Eve kadar aydınlatma sistemi (Follow-me Home)

anarch32

New member
Merhabalar ,

Aranıza yeni katılan bir üye olarak , hepinize kazasız sürüşler dilerim.Sorum şu 2105 model ceed sw aracınım Follow-me Home özelliği nasıl aktif hale geliyor? Aslında aracı alırken kullanma kılavuzu verilseydi , bu soruya gerek kalmayacaktı ama ne yazık ki kullanma kılavuzu verilmedi

By_Cesar

Active member
Aracınızın far kolunda bulunan far açıp kapama düğmesini 0 yani otomatik konumunda bıraktığınızda aracınızdan inip kapıları kilitlediğinizde yaklaşık 30 saniye kadar farlarınız açık kalacaktır. Far konumunu otomatik konumda konumlandırıp deneyin

Berkan

New member
0'da değil abi en üstte auto'da bırakmak lazım ki. karanlık ortamda oldugunda aracın kapılarını kilitledigmizde yada açtıgmızda farlarımız yansın. auto yani far sensörü yoksada farı acık konumda bırakmak lazım.

AtaDMR

New member
Bu ozelligin eski kasalarda olmayisi cok kotu. Serviste alete baglatip baktirmistim ama sadece 4 lu flashor secenegi vardi :(

anarch32

New member
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Berkan

New member
Bu ozelligin eski kasalarda olmayisi cok kotu. Serviste alete baglatip baktirmistim ama sadece 4 lu flashor secenegi vardi :(
eskidede olabilir mesela benim eski kasa i30umda yoktu 2009 modeldi, arkadasımın aynı donanım 2011 modeli onda var. benimki farı acıkta yada kapalı konumdada bıraksam kilitleme ve acmada far yanmıyordu ev aydınlatması olarak, ama onun aracında farı acık konumda bırakırsak kilitledikten yada kilidi actıktan sonra yanmaya devam ediyor 15 saniye kadar.

Srhn

New member
eski kasalarda karsılama özellıgı yok ama farları otomatık konuma aldıgınızda kapıları kıtledıkten sonra bir sure açık kalıyor ve sonradan kendını kapanıyor. 4 lu flasor dedıgınızı tam anlayamadım ?

AtaDMR

New member
yani kilitleme ve açma anında aracın verdiği tepki olarak 4 lü flashör.

Bide benim aracımda ışık sensörü yok ne yazıkki. Concept paketlerde var sanırım. ondan auto konumda bırakamıyorum.

yalcin

New member
konuyu hortlatalım birazcık..
eski kasa ceedlerde followme modülü varmı? nerede taktırabiliriz ki?

yalcin

New member
[MENTION=2567]radu[/MENTION]
mertmod marka modül kullandım, far sensörlü almadım sadece karşılama içeriyor. far sensörlüde var ama dilersen far sensörlü modülde alıp takılabilir. mertmod 70 tl + montaj 100 tl
mertmod u internetten rahatlıkla bulabilirsin montaj için kendi sitesinde montaj yaptırdığım mekanla alakalı bilgide yer alıyor. b.çelievlerde joker (paşam) tuning - oğuz bey yardımcı olacaktır.

radu

New member
[MENTION=2567]radu[/MENTION]
mertmod marka modül kullandım, far sensörlü almadım sadece karşılama içeriyor. far sensörlüde var ama dilersen far sensörlü modülde alıp takılabilir. mertmod 70 tl + montaj 100 tl
mertmod u internetten rahatlıkla bulabilirsin montaj için kendi sitesinde montaj yaptırdığım mekanla alakalı bilgide yer alıyor. b.çelievlerde joker (paşam) tuning - oğuz bey yardımcı olacaktır.
Bilgiler için çok teşekkürler Yalçın Bey.