Kocaoğlana fk1000p :))

zerogravity

New member
Malum uzun yol yaptım , araca yapışmış zıft ve böcek kalıntılarını koruma sayesinde bı çırpıda temizledim:)
Dönüş yolu yakın , haliyle korumayı güçlendireyim dedim üzerinden 2 ay geçmişti.
Önce yıkadım , sonra kil attım , sonra fk1000p atıp güzelce sildim. Gayet güzel oldu uzun yola hazırlandı. İstanbula geldigimde bı yıkar bırakırım , kurtulamaya gerek yok malum su duramıyor üstünde :)):)):))

c@n

Super Moderator
Oglum tatildesin..... Keyfine bak bunlar Ile ugrasacagina.....:):):)

Sent from my HTC One X using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

zerogravity

New member
[quote author=c@n link=topic=1505.msg1#msg1 date=1341421062]
Oglum tatildesin..... Keyfine bak bunlar Ile ugrasacagina.....:):):)

Sent from my HTC One X using Xparent ICS Blue Tapatalk 2
[/quote]
Keyfe bakıyormda dönüşte keyfi kaçıracak seyler olmasın diye önlem aldım:))

zerogravity

New member
Eline saglik Erdoğan
[/quote]
Eyvallah , senin arka cama slogan buldum:) kazıklı josef:)):))

mertgulkokan

New member
Erdogan abi cok guzel olmus bende pasta cila yaptiriyorum simdi
Bakim seti icin autoglym radiant wax alacagim fk 100p oncesi icin ancak sete ironx alsam mi karar veremedim ne kadar gereklidir eger bundan sonra 2 ayda bir fk1000p atilacak ise

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

zerogravity

New member
İronx demirtozlari içindir ve iğrenç kokar :( genelde jantlarda kullanilsada araç üzerinde de kullanımı yaygın. Eğer araçta kil ile temizlenmeyen inatçı kalıntılar varsa evet yapılmalı yoksa yapılmamalı.
AG Radiant güzel ürünüdür fk oncesi dolgu ve hare için tavsiye edilir. Tek basında koruma saglar ama 3 haftada bir yapılması gerekir.

mertgulkokan

New member
Re: Ynt: Kocaoğlana fk1000p :))

[quote author=zerogravity link=topic=1505.msg1#msg1 date=1341424693]
İronx demirtozlari içindir ve iğrenç kokar :( genelde jantlarda kullanilsada araç üzerinde de kullanımı yaygın. Eğer araçta kil ile temizlenmeyen inatçı kalıntılar varsa evet yapılmalı yoksa yapılmamalı.
AG Radiant güzel ürünüdür fk oncesi dolgu ve hare için tavsiye edilir. Tek basında koruma saglar ama 3 haftada bir yapılması gerekir.
[/quote]

Abi 3 haftada bir yapilmasi gereksinimi anlayamadim?

ben srp dusunmustum ancak radiant daha guncel versiyonu imis srp icin 3 hafta gereksinimi yoksa onu alayim ozaman

zerogravity

New member
Fk atmadan sadece AG radiant kullanırsan 3 haftada bir kullanılması lazım demek istedim;) fk atınca altında noolursa olsun zaten:)

mertgulkokan

New member
Tamam abi simdi anladim cunku ister istemez.ne kadar da korusan kilcal cizil olacak bunlari kapatmak icin urun aradim bunu buldum artik 2 3 ayda bir wax atmadan yuzeye radiant atacagim kesin yap diyosan uygulayayim ben daha ciragim abi:))

zerogravity

New member
Yapabilirsin, hare ve çizik durumuna göre hareket edersin;)

Zafer P

New member
Ynt: Kocaoğlana fk1000p :))

[quote author=zerogravity link=topic=1505.msg41503#msg41503 date=1341424693]
[/quote]

Bak çok pis küfür bilirim haaa :)
Abi tek kelime anlamadım ne diyon sen ya :)

zerogravity

New member
[quote author=Zafer P link=topic=1505.msg1#msg1 date=1341554867]
Bak çok pis küfür bilirim haaa :)
Abi tek kelime anlamadım ne diyon sen ya :)
[/quote]
Boya koruma , detay dilide bu olsa gerek;)
Anlatırım bı ara kardesim:)):)):))

mertgulkokan

New member

Erdoğan abi birşey daha soracağım sana. peder beyin aracına 2 hafta önce fk1000p uyguladım. Ancak aracta kılcal çizikler var. Bu nedenle bunları kapatmak için autoglym radiant ile kılçal çizikleri yok edip tekrardan fk1000p atacağım. ben fk1000p nin kalıcılığını artırıcı ürün arıyorum. Ürün atas olursa iyi olur çünkü fiyatlar uygun.

