enjektor sakırdaması

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi

ceedorf

New member
Ynt: enjektor sakırdaması

Yazdırıp çizdirip binicez anlaşılan,Yeni kasadada aynı sıkıntı olursa durum vahim.

omurkadir

New member

sakir sakir daha iyi yuruyor araba sikinti yok :-D

ceedorf

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=263.msg30379#msg30379 date=1332519981]
Bence uğraşmayın binin :)
[/quote]

Yanlız bana özgü sanırım şaklama olunca arabada gitmiyor bende ve yakıt değerlerim artıyor ???

aLi

Yönetim Ekibi

abi benim arac bariz kesti saklamayi. en sinir eden kasislerden gecerken yavasladigimdaki rolanti sesiydi. Masallah ses mes yok.

Likya

New member

Bu problem bendeki araçtada olmuştu, servise gösterdim , aracın yazılımına bakıldı zaten güncel, diagnostik değerler, ateşleme , vs vs her şey normaldi. Yakıt alacağın markayı değiştirmemi önerdiler ( Zaten bende yakıttan şüpheleniyordum ), Shell V-Power dizel aldım , Bostancı Shell den, sorun kayboldu, herşey normal.

Yaptığım incelemede Shell V-Power dizel in data sheet ini buldum. EN 5165 Standartlarına göre Euro Dizel de SETAN sayısı Min 51 , Max 70 oluyor. Shell in spektinde 62 Typical değer verilmiş. OPET de sadece Min 51 verilmiş. Sanırım bağlayıcı olmasın diye Min Max değer aralığını ve typical değeri vermiyorlar, yani diyorlarki EN 5165 standartına göre Min 51 SETAN madem kabul bizde size Min 51 Setan lık Euro dizel veriyoruz.( zannediyorum FIAT ve Ford araçlarda 51 setan lık dizel e göre set-up ı yapılmış ve subap aralıkları ve enjektör değerleri 51 setan a göre -Yorum sadece , iddia aetmiyorum )

Bizim araçların kullanma kılavuzuna baktığınızda 52-54 SETAN Euro dizel kullanınız der. ( Hatta Hyundai gibi CRDI motor olan lardada ) .

Kısacas durum ortadaShell GTLbile almaya gerek yok, 51 SETAN üzerindeki dizel işimizi görecek.
( Türkiyede ki Shell V Power ında 62 SETAN olduğunu sanmıyorum amam 51 in üzerinde olduğu aldığım sonuca göre ortada

Shell ve OPET in spektleri ektedir. Diğer markaların spektlerinide araştırıyorum.

omurkadir

New member

ben vpower alıyordum önceden sürekli.ses vardı.
gtlde pek duymadım.

şimdi ise umrumda değil ses mes bp opet shell değişken alıyorum hangisinde kampanya varsa.
fulle geçebilirim yakında.

ceedorf

New member

Yazılımlı araçlardada enjektör şaklaması oluyormu ?

enjanka

New member

Kia'nın yeni yazılım ile 2011 sonrasındaki araçlarda enjektör şakırdaması problemini hallettiğini düşünüyordum ama yanılmışım ya da büyütüyorum. Aracım 2012 ve daha 1500 km civarında ama bende de enjektör şakırdaması ya da traktör sesine benzer bir ses peydahlandı. Ancak hemen Kia'ya ya da Çelik Motor'a yüklenmemek gerek zira şöyle aracın geçmişini bir düşündüm ve Shell'in belirli bir istasyonundan yakıt aldıktan sonra sesin ortaya çıktığını fark ettim ki sorunun zaten yakıt kaynaklı olduğu iddia ediliyordu. Ben de istasyonu değiştirdim. 1 depo gtl ve 1 depo vpower'dan sonra ses nispeten normale döndü. Ha zaten bir rölanti gürültüsü var ama onu takmıyorum zira bizimki makul ölçülerde. Ancak ortaya çıkan bir gerçek var; araçlarımız kesinlikle yakıt seçiyor ya da kaliteli yakıttan anlıyor diyelim ;D. Ayrıca Shell'in aralarında 1 km mesafe olan iki istasyonu arasında kalite farkının bu kadar değişmesi beni şaşırttı. Hangi istasyona güveneceğimi şaşırdım. Yahu kimden yakıt alacağız ki? Artı olarak aracı genelde çok yoğun trafikte ve düşük devirde kullanmak zorunda kalıyorum ve sanırım bu yüzden sesi fazla duyuyorum diyorum.

Sam

New member

benzini shellden aklı kelden alırım :)

c@n

Super Moderator

[quote author=Sam link=topic=263.msg36353#msg36353 date=1336590274]
benzini shellden aklı kelden alırım :)
[/quote]

boşu boşuna kel kalmamış diyorsun yani... :D :D :D :D :D

Sam

New member

[quote author=c@n link=topic=263.msg36385#msg36385 date=1336593013]
boşu boşuna kel kalmamış diyorsun yani... :D :D :D :D :D
[/quote]
aynen can abi :)

alperenkaracahan

New member

benim de aynı şey başıma geldi alakasız bi markadan yakıt aldım sess arttı 3 gün önce shell v-power aldım nispeten azaldı bi daha tövbe shell den başka yakıt koymam o ne sesti öyle zangır zangır

ali gürbüz

New member

ya ben o sesi çok seviyorum.

sanki o sesi duydukça motorun o derinden gelen torkunu ve gücünü daha iyi daha tok hissediyorum.. motor ben burdayım dıyor sankii.

bu yüzden hep full den alıyorum

J

Josefsalvatini

Guest

yok bu zaten soguk czlısma sesı yolda gıderken gaza yuklenınce gelen ugultulu ses

Sam

New member

daha çok düşük devirde yokuş çıkarken başına gelir

ceedorf

New member

1500-2000 devir arasında.