Lastik garanti kapsamina girer mi?

Srhn

New member
On lastigimin yanaginda hafif bir balon mevcut garanti kapsamina lastikte dahilmi acaba bu sekilde ne kadar daha sure goturur bu lastik beni? 10 ay oldu araci alali

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hakan99

New member
Aslinda tamamen ikili iliskiden gecer bu sorun cozulmesi aran iyi olan birini bulursan isini garantiden cozerler eger kendin vurdurmadiysan lasik yangini biryere fakat 10 aylik lastigi garantiye sokacaklarini pek zannetmiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Lastik garanti kapsamina girer mi?

On lastigimin yanaginda hafif bir balon mevcut garanti kapsamina lastikte dahilmi acaba bu sekilde ne kadar daha sure goturur bu lastik beni? 10 ay oldu araci alali

Serhan balon hiçbir firmada garantiye görmez malesef :(
Tabanda atlama olursa veya catlamalar on lar giriyor ama balon sorumu michelknlerde var fatih dede oldu 225-45-17 de ama bende hiç olmadi
Cooper larda:)

TeamPASAOGLU*

rayen

Super Moderator
Türkiye'de hiç bir şey garantiye girmez. Müstemlekeyiz biz. Onun için belli yerleri koruyun. Neme lazım. :D

c@n

Super Moderator
Malesef Serhan...:(

TeamPASAOGLU*

Serhan o lastiği bir an önce değiştir balon çok tehlikeli birde onde alla korusun....

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Türkiye'de hiç bir şey garantiye girmez. Müstemlekeyiz biz. Onun için belli yerleri koruyun. Neme lazım. :D
Abi öyle deme ben geçen sene garantıden lastiklerimin dördünu garantıden değiştirdim
Markadan markaya fark var :)

TeamPASAOGLU*

Srhn

New member

Abiler cevaplar icin sagolun michelin lastikler digerlerine gore daha yumusak sanirim balon olayida aslinda cok fark edilir bsy deil oyle cok sert bi cukurada girmedim ama on arkami degistirsem acaba

sen bilirsin bence lastiği değiştir ama çok bir şey yok diyorsan en azından ön arka yap

Srhn

New member

sen bilirsin bence lastiği değiştir ama çok bir şey yok diyorsan en azından ön arka yap
Cok bisey yok aslinda bulent abi oyle buyuk cikintili bi balon deil ama kafamda soru isareti kaldi size bi soraym dedim daha once bu sekilde kullanan oldumu merak ettim.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Balon yapmış lastik bomba gibidir ben asla öyle binmem binen bir arkadaşımız var yaklaşık 25.000 km dir önden arkaya aldı
Yüksek hızda lastik ısınınca çok tehlikeli
Cooper Tires di serhan
TeamPASAOGLU*

berkural34

New member
Bizim diger araba da olmustu balon lastikte cok yeniydi ama degistirdik. Yusuf abinin dedigi gibi cok tehlikeli , birde lastik aracin yerle temasini saglayan en onemli parca, hayatinizi riske atmaya gerek yok . Degistirin bencede .

rayen

Super Moderator
Cevap: Ynt: Lastik garanti kapsamina girer mi?

Abi öyle deme ben geçen sene garantıden lastiklerimin dördünu garantıden değiştirdim
Markadan markaya fark var :)

TeamPASAOGLU*
İstisnalar vardır Yusuf, ben genel olarak yorum yapıyorum. Hangi memlekette daha sorunu tam olarak anlatmadan kullanıcı hatası diye suratına çemkiren tipler vardır.

Srhn

New member
o zaman ben lastik araştırsam iyi olucak :S aynı marka aynı model lastikmi takmam gerekicek peki

josefsalvatini

Yasaklı Üye

İstisnalar vardır Yusuf, ben genel olarak yorum yapıyorum. Hangi memlekette daha sorunu tam olarak anlatmadan kullanıcı hatası diye suratına çemkiren tipler vardır.
Zaten hakkımızı arayabilsek sorun olmayacak ama
Malesef olmuyor
TeamPASAOGLU*

rayen

Super Moderator
Serhan bence sağlam olanları sat, yeni bir takım al.

GOGO

New member
Balon olayı kesinlikle çok tehlikeli ve kesinlikle kullanmamak gerekir. Yeni alacağınız tek lastik diğerlerinin aşınma durumuna göre sıkıntı yaratabilir bu arada. Lastiklerin dengesiz diş derinliğine sahip olması sağa sola çekme ve sert frenajda stabil durmama gibi sorunlara yol açıyor. En azından 2 yeni lastik alıp önlere takarsanız bence mantıklı olur.

Sam

New member

Benim eski arabamda balon vardi arabayi aldim balondu lastik. O lastiklede sattim toplamda 40.000km yaptim. Yuksek suratte balon olmayan lastik patladi balon olan patlamadi. Sans isi birazda 40yanak patlasa nolur patlamasa nolur zaten yerle bir. Serhan sen bilirisin 45 yanak lastik daha oncede konustuk degistiriceksen ya on iki degistir ya 4lu drgistir. Yada hic degistirme.