çook yakiyor çook hemde manuel

Sofistike

New member
Benim yakıt değerimi görenler tekrar soruyor bu araba gerçekten dizel mi diye. Fabrika verisi zaten 7L üzeriydi ama ben 10-11 L arasında olacağını hiç tahmin etmedim. Hatta her bakımda özellikle dile getiriyorum. Bu araç gerçekten çok yakıyor yazılımına ne bileyim her türlü donanımına göz atarsanız sevinirim diyorum ama bir değişiklik yok. Ben alıştım artık. Arabamı çok seviyorum. Tek kusuru da çok yakmak olsun ;)

network19

New member
Benim yakıt değerimi görenler tekrar soruyor bu araba gerçekten dizel mi diye. Fabrika verisi zaten 7L üzeriydi ama ben 10-11 L arasında olacağını hiç tahmin etmedim. Hatta her bakımda özellikle dile getiriyorum. Bu araç gerçekten çok yakıyor yazılımına ne bileyim her türlü donanımına göz atarsanız sevinirim diyorum ama bir değişiklik yok. Ben alıştım artık. Arabamı çok seviyorum. Tek kusuru da çok yakmak olsun ;)
Valla araçtan memnunsan yapacak birşey dediğin gibi sağlık olsun. En fazla 100 km'de 10 lira fazla verirsin. Bende aynı düşünceye giriyorum

mhhmet77

New member
S.a bende 2012 cee'd 1.6 crdi ile aranıza yeni katıldım... tam olarak sağlamasını yaptığımı söyliyemem fakat araba çok güçlü ve ani hızlanmalarda yakıt ortalaması yükseliyor.. istanbul trafiğinde 10 lt'yi gördüğümde oldu ama bu yokuşta dur kalk sebebi ileydi. Gene şehir içinde 6 lt'yide gördüm (sakin kullanımda). Son olarak şehir içinde 7 lt ortalamadayken 160 km'lik yola çıktım hızımı yükseltmediğim müddetçe ortalama devamlı düşüyordu. Şu anda ortalamam 5.8 gözüküyor 130 km hızın altına pek düşmedim...

Iskender Faydali

New member
Beyler, ben hep görüyorum, TR de söförler devamli ( sehir içi+disi) sanki rally yaparcasina araba kullaniyorlar. Biz arabada hep diyoruz: " vay be ,memlekette benzin/mazot ÇOOOK ucuz galiba, hiç kimse adamakilli kullanmiyor. 200 m ileride lamba kirmizi, hala hizlanmakta ve son 20 m de , kazik fren. Eeee, tabiki çok yakar.