Mercedes CLA yı tipsiz bulan bi benmiyim..?

argovolkan

New member
Trafikte her gördüğümde acaba bu insanlar neresini beğeniyor diye incelemediğim yeri kalmıyor.Önü hariç her tarafı çok tipsiz geliyor. Para veripte alıncak araba değil bence.Hele o arka cam ve stoplar. Ama kime sorsam Mercedes yapmış abi diyorlar.. İçine lafım yok..tasarım fena değil ama...Bi ısınamadım işte. Eğer rakibi BMW 1 serisi ise hiç kıyaslanmaz bile.

omurkadir

New member
amg lisi çok çok güzel.:cool:
boşu biraz değişik duruyor.

dtcagatay

New member
ilk geldiği dönem almayı planlamıştım. o dönem bana en yakın olan gülsoylarda test aracı vardı, sakin kullanımda 12lt yakınca ve emniyet kemerinin oradan gelen takır tukur sesleri duyunca hadi görüşürüz diyip çıkmıştım. :cool:

inimicus

New member
Autoshow'da design profesörü (evet adamlar akademisyen) iki adam bu arabayı fena harcamışlardı. Katılıyorum görüşlerine. 470 lt bagaj var ama o basık ve dar arka tarafla asla bir genç arabası olmaktan öteye gidemez. İşin kötüsü, yeni C serisi de benzer arka far tasarımıyla geliyor. Gerçi bana ne sanki ha desem alacam arabayı :)

rayen

Super Moderator
Kasarsan belki alırsın Mutlu. :D :D :D

akrepkral86

New member
Cla alacağıma üzerine biraz daha para koyup e serisi alırım kesinlikle o araca o parayı vermem bence mercedes'in en tipsiz aracı hele içteki o multimedya ekranı yok mu o araca hiç yakışmamış Mercedes maliyetten kısmış herhalde

bmx

New member
Bu araç banada bir garip geliyor.Ortada bir segment yaratmaya çalışmışlar.C serisi kadar geniş olmasın A serisi kadarda küçük.
arayada bunu koymuşlar ama sanki zorlama gibi olmuş önünde arkasından sıkıştırılmış bir araca benziyor.preslenmiş gibi.
bendeki algısı bu zorlama bir model.

babıesrar

New member
Estetik zevk göreli işte. Kişiden kişiye değişiyor. O beğenmediğiniz stoplara bayılıyorum ben mesela. Dış tasarım bence muhteşem:cool:

Serty86

New member
Mercedesleri gösteren şey AMG. A180 AMG ile düz A180 başka araba gibi.

Berkan

New member
neydüğü belirsiz ara A şasisi üstüne oturtulmuş sacma sapan bir model detaylı inceledim cok seferinde araçdan kalitesizlik akıyor bizzat mercedes maslaktaki calsınanın gosterdiklerini tanıdımda yazıyım :) maliyet düşürcem diye napcanı sasırmıs mercedes

balık baştan kokar hem sedan mercedes hem önden çeker tezatlık burda

120 bin tl verip amg aldıgnnızda kaputu bir kaldırın 98model 106gti da olan kaput amortisörünu aa cla'da yok demiri kaldırıp koyuyorz :cool:

bagaja dönün acın kaldırın amortisorlerin ve kapakla gövde baglantılarının oldugu kısımdaki macunları vs oldugu gibi görürsünüz kıyas için c ye bakabilirsiniz c'de plastik konarak gizlenmiştir

arka kol dayamayı indirin eger kafalık en alt seviyedeyse o da nesi demeyin kafalık demirlerini asagı sarkmıs olarak görebilirsiniz yine

vitesin olması gereken yerdeki plastigin acılan kapagın kalitesini solemiyorm bile :D

By_Cesar

Active member
Dış dizayn olarak bence gayet güzel araba fakat kaliteye gelince elbette soru işaretleri fazlasıyla mevcut olan bir araç ;)

iPhone 'den gönderildi. ;)

wrc1-f1

New member
Macaristan'ın Kecskemet fabrikasında üretiliyor. Almanya'daki Stutgart fabrikasında değil. Bizim GT'lerde Slovakya'da üretiliyor kabul ediyorum. Ancak Mercedes gibi bir marka tercih edeceksem Stutgart , BMW ise Munchen üretimi olmalı.

argovolkan

New member
Renkler ve zevkler tartışılmaz tabi..Ama benimle aynı fikirde olanlarda varmış.Rahatladım biraz..:)

argovolkan

New member

wrc1-f1

New member
Dış tasarımı güzel ancak multimedya ekranı yine berbat yerde . Bu güzelim modellerin iç tasarımını kime yaptırıyor bu firma şaşırıyorum.

argovolkan

New member
Dış tasarımı güzel ancak multimedya ekranı yine berbat yerde . Bu güzelim modellerin iç tasarımını kime yaptırıyor bu firma şaşırıyorum.
Gerçekten öyle..aslında Audilerdeki gibi konsolun içinde olupta gerektiği zaman çıksa daha iyi oluır bence.Çok eğreti duruyor böyle..