Gösterge Paneli Arızası

s.sayan

New member
2011 Ceed 1.6 crdi manuel aracımın arızası hakkında bilgi vermek istedim. İnternette her ne kadar baktıysam da benzer sorun yaşayan arkadaşlar olmasına rağmen çözüm için kimse bir şey söylememiş. Sadece bir arkadaş paneli garantiden değiştirdiğinden ve normalde 5 bin lira olduğundan ( söz konusu araç yanlış hatırlamıyorsam sportagedi ) bahsetmiş. Geçen hafta arabayı akşam park edip indiğimde hiçbir sorun yoktu ta ki 2 gün sonra kullanmak için bindiğimde. Arabanın kontağını açtım gösterge panelinin ışıkları yanmıyordu. Çalıştırdığımda ışıklar halen yoktu ve devir saati, yakıt göstergesi kilometre ve hararetin de çalışmadığını gördüm. Kontağı kapattım ve gün içinde içim içimi yedi. Akşam ustama götürdüm önce sigortadandır diye baktı değil sonra kaputun altında sol önde diğer sigortalara baktı değil. Yarın bırak, tesisata bakalım dedi. Ertesi gün bıraktım. Tesisatta da bir sorun çıkmamıştı. Panelden dedi. Sanayi de kendi aralarında (gösterge panelini yapan kişiye) saatçi dedikleri ustaya götürdü. O da saatin çipinde sorun demiş. Cumartesi sipariş verdi dünde tamiratını yaptı ve sorunsuz bir şekilde teslim aldım. Can alıcı yer fiyatı ise toplam 500 lira tuttu. Sorunun kaynağı için yüksek voltaj demiş saatçi, benim usta ise arabanın her yerini kontrol etmiş ama yüksek voltaja dair bir bulgusu yok. Belki de bozulası vardı bozuldu:)
Umarım kimsenin başına gelmez çünkü çok can sıkıcı bir konu ama eğer gelirse de umarım yazdıklarım bir fikir edinmenizde yardımcı olur.

alper_c

New member
Gecmis olsun, duzgun ustalara denk geldiginiz icin sanslisiniz :)

s.sayan

New member
Teşekkürler, haklısınız düzgün usta önemli:)

s.sayan

New member
Evet 500 lira çok ama ondan 2 gün öncesine dönecek olursak 500 lira bu sefer iyi bir miktar gibi karşımıza çıkıyor. Teşekkür ederim.