Kia ceed test eksikliği

akrepkral86

New member
Arkadaşlar yeni kia ceed çıkalı 5-6 ay oldu internette bakıyorum halen daha test eden yok sadece bir kişi test etmiş oda kendi arabası hakkındaki yorumlarını paylaşmış yani profesyonel bir test olmamış halbuki Opel astra daha çıkalı 1 ay oldu 5-6 tane test videosu gördüm yani bizim milletimiz bu kadar mı almana düşkün ne Alman hayranlığıymış bu anlamadım gitti ama bu konuda Çelik motorada iş düşüyor ceed'in pazarlamasının iyi yapılmadığını düşünüyorum Opel astra'nın reklamları tv'de dönerken ceed'in hiç reklamı yok sizlerde bu konu hakkındaki olumlu olumsuz düşüncelerinizi buradan paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:

rayen

Super Moderator
Kimse kimsenin aracını durduk yere test etmez, zaman ayırmaz. Otomobil dergilerinin, sitelerinin test uzmanlarını çağıracaksın, gerekiyorsa bedelini ödeyeceksin altlarına araç vereceksin ki aracın değerlendirilsin, hakkında yorum yapılsın. Burada önemli olan niyet, sattığın araca prestij mi kazandırmak istiyorsun yoksa çark dönsün mü istiyorsun? Bunları düşününce Çelik Motor hakkında yorum yapmaya gerek bile yok, yorum olsa bile dikkate alan yok. Bu tür şeylere kafa yormamak lazım. :)
Sonuç olarak, keser kırılır, sapı bize girer. :D

akrepkral86

New member
Haklısın Rasim abi ama kia'nın Çelik motor yüzünden Türkiye'de hak ettiği yeri bulamadığını düşünüyorum.

rayen

Super Moderator
Bunu herkes düşünüyor. ;)

slhyldz

New member
Renault talisman henüz türkiyeye gelmedi, fiyatı bile belli değil ama dün iki yayıncılık renaultun davetiyle gittiği floransada test etti ve izledim. Muhteşemdi.

Bocek06

New member
Kia çelik motor ile devam ettiği sürece bu problemler devam edecektir. Çelik motor kendi hali hazırda müşterilerine gereken saygıyı göstermiyor ki gelecek müşteriler için göstersin. Çelik motor filo satışları üzerinden çarkını döndürüyor zaten. O yüzden reklam için ne ödenek ayırıyorlar nede bununla ilgili planları var.

akrepkral86

New member
Arkadaşlar kia ceed makyajlı kasa testini otopark.com sitesinde yapmışlar izlemenizi tavsiye ederim ben izledim çok güzel bir test olmuş aracında hakkını vermişler 10 üzerinden 8 puan almış:cool:

Berkan

New member
Otopark güzel test yapmis valla.

Konsola yumusak diyemeyiz hakikaten orasi dogru (golf7 ozellikle denedim bizim on konsoldan cok daha yumusak nebilim bizim kapi ici deri onlarin kumas arka kapisini hic solemiorm golfun jettanin oda tas) ama tamda tas gibi sert degil arada degisik malzeme cok ufak icine esnemesi var.

pepe

Active member
Otopark daha dobra ve sert eleştiriler savururdu testlerinde

Ya cidden çok beğendiler Ceed'i de giydirecek çok bişey bulamadılar (minik ekranı ve sert ön göğüs malzemesi dışında)

yada

Muadil diğer araç test programlarına benzemeye başlayarak objektifliklerinden uzaklaştılar:confused:

turkeril

New member

Ya cidden çok beğendiler Ceed'i de giydirecek çok bişey bulamadılar (minik ekranı ve sert ön göğüs malzemesi dışında)

yada

Muadil diğer araç test programlarına benzemeye başlayarak objektifliklerinden uzaklaştılar:confused:
Evet bu iki ihtimalden biri... Korelilere yakınlaştıkları konusunda eleştiri yöneltenler az değil...

