Döşeme Sigara Yanığı

AtaDMR

New member
2gün önce çok talihsiz bir olay yaşadım :) arka koltukta oturan arkadaş sigarasının külünü koltuğa düşürdü ve kumaş süngere kadar delindi. bunlar için tamir yapan yerler varmış sordurdum 50 TL dediler, servisede sordurdum orasıda 50 TLdedi. yaptıkları iş aynı olucak ama orjinal gözükmesi için serviste yaptırmam daha akıllıca olur mu olmaz mı bir karar veremedim bir tavsiye lütfen :D

atilyo

New member
serviste yaptırın derim yanlış yaparlar yada yapamazlarsa başlarına ekşirsiniz :)

ErkanKASIM

New member
Serviste yaptır, arabadada sigara içmeyin içirmeyin , yazık günah

AtaDMR

New member
Tamamdır sağolun, mümkün olduğunca arabada sigara içilmemesine dikkat ederim ama oldu işte neyse sağlık olsun umarım güzel yaparlar tekrardan teşekkür ederim.

Serkan OĞUZ

New member
Geçmiş olsun bence serviste yaptırın % 80 sonuç iyi olacaktır. Hadi kendiniz yaksanız bir nebze ama başka biri yaktığında üzülmemek elde değil.

Gökhan Turunç

New member
Bundan önceki aracımda bir sürü sigara yanığı vardı. 1-2 tanesi de benim dönemimde oldu. Sigara içmiyor olmama rağmen arkadaşlarımdan içenler oluyordu. Cee'd ile birlikte bu alışkanlığa son verdim ve artık arabamda sigara içirtmiyorum. Hatta bir keresinde samimi olduğum bir arkadaşım ile kavga etme derecesine kadar geldim. "İçme" dediğim halde samimiyete güvenerek içmeye çalıştı. Sonrası malum geri vites yapmak zorunda kaldı :)

Kaskonuz varsa kaskoyu bozdurmadan yaptırabilirsiniz diye biliyorum. Servisinize ve sigorta danışmanıza bunu bir danışın.

ErkanKASIM

New member
Ben sigara içmeyecemde , başkası içecek

Serkan OĞUZ

New member
ben içiyorum.. bazen pasif bazen çok aktif.. ama arabada... evde.... ASLA...
Aynen evde ve özellikle arabada bir nefes dahi sigara içmedim içirtmemde,lafımı esirgemeyeceğimi ve araca nasıl baktığımı bilen zaten sormaya bile cesaret edemez.Her binen sıfır gibi tertemiz deyince iyice gaza geliyorum:)

AtaDMR

New member
Geçmiş olsun bence serviste yaptırın % 80 sonuç iyi olacaktır. Hadi kendiniz yaksanız bir nebze ama başka biri yaktığında üzülmemek elde değil.
serviste yaptırdım bugün Ankara Başayarda yaptıkları deliğin içini japonlaa doldurup üstünede boya damlatmak, internetten izlediğim kadarıyla böyle yapılmıyordu valla servise gittiğime pişman oldum sonradan sonradan çünkü renkte sırıtıyor hadi desenli yeri olur dedik ama ele geliyor en sıkıntılısıda bu birde 50 kağıt bayıldık valla ben derimki eğer böyle birşey başınıza gelirse dışarıda yaptırmanız çünkü parasını bu işten kazananla koskoca servisin 50 lira için yapacağı iş kalitesi farklı olacaktır

şimdide orayı dışarıda düzelttirebilirmiyim diye arayışlardayım olan 50 liraya olsun yeterki güzel olsun

Serkan OĞUZ

New member
Servisten servise onarım farkı mı var diyeceğim ama bahsettiğiniz şekilde onarım ilk defa duyuyorum,servise gidin dediğime pişman oldum açıkçası:( Kaskonun mini onarım hizmeti ile Auto King bile servisten daha mı iyi yapıyor acaba demeye başladım.

ErkanKASIM

New member
Servisin ......,...,.... İfadesini alın bu ne biçim iş diye

rayen

Super Moderator
Keşke servisin Başayar olduğunu belirtseydiniz. O zaman kesin görüş belirtirdim.
iş yapılmadan önce nasıl bir uygulama yapılacağı hakkında bilgi edinmenizde fayda var.

AtaDMR

New member
Koltugu baskent oto sanayide bir dosemeciye yaptirdim tekrardan. kumasi katlayip diktiler fazladan bir dikis izimiz oldu ama cidden mukemmel bir sonuc aldim 100 lira kadar tokatladilar ama izden eser kalmadi yanik tamiri yerine boyle birsey yaptirmanizi tavsiye ederim isteyen olursa yarin fotograflarini ceker atarim.

rayen

Super Moderator
Fotograf koyarsanız seviniriz. Döküman oluşturmuş oluruz. ;)

AtaDMR

New member
Abi fotgraflari koyucamda kaza yaptik :) ankara buz camur su aralar biliyorsun araci kaydirip bana carptilar suc oteki tarafta, benim sana soracagim arabayi basayardami yaptirayim yok baska servisindemi IMAG0840.jpgIMAG0840.jpgIMAG0840.jpg

Fotograf koyarsanız seviniriz. Döküman oluşturmuş oluruz. ;)

rayen

Super Moderator
Geçmiş olsun. Opal'a git derim. Şaşmaz Opal'a gidersen Yasemin Hanım var serviste, selamımı söylersen yardımcı olur. Konya yolundaki Opal'a gidersen orda tanıdık yok. Ama telefon ettirebiliriz.

AtaDMR

New member
şaşmaza giderim abi daha iyi olur öğleden sonra gibi. Neyse asıl konumuza dönelim fotoğrafları attım ek bir dikiş oldu ceed kullanmayan kimse anlayamaz oda orjinalini bildiği için :D

AtaDMR

New member
Son olarak başınıza gelirse tamirinde sakın japonla doldurtmayın en son çare oymuş çünkü. Böyle katlanıp dikilebiliyorsa en iyi sonuç veren bu. Öteki bilinen sigara yanığının nokta tamiride bir süre sonra esneme yaptığından parçalanıp dökülüyormuş. Ama hepsinden iyisi aracınızda sigara içmeyin içirmeyin :D