Çözüldü Kia Yeni Cee'd Fren Problemi

inimicus

New member
Ayrıca Yazışma için her türlü Çeviri işini (ingilizce) ben gönüllü olarak yaparım. Hepimiz can taşıyoruz bu araçlarda. Ceedi sattım ama bu forum benim de bir parçam hâlâ.

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

c@n

Super Moderator
Eger Celik Motor bu durumu umursamasaydi benin maillerime cevap vermezlerdi. Her seferinde bana geri donus yaptilar, sorunu cozmek icin istekliler..

Ayrica sunu da unutmamak lazim, arabayi ureten Celik Motor degil, onlarinda yapabilecekleri bir yere kadar.. Sorunu cozecek merci Kore, iletisimi kuracak merci Celik Motor. Ve bence Celik Motor iletisim isini yapiyor... Kore'de demek ki ugrasiyor ki Celik Motor bizim ile iletisime geciyor...

Ben baska bir distributorun bu kadar ugrasacagini duusnmuyorum.. Herkesin uere goge sigdiramadigi dogus otomotiv dsg icin ne yapiyor..?? TSİ motorlarin yag yakma sorunu icin ne yapiyor...??

yalcin

New member
[MENTION=1207]berkan1981[/MENTION] bu problem büyük ihtimal birçok üretimde oldu ama dedim ya Allah beterinden korusun benim başıma gelmedi, gelmesin zaten. aynı zamanda kulüp yönetici arkadaşlarım gerçekten samimiyetle söylüyorum bazı konularda teknik anlamda fazlasıyla yardımcı oluyorlar. herkese yine teşekkür ediyorum. yanlış anlaşılma olsun istemem. sadece takip mesafesine dikkat çekmek istedim. saygılar.

MuSTaNG

New member
@YASİN61 frenleme yüzünden araba satılır mı diyeceğim gülecekler biliyorum ama merak ettim sattınız mı acaba???

kimseye sürüş dersi verecek değilim ben daha yolun başındayım zaten fakat frenleme takip mesafesini korumaz isek kabahati frene balataya atmak yersiz, çok şükür ben bu problemi yaşamadım, ani fren en fazla 3 kere yapmışımdır onda dahi abs küt diye devreye girmedi ki kaldı ki yağmurlu havada şehirlerarası yolda katettim yine bu problemle karşılaşmadım, fakat yine söylüyorum takip mesafesine ben riayet ediyorum hatta daha fazla pay bırakıyorum çünkü ben önce yola sonra yoldaki şoförlere sonra kendime güvenmiyorum..
aman nazar değmesin : )))

buarada ani frenlemeyi yarın deneyeceğim!
Valla usta fren olayı öyle farklı ki şehir dışında zaten hiç bi sıkıntı yok şehirlerarası asfalt bi çok yerde iyi olduğu için üstüne bi de lastikler uzun yolda ısındığı için araba yağmur yağsa bile yola yapışıyo ancak şehir içinde mesela bilmediğiniz bi sokağa girdiniz 30 40'la giderken birden set'i farkediyorsunuz frene dokunduğunuz gibi araba hızlanıyo ve set'ten kafayı tavana vurarak geçiyosunuz :D tek şikayetim bu valla yoksa takip mesafesini zorunlu olarak koruyorum arabayı vurmaktan değilde durup tutanak tutmaktan üşeniyorum :rolleyes::rolleyes::)

unalks

New member
bugün basit bir çukuru sonradan fark ettim malum 17 jantta fena hisettiriyor die frene asıldım resmen araba yalpaladı abs körükledi. sonra denemek için düz yolda hızlandım ve frenledim çok fazla sert değildi ama yinede abs körükledi mesafe resmen uzadı. bu problem sürüşle frene basmayla vs alakalı değil bu kesinlikle kronik bir sorun Allah korusun başımıza birşey gelmeden beraber olup birşeyler ypsak mı ? servise gideceğim biliyorumki aracı sürdüklerinde normal diyecekler gerileceğim o sbepten gitmedim

akrepkral86

New member
Seninki 2014 model herhalde kardeşim hayret 2014 modellerde düzelmesi lazım bu sorunun ama demekki düzeltememişler bu problem nasıl halledilir bilmiyorum ama inş birimizin başına kötü bir olay gelmez Allah korusun hepimizi demekten başka söz bulamıyorum

unalks

New member
evet 2014 model araçtan her haliyle memnunum ama fren olayı inanılmaz korkuttu beni amin ben yinede gittiğimde servise direticem gerekirse uzman vs gelsin.

c@n

Super Moderator
evet 2014 model araçtan her haliyle memnunum ama fren olayı inanılmaz korkuttu beni amin ben yinede gittiğimde servise direticem gerekirse uzman vs gelsin.
Bana ozelden arac bilgilerini ve plakani yolla, Celik Motora gondereyim. Onlar seni arasinlar ve arabani incelesinler...