Fk1000p üzerine atas hydrorep yada polistat kullanabilir miyim? bunlardan hangisi daha iyidir sence. Ancak bu iki ürünün waxı söktüğünü duydum. Böyle birşey varmıdır. Ben her yıkamadan sonra bakım ve koruma artırıcı olarak bir ürün tavisyesi istiyorum senden?

zerogravity

New member
Mert;

Araçta hare varsa fk yi sökmek gerek , bunun için radiant wax veya srp kullanabilirsin. Fk zaten 2-3 ay dayanıklı bir ürün ve üzerine yapacağın her uygulama kesene zarar;) daha iyisini arıyorsan nano ürünlere dönmen gerek , bunlarda oldukça pahalı , uygulaması çok zahmeti ve hünerli ellerde doğru sonucu veriyor. Polish ve fk çok iyi ikiilidir ve tüm dünya bunu kabul etti;)

mertgulkokan

New member

bende fk1000p yi nasıl sökerim diyecektim. Anladım ozaman radiant yeter diyosun çok iyi oldu bunu duyduğum. 500 ml mini 20 liraya buldum sanal pazardan hemen sipariş vereyim. Adam 5 litreyi bölerek satıyor.

Abi ben birde pasta cila yaptırdım sonra forumda paylaşayım ama hemen sorayım merak içindeyim. Benim araç beyaz opak boya ancak pasta cila sonrası çiziklerde azalma yok. yerinde duruyor ancak boya oldukça parlamış. Acaba renk opak olduğu için zaten çizikler gitmez mi? Ne yapmak lazım bu durum için en kötüsü bunun ilacı benim diyosan ben arabayı istanbula getireyim:)

zerogravity

New member
Mert

Fk silmek için polisaj kullanamayacaksan Yikama kovasına vinet , APC döküp sampuani icine at ve aracı temizle bol suyla durula fk gider.

Opak araçta çizik kolay is değildir. Çizik derin degilse polish yaparak giderilebilir , çiziği görmem lazım;) çiziğe tırnak takilabiliyirsa veya takılacakmis gibi his veriliyorsa hiç elleme onunla yasamayı öğren:) o çizik ya rötuş yer yada vernigin incelir hatta vernik kalmayabilir... Bizim ısımız boyayı korumak , kılcal çizikler ve hareleri gidermek , verinigi yabancı maddelerden arındırarak koruma altına almak;)

mertgulkokan

New member
Re: Ynt: Kocaoğlana fk1000p :))

[quote author=zerogravity link=topic=1505.msg1#msg1 date=1341824528]
Mert

Fk silmek için polisaj kullanamayacaksan Yikama kovasına vinet , APC döküp sampuani icine at ve aracı temizle bol suyla durula fk gider.

Opak araçta çizik kolay is değildir. Çizik derin degilse polish yaparak giderilebilir , çiziği görmem lazım;) çiziğe tırnak takilabiliyirsa veya takılacakmis gibi his veriliyorsa hiç elleme onunla yasamayı öğren:) o çizik ya rötuş yer yada vernigin incelir hatta vernik kalmayabilir... Bizim ısımız boyayı korumak , kılcal çizikler ve hareleri gidermek , verinigi yabancı maddelerden arındırarak koruma altına almak;)
[/quote]

Abi bende apc yok vinet var ama eger radiant ile sokme diyorsan apc alayim cunku yarin ben seti tamamlamak icin siparis gececegim
Abi benim arac opak renk oldugu icin sizin boyalardan farkli. Sizinkinde bildigin gibi primer boya vernik var en uste opakta ise vernik tabakasi direk boyanin icine karismis sekilde oluyormus o nedenle cizikleri gidermek zor
Benim araca yapilan polisaj sonucunda kilcal cizikler de duruyor onlarda gitmemis ama boya oldukca parlamis. Ben tekrardan elle bir radiant geceyim mi denemek icim??

zerogravity

New member
Vinet varsa onu karıştır Yikama kovasına onunla temizle , sonra radiant atarsın , çizik olan bı bölgede dene yap , o kısmı yıka durula , sil , sonra radinati at , verim alırsan tüm aracı yaparsın, yok olmazsa uğraşmamış olursun;)