Ama bunlar ceedin güzel araba olduğu gerçeğini değiştirmez :cool:

Berkan

New member

yada

kendi açıkladı kurumsallaşmadan sonra eleştri tabiki yanlıssa yanlısı belirticem koötüyü söyleyecem ama dalga geçer gibi değil diye belirttiki. + bu kurumsallaşmada Doğan Kabak'ın otoparka dahil olması

ceedde söyledi adam begenmediklerini zaten. minik ekran, bixenon olmaması, gögsün bir kuble sert olması, serit takip vs gibi şeyleri barındırmaması, ağırlık gibi gibi.

OzgurGunes

New member
Ön konsoldaki kısmın önceki kasaya göre sert olmasının sebebi önceki kasada Kia'nın göğüs kaplamasından başının çok ağrıması, aracımın önceki sahibi 10 bin km de ön konsolun kabarmasından dolayı kaplamayı değiştirmiş garantide. Bugün garantiden yeniden bende değiştirdim, bariz sertleşme var önceki malzemeye göre; fakat bir daha atmayacak gibi, müşteri temsilcisi de bundan sonra atması imkansız dedi zaten(Ön konsol değişim işçilik dahil 2100 lira bu arada belirteyim)

akrepkral86

New member
Abi ben sadece göğüsün sert olması kısmına katılmıyorum diğerlerine aynen katılıyorum bana göre sert deyince taş gibi olması lazım hiç esneme payı olmaması lazım ben kendim bastırınca parmağım bayağı içeri giriyor zaten herhalde kapıdaki deriler kadar yumuşak olması beklenemezdi oranın ayrıca kapı üstleri ön arka benim gördüğüm hepsi aynı oranda sert birde ek olarak bence dediği bi-xenon,dokunmatik ekran,şerit takip vs. gibi sistemlerin Avrupa'da sunuluyor ancak ülkemizde sunulmuyor demesi lazımdı böyle deyince sanki araçta o özellikler hiç yokmuş gibi bir intiba uyandırıyor ve aracın zaten Türk insanın kafasındaki markadan dolayı olan kötü intibası dahada kötü hale gelebiliyor.:rolleyes:

pepe

Active member
Abi ben sadece göğüsün sert olması kısmına katılmıyorum diğerlerine aynen katılıyorum bana göre sert deyince taş gibi olması lazım hiç esneme payı olmaması lazım ben kendim bastırınca parmağım bayağı içeri giriyor zaten herhalde kapıdaki deriler kadar yumuşak olması beklenemezdi oranın ayrıca kapı üstleri ön arka benim gördüğüm hepsi aynı oranda sert birde ek olarak bence dediği bi-xenon,dokunmatik ekran,şerit takip vs. gibi sistemlerin Avrupa'da sunuluyor ancak ülkemizde sunulmuyor demesi lazımdı böyle deyince sanki araçta o özellikler hiç yokmuş gibi bir intiba uyandırıyor ve aracın zaten Türk insanın kafasındaki markadan dolayı olan kötü intibası dahada kötü hale gelebiliyor.:rolleyes:
Aracın koltuğuna dahi oturmamış insanların araç hakkında yorum yapması çıldırtıyor beni...

Bırak onlar kötü bilsinler Ceed'i...Herkeste olsa bir manası kalmazdı. Ayrıcalıklı sayıyorum kendimi:cool:

korrinni44

New member
tam 3 yıl oldu ceed alalı.. ve çok memnunum.
kim ne derse desin aracımız çok güzel ve kullanışlı... ve yüzü hiç eskimedi bir astra gibi bir golf gibi vs...
ceed e olumsuz olarak ön yargılı olan arkadaşlarımı arabama bindirdiğim zaman renkten renge giriyolar ve bu benim çok hoşuma gidiyor:D:D

alicanım

Member
Salih Bey paylaştığınız videodan dolayı teşekkür ederim.Gerçekten harika bir araç olmuş.Bakalım bize ne zaman kısmet olacak bu ceed?