Çelik motor hassasiyeti

haykol

New member
Arkadaşlar,

Geçen gün 15.000 bakımına Okmeydanı Bayraktar Kia servisine gittim. Daha önceden vitesin altından 1900-2500 devir aralığında gelen bir zırıltı sesi vardı. Aynı servis tarafından daha önce küçük yağlama ve sıkma işlemi ile ses giderilmiş fakat, 700-800 km. sonra aynı ses tekrar başlamıştı. Sağolsun Aykut usta ilgilendi ve parça değişimi gerektiği teşhisini koydu. Yalnız parça Çelik motorun elinde yoktu. Hemen aynı anda gerekli yazışma ve işlemleri yaparak parça istendi. Bende eve gidince Çelik motora mail atarak parça temininin hızlanması ve biraz da parçanın stokta bulunmaması konusunda serzeniştte bulunarak mail yazdım. Hemen ertesi gün yetkili kişi bana telefonla dönüş yaparak en kısa zamanda (10 gün) parçamın getirtilerek sorunumun çözüme kavuşturulacağını söyledi. Gayet kibar ve ilgiliydi. Çok arızalanan ve istenen bir parça olmadığı için biraz da mahçup bir ifadeyle stoklarda bulunmadığını söyledi.
Sonuçta ilgi alaka, geri dönüş benim hoşuma gitti. Paylaşmak istedim. Şimdi bakalım söylendiği gibi kısa zamanda gelecek mi parça, yoksa çok mu bekleyeceğiz, hep beraber göreceğiz.

aLi

Yönetim Ekibi
Ynt: Çelik motor hassasiyeti

Böyle beklenmedik geri dönüşler kullanıcıları memnun ediyor. Aslında olması gereken bu. Ama nedense sistem düzenli bir şekilde işlemediğinden böyle aktivasyon alındığında şaşırıyoruz. Gerçekten güzel bir adım Çelik Motordan.

tsimen

New member

Mail atınca geri dönüş herzaman iyi ama icraat yok. İnşallah çabuk gelir.

Ömer Musaoğlu

New member

Cee'd varken aynı yolu bende izlemiştim abi sağ arka stop lambası 5 ayda geldi

c@n

Super Moderator
Re: Çelik motor hassasiyeti

O zaman insallah degismislerdir demekten kendimi alamiyorum....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

metin

New member

önceki ceed de sag arka amörtisörü 1 ay bekledim hayırlısı bakalım senin parça 20 gün yada 1 ayda ancak gelir

rayen

Super Moderator

Ben de, yedek parça bölümünün rafında duran xenon balast değişimi için 5 ay bekledim. Mail attım, yanıt veren olmadı. Telefon açıp biraz yüksek perdeden konuşunca ertesi gün balast değişti.
2,5 ay önce kumanda değişimi için istekte bulunmuşlardı. Lütfedip geçtiğimiz cumartesi değiştirdiler. Bilin bakalım kaç saatte değişim oldu. Tam 3 saat. Anahtarın ucunu yeni kumandaya takmaları tam 3 saat sürdü. Şimdi, kapı fitili ile folyo değişecek, bakalım bu kaç ay sürer.
Şimdiye kadar 4 araç aldım. Hepsini sıfır aldım. İlk kez ıvır zıvır mevzulardan dolayı servisteki müşteri temsilcisi ile gide gele kanka oldum.

haykol

New member

Evet, beklenen parça 22 Mart'ta geldi. Bu durumda yaklaşık 12-13 günde tedarik edimiş oldu. Hemen servis tarafından haberdar edildim. Gittim, garantiden değişim yapıldı, ses kesildi.

Bravo diyorum, alkışlıyorum. Umarım hep böyle olurlar. Durumu paylaşmak istedim, lakin cevap yazan arkadaşların parça beklemek konusunda pek hoş anıları yoktu... ;)

Snaan

New member

hmm çok kısa sürede gelmiş. çelikmotor kendini toparlıyor demek ki.

haykol

New member

Değişen bu parçadan sonra ses tekrar gelmeye başladı. Bayraktarda süngerleme, bantlama yöntemiyle ses yine giderildi. Ve ses yine geliyor... :mad:

metin

New member

çelik motor çok hassas canım filitreler 2 ayda zor geldi geldimi oda belli değilya :p