnunum tek kotu yanı yanakları yumusak cok sert bır cukara düşerseniz balon yapabılıo.

inimicus

New member
Adac testinde efficient grip performance birinci oldu. Eski araçta vardı ve memnun kalmıştım. Onun da yanakları yumuşak bu arada.

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

slhyldz

New member
Orjinal 2 senelik Mıchelin balon yapınca ( herhangi bir çukura düştüğümüde hatırlamıyorum)
goodyear efficient grip performans aldım. (Adet fiyatı 175 ₺ ) Gayet memnunum.

ErkanKASIM

New member
Orjinal 2 senelik Mıchelin balon yapınca ( herhangi bir çukura düştüğümüde hatırlamıyorum)
goodyear efficient grip performans aldım. (Adet fiyatı 175 ₺ ) Gayet memnunum.
ben çukura düştüm michelin sport 225/40/18 lastiğim jant ile yanak arasından çatlama yaptı hava kaçırıyor ve tamiri yok.. daha 10 bin kmde lastik.. kaskodan değiştirdim :) 450 TL olduğunu duyunca

tabi.. yumuşak ve konforlu.. dikkatli kullanmak gerek..

sercan

New member
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler çok araştırma yaptım ve goodyearda karar kıldım. Lastikler geldi, evde su an inşallah pişman olmayız :cool:

yalcin

New member
[MENTION=1444]sercan[/MENTION] bey hangi ebatları aldınız, nekadara maloldu, kullanım tecrübeleride paylaşırmısınız bundan önce stock mu vardı araçta?

sercan

New member
@sercan bey hangi ebatları aldınız, nekadara maloldu, kullanım tecrübeleride paylaşırmısınız bundan önce stock mu vardı araçta?
Yalçın Bey, 205/55/16 91 V aldım standart araç üzerinde herhangi bir bişey yok. bire bir kullanan arkadaşlarla görüştüm anlata anlata bitiremediler. Alt tarafı lastik :) şu an yoğunluğumdan dolayı taktırmadım cuma günü taktırıcam. ben Hepsiburadan tanesi 189 tl ye kargo bedava aldım. ( bayide 210 tl dedi nakit paraya ) 40/2014 polonya üretimi. taktığımda ilk izlenimleri paylaşırım

yalcin

New member
tamam deneyimleri bekliyorum, goodyear ı övüyorlar fakat gürültülü yazanlar var farklı forumlarda..oysa gürültü seviyesi 67db

slhyldz

New member
Ben 3 4 ay önce metrodan tanesi 175 tl ye aldım.
Michelin : 2012 üretimli 60 000 km. yol kathetmiş.
Efidence Perf. : Sıfır
Ses : Aynı Ben bir fark hissetmedim.
Fren : Goodyear daha iyi. Abs daha geç devreye giriyor. Islak zeminde dahi daha iyi.
Yol tutuş : Goodyear daha iyi.

sercan

New member
Arkadaşlar Bugun Efficent grip perfomansları taktırdım. 60000 km yaptığım michelinler den sonra araba resmen farklı bir sekmente geçti :) ilk izlenimleri çok iyi kuru yolda frenleme, gürültü oranı çok iyi. Viraj almamada fena değil. Islak zemini denemedim. deneyimlerimi tekrar aktarırım