Hangi motorini kullanıyorsunuz

mehmetercan

New member
Arkadaslar Genelde çogu kişi total yada shell diyor. Siz hangi motorini kullanıyorsunuz

Palermo75

New member
ben PO kullanıyordum şuan 5 depodur lukoil kullanıyorum fiyat avantajı epey var ve bir fark goremedım

fenci

New member
Opet euro dizel kullanıyorum.

Berkan

New member
ben lukoili 2 kere en az 3 er depo denedim ııh kesin az gidiyyorum bıraktım, opetin yanına yanaşmam, total exellium güzel dediler onuda ben sevmedim motor bir sacmaladı sesi arttı, bp ve po hiç kullanmadım, shell nitro dizel alıyorum crdi'nin ilacı bence kesin shelldir

BerkayKRC

Moderator
ben lukoili 2 kere en az 3 er depo denedim ııh kesin az gidiyyorum bıraktım, opetin yanına yanaşmam, total exellium güzel dediler onuda ben sevmedim motor bir sacmaladı sesi arttı, bp ve po hiç kullanmadım, shell nitro dizel alıyorum crdi'nin ilacı bence kesin shelldir
sesi arttı derken?

yalcin

New member
lukoille yakaladığım değeri diğer hiçbir yakıtla tutturamadım, şuan değişik olsun diye shell aldım onunla 7.1 gördüm bir öncesinde 6.5 lardaydım, yakıt tasarrufu yanında performans diğer markalara göre daha iyi ve gürültü daha düşük.

sinan1

New member
CEED deki yakıt göstergesi "tam bir hikaye" .

Bir örnekle izah edeyim.
Diyelim 100 km gittiniz ortalama tüketim 6,5L görünüyor diyelim. Hatta 5.5 de olabilir. oh ne güzel ne ala.
Şimdi popüler akaryakıt istasyonumuza uğrayalım depoyu dolduralım. Yola devam. sarfiyat ne görünüyor? 10.5

pöhh.

ne alaka ? aslında depo üzerine yakıt ekledik diye negatif sayı bile gösterebilir. sarfiyat eksi olmuş:)
belki de öyledir. negatif yazamadığı için mutlak değeri gösteriyor olabilir:)

Yani kısaca sarfiyat göstergesinin kendinden haberi yoktur. inanılmaz.

AtaDMR

New member

Bir örnekle izah edeyim.
Diyelim 100 km gittiniz ortalama tüketim 6,5L görünüyor diyelim. Hatta 5.5 de olabilir. oh ne güzel ne ala.
Şimdi popüler akaryakıt istasyonumuza uğrayalım depoyu dolduralım. Yola devam. sarfiyat ne görünüyor? 10.5 pöhh.

ne alaka ? aslında depo üzerine yakıt ekledik diye negatif sayı bile gösterebilir. sarfiyat eksi olmuş:)

Öncelikle o yakıt göstergesi yorumunuza cevap vereyim. Şimdi her yakıt aldığınızda o göstergeler sıfırlanır. O yüzden 10,5 lere çıkar, siz o yakıtla 100 km giderseniz tekrar 6 lara indiğini göreceksiniz. Bozuk değil o göstergeler sonuç olarak. Hatta menzil göstergesinden daha gerçeğe yakın miktarları gösterdiğine inanabilirsiniz.

Ben Genelde Shelli tercih ediyorum, arada nadir başka firmalar oluyor.

unalks

New member
ilk aldığımda bp club kart verildiği için hep bp aldım bir defa shell den denedim sonra hep shell e devam :cool:

dellobaltino

New member
evet total aldım motor sesi arttı. bi daha shelle ihanet etmicem

43YD620

New member
shell sıkıntı yaşamadım daha

xunalx

New member
Shell nitro ya da Opet Ultraforce. Başka yakıt zorda kalmadikca kullanmam.

anemon

New member
hep shell den alırım totalde tercih edebilirim ama opet mecbur kalmadığım sürece yanına yaklaşmam. uzun km avantajları dışında kükürt oranları en düşük shell de opet vs çok yüksek arabanız daha çabuk kurum bağlar..

ErkanKASIM

New member

Bir örnekle izah edeyim.
Şimdi popüler akaryakıt istasyonumuza uğrayalım depoyu dolduralım. Yola devam. sarfiyat ne görünüyor? 10.5

pöhh.

benim araçtada aynısı oluyor.. Araç Depo bitmeye yakın Yakıt ortalamasını veriyor. sanırım .. en son depo bitmeye doğru düşmüş oluyor , aracın depo bitmeye doğru verdiği değerlerle aldığım yakıtı hesaplıyorum doğru çıkıyor..

yalcin

New member
[MENTION=1979]ErkanKASIM[/MENTION] güncel ortalaman nedir? dip gazda.

ceronimo1978

New member
Yalcin gt de dip gaz yapamiyorsun
Yolun cok musait olmasi lazim. Arac 204 hp biliyorsun. Benim sehirci yakitim 8-10 arasi degisiyor

ErkanKASIM

New member
@ErkanKASIM güncel ortalaman nedir? dip gazda.
Yalçın dip gaz derken? Bütün depoyu dip gaz gitmek mümkün değil , fakat öyle birşey olsaydı gene 14 15 , 17 18 aralarında diye tahmin ediyorum, benim istanbul şehir içi gaza korkarak basmadan keyfini çıkara çıkara 12-13 arası geziyorum