Ve tabi iletisim bilgilerinizi...

sallami

Member
Arkadaşlar iyi akşamlar. Sabah zincirleme bir kazaya karıştım. Fren olayı mı desem, yazlık lastik mi desem, neyse. Benim gözlemim şu oldu; 1. defa vurdum araba geri sekti. 2. kere araba otomatik olduğundan tekrar ileri atılıp tekrar vurdu 3. de arkadan gelenin vurması ile vurdu. yani bence asıl mesele otomatik viteste, panik frende yapsan debriyajla beraber basamadığımız için araba ileri doğru atılmaya devam ediyor. Şanzuman panik fren veya kayma durumunda çekişi bırakmalı. Birde 14-15 milyonluk şehirde insan giderde hemşehrisine çarpar mı ya..

rayen

Super Moderator
Geçmiş olsun. İnşallah çok fazla hasar yoktur. Umarım size bir şey olmamıştır.

sallami

Member
Allah razı olsun, evet Allah'a şükür sadece maddi. Ama ne biliyim arabaya karşı bir soğukluk geldi.

akrepkral86

New member
Geçmiş olsun kardeşim fazla hasar yoktur inşallah Allah daha büyük kaza göstermesin

sallami

Member
Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederim.

Palermo75

New member
ceed fren sıstemıyle ılgılı bır sorun mevcuttu hatta bu sorun ıcın 3 kez yazılım guncellestırmesı cıktı
son guncelleme 2 ay once yanlıs hatırlamıyorsam servıslere aktarıldı
bakıma gelen araclara yapılıyor

benımde benzer bır sorunum vardı setlerden yada sağ yada sola donerken arac bır tasın ustunden gecse abs devreye gırıyor yada fren tutmuyordu
son yazılım ıle sorun duzelmıse benzıyor

Bu arada geçmiş olsun

bılgınıze,

akrepkral86

New member
Son güncellemede düzelmiş olması lazım ben arasıra kontrol ediyorum bir sorun yok

sallami

Member
2013'de 1 kere yazılım atıldı bir nebze iyi idi, geçen eylül ayında bakımda daha yeni bir şey yok dediler. Ama 2 ay önce yazılımla düzelen bir şey varsa zırt pırt arayan halkla ilişkiler gelin bunu yaptırın demesi lazım gelmez mi? Böyle bir davranış sergileseler, bizim güvenimizi daha çok kazansalar, biz de herkese bak bu adamlar her zaman malının arkasında arkadaş sonuna kadar güven veren firma diye sağda solda övgü ile bahsetsek yapsak etsek...........

akrepkral86

New member
Burda Çelik motorun ilgisizliği devreye giriyor malesef kardeşim yapacak bir şey yok

alonefanky

New member
Merhabalar ;
Yaklaşık 10 gün önce 2012 model premium Ceed alarak aranıza katıldım.

Aracı aldığımda ilk dikkatimi çeken fren performansı idi. Eskimiş üstündeki orjinal lastiklerine verdim. Dün yeni 4 adet lastik alıp taktırdım. Fakat değişen bişey olmadı. Google'da bunu araştırdığımda da bu forum ve 2012 lerde ki yazılımsal sorun karşıma çıktı.

Buna istinaden Gebze Nazer Otomotivi aradım durumu anlattım. Öyle bir yazılımın olmadığını problemin büyük ihtimal balatalardan kaynaklandığını, ayrıca bu aracın 1400 küsür kilo olduğunu fakat dilersem aracı getirip fren testi yaptırabileceğimi söylediler.

Yazılım yok diyen yere aracı götürsem ne olacak ki? Ne yapabilirim acaba önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.