Ford Focus MK1 Motor Temizliği

mertgulkokan

New member
Merhaba Arkadaşlar;

Her ne kadar süresinden emin olamasam da 8 yaşındaki aracımızın motoru en azından 4 yıldan beri temizlenmiyordu. Aracın motorunun ilk halini, kullandığım malzemeleri görebilirsiniz...

Resimde sonax motor temizleyicisi, bim marketlerinde satılan 2'li paket halindeki mikrofiber bez, küçük ebattaki boya fırçası, streç film, yeteri kadar su, bulaşık süngeri ve elektrik bandını görebilirsiniz. Temizleme aşamasında bulaşık süngerini ve elektrik bandını kullanmadım. Mikrofiber bezin su tutma kapasitesi oldukça işe yaradığı için süngere ihtiyaç bile duymadım. İlk resimde de görüldüğü gibi yalıtım yaptığım tek yer streç film kullanarak kapladığım şarj dinomosudur. Elektrik bantını belki soketleri kaplamak amaçlı kullanırım diye düşünmüştüm ancak gerek kalmadı.

Sonrasında tüm motor temizleme spreyini her yere gelecek şekilde sıkıyoruz. En az 4 yıllık bir kir olduğu için elimde olsa 2. kutuyu da kullanırdım. Sonrasında mikro fiber bezi kirlendikçe durulayacak şekilde tüm motoru siliyoruz. Ben yaklaşık 4 kova su kullandım. Suyu hiç bir şekilde motora doğrudan püskürtmedim Sadece bez yardımıyla silme amaçlı olarak kullandım. Yaklaşık 2.5 saat süren çaba sonucunda motor son halini almıştır.,
Boya fırçasını kirin beton halini almış yüzeylerde kullandım.

J

Josefsalvatini

Guest
Ynt: Ford Focus MK1 Motor Temizliği

bravo mert ellerıne emegıne saglık..

c@n

Super Moderator
E zaten artik ihtiyaci da varmis... ellerine saglik....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Mehmet EKER

New member

Eline sağlık harbiden güzel olmuş

Sam

New member

ellerine sağlık sıfır gibi olmuş

arda-buse

New member

Bencede çok güzel olmuş,emek verilen herşey güzeldir.ben her yıkamada kaputumu açar tozunu alırım ayda birkerede sprey temilmeme ile plastik aksamları temizlerim..

eline sağlık
güle güle kirlet