direksiyondan gelen ses yardımınıza ihtiyacım var

sercan

New member
Selamlar Arkadaşlar bir konuda desteğinizi rica edicem

Aracı çalıştırıyorum. direksiyonu sağa çevirdiğimde, (araç hareket etsede etmesede ) tıkır tıkır gelen bir ses var ve ayağımın altında vuruntuyu hissedebiliyorum. bir zaman sonra ses kesiliyor ve servistekilere sesi duyuramıyorum.

Ayrıca, yolda giderken özellikle dur kalkta araç hareketkazandıktan sonra yine aynı vurma sesini duyuyor ve hissediyorum
Sizce, bu durum nerden kaynaklanabilir. Geçtiğimiz haftaserviste rot balans yaptırılmıştır

Araç 2011 ceed dizel otomatik 80000 km

burak_sefa

New member
Selamlar Arkadaşlar bir konuda desteğinizi rica edicem

Aracı çalıştırıyorum. direksiyonu sağa çevirdiğimde, (araç hareket etsede etmesede ) tıkır tıkır gelen bir ses var ve ayağımın altında vuruntuyu hissedebiliyorum. bir zaman sonra ses kesiliyor ve servistekilere sesi duyuramıyorum.

Ayrıca, yolda giderken özellikle dur kalkta araç hareketkazandıktan sonra yine aynı vurma sesini duyuyor ve hissediyorum
Sizce, bu durum nerden kaynaklanabilir. Geçtiğimiz haftaserviste rot balans yaptırılmıştır

Araç 2011 ceed dizel otomatik 80000 km

Hocam Merhaba ,

Benimde eski aracımda kia ceed 2011 varken aracı çalıştırdığımda sağa veya sola çevirdiğimde tık diye garip bir ses geliyordu ara ara yapıyordu ama genelde hatırladığım ilk çalıştırmadan sonra direksiyonu çevirdiğinde yapıyordu bayraktarda 30 bin bakıma götürdüğümde çözmüşlerdi sorduğumda bir vidanın gevşek olduğu onun sıkılarak düzeltildiği söylenmişti hatta korkmuştum satmadan önce büyük bir arıza direksiyon kutusumu falan bozulmuştu diye düşünmüştüm ama basit bir şey olduğunu öğrenince sevinmiştim.