Klima arızası

ceronimo1978

New member
Arkadaşlar havaların ısınmasıyla klima olayına girmeye başlıyoruz.
Ancak dün farkettim klima soğutmuyor. Fan çalışıyor üflemede sorun yok .A/C lambası da aktif. Fakat soğutma fonksiyonu yok. Sigorta mı attı yoksa gazmı bitti sebebini nasıl anlarız? Elektrikçiye gösterecez mecbur servise gitmek için çok geç haftasonuna kadar beklemek lazım zira servise yetişemiyorum işler yoğun. Basit bir çözümse yol gösterebilir misiniz? Bir de sigortası direksiyonun solunda mıdır?

BerkayKRC

Moderator
Ynt: Klima arızası

[quote author=ceronimo1978 link=topic=1425.msg39302#msg39302 date=1338819716]
Arkadaşlar havaların ısınmasıyla klima olayına girmeye başlıyoruz.
Ancak dün farkettim klima soğutmuyor. Fan çalışıyor üflemede sorun yok .A/C lambası da aktif. Fakat soğutma fonksiyonu yok. Sigorta mı attı yoksa gazmı bitti sebebini nasıl anlarız? Elektrikçiye gösterecez mecbur servise gitmek için çok geç haftasonuna kadar beklemek lazım zira servise yetişemiyorum işler yoğun. Basit bir çözümse yol gösterebilir misiniz? Bir de sigortası direksiyonun solunda mıdır?
[/quote]
kışın hiç kullanmadıysanız eğer klima gazını kontrol ettirin her yerde yapıyorlar basit bir uygulama

c@n

Super Moderator

Sigortalar akünün orda... Bence gaz sorunu vardır, kontrol ettirmekte fayda var..

BerkayKRC

Moderator

[quote author=c@n link=topic=1425.msg39304#msg39304 date=1338819838]
Sigortalar akünün orda... Bence gaz sorunu vardır, kontrol ettirmekte fayda var..
[/quote]
abi kışın hiç açılmadıysa kesinlikle gaz sorunudur gibime geliyor. Serviste özellikle hatırlıyorumki genelde kışında arada çalıştırın diye gazla ilgili sorun oluyormuş sonra Hyundai varken onlar demişti. Ben yaz kış açtığım için şu anda gayet güzel soğutuyor kışında iyiydi :D gazdan yana sorun olmadı yani 2 yıldır.

c@n

Super Moderator

Yani pro'mda gaz sorunu yok diyorsun... :D :D :D :D :D

ceronimo1978

New member

Arkadaşlar herkese günaydın,
Dün iş çıkışı japon-kore otolarının bakımını yapan özel bir servise gittim. Klimayla ilgili sorunu dile getirdim. Kuvvetle ihtimal sigorta olduğunu söyleyince tamirci eleman gazdandır abi deyip geçiştirdi. Ya kardeşim kontrol et sonra gaza bakarız dedim. Bilenler bilir klima gazının kontrolü ve dolumu yaklaşık 40 dakika sürer. Neyse bu eleman sigortalar sağlam dedi. Peki dedim. Gazı bastık birde polen filtresini değiştirelim dedim. Bütün süreç tamamlandığında yine klima çalışmadı. Fakat sigortaya tekrar beraber bakalım ısrarlarım üzerine, sigortanın arızalı olduğunu gördük. Yoksa eleman aracı lifte kaldırıp alttan sökmeye başlıyordu. İşte durum böyle millet üç kağıtçı olmuş arkadaşlar. Yani sigortayı deyiştirilip çözülecek bir sorun için 1 saat zamanım ve param gitti. Bu sebeplerden dolayı şunu söyleyebilirm, servislerimizin değerini bilelim. Bu arada gaz dolumu 85, filtre 25, işçilik 10 kağıt istedi. Ancak 70 tl verip çıktım.

Selamlar

J

Josefsalvatini

Guest
Filtre serviste 5 tl sanayide 25 vay be
Gecmis olsun neyse çözülmüş sonunda erkan ..

c@n

Super Moderator

Geçmiş olsun.... Neyse ki sorun çözülmüş....

ceronimo1978

New member

Çok teşekkürler. Zaman problemi olunca böyle sıkıntılar yaşanıyor. Acele işe şeytan karıştı :)
Hep bu sıcak havalardan oluyor bunalttı bir anda :-[ Neyse her işte hayır var diyelim klima gazımız tazelendi...

Sam

New member

takma abi kafana böyle şeyler olunca hep paranın cebimden çıkacağı varmış diyip geçiştiriyorum :)

ceronimo1978

New member

eyvallah selmancım bu aralar para sürekli cepten çıkma durumlarında zaten. Slogan basit kafana şapkadan başka birşey takma :)

Selamlar

Sam

New member

[quote author=ceronimo1978 link=topic=1425.msg39401#msg39401 date=1338883824]
eyvallah selmancım bu aralar para sürekli cepten çıkma durumlarında zaten. Slogan basit kafana şapkadan başka birşey takma :)

Selamlar
[/quote]
aynen öyle abi neyse geçmiş olsun tekrardan :)

ali gürbüz

New member

çok açık ve net.

bizim araçların kliması güzel soğutmuyor..

bir sürü arabaya bindim.en dandık soğutma ceed de..

c@n

Super Moderator

Rio nun kliması güzel... :)

Sam

New member

[quote author=ali gürbüz link=topic=1425.msg39496#msg39496 date=1338968628]
çok açık ve net.

bizim araçların kliması güzel soğutmuyor..

bir sürü arabaya bindim.en dandık soğutma ceed de..
[/quote]
ali abi babamda cerato var klima yok gibi benim eski c3 otomatik klimaydı oda o kadar verimli değildi ondan once opel corsa vardı manuel klima oda zırt pırt gaz eksiltiyodu bence ceedlerde otomatik klima baya verimli abi

J

Josefsalvatini

Guest
Ali yenilerde çözmüşler sorunu :)
Ben klimada sorun yasıyorum ama cok cok az nedeni ise genel olarak araba gun icinde Güneş'te kalmıyor o yuzden soğutmada sıkıntı yok ama 3-4 saat Güneş'te kaldığında ilk anlat ızdırap :(

Sam

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=1425.msg39506#msg39506 date=1338973821]
Ali yenilerde çözmüşler sorunu :)
Ben klimada sorun yasıyorum ama cok cok az nedeni ise genel olarak araba gun icinde Güneş'te kalmıyor o yuzden soğutmada sıkıntı yok ama 3-4 saat Güneş'te kaldığında ilk anlat ızdırap :(
[/quote]
yusuf abi o durum çok kötü işte sıcakta arabanın içine binip arabanın içinin daha sıcak olması berbat bi durum. önlü arkalı güneşlik koyuyorm arabaya çözülüyo iş azda olsa sonra camlarla beraber klimayı açıyorum bi süre sonra klima devam :)

ali gürbüz

New member
Selman benim babada da cerato var klima resmen buzluk yapıyor :) sizinkinde sorun var bı baktır..
Rio da cok güzel , picanto cok güzel soğutuyor .maalesef Ceed daha iyi olabilirdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

J

Josefsalvatini

Guest
Ceed evet klima olarak zayıf diğer araçlara gore yeni kasa da cok daha basarili ...