ceed yol ve lastik sesi

ERGE

New member
slm arkadaşlar adım erman bir hafta önce arabamı teslim aldım. çok memnunum fakat yol ve lastik sesini kabin içine çok alıyo. çok rahatsız edici bir durum bu. gövde altı ses yalıtımı yaptırdım fakat sadece % 10 luk bir azalma oldu. bu konu hakkında fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. şimdiiden teşekkürler

ERGE

New member

By_Cesar

Active member
Valla maddiyata önem vermiyorsan continental derim ama fazla tuzlu olmadın dersen dunlop tavsiye edrrim. Eski aracımda bu ıkı markanın lastiklerinden de çok memnundum. Michelin energy serisinden uzak dur derim ayrıca aman :)

iPhone 'den gönderildi. ;)

ERGE

New member
Eyvallah kardeş teşekkür ederim bu bilgi iyi oldu michelin düşünüyordum bende.

Tesla

New member
Ben aracı aldığım gün Goodyear Efficiency Grip Performance lastiklere geçtim. Yol sesi bariz azalırken konforu arttı. Fren sorunu da yaşatmıyor. Tavsiye ederim. Ancak galiba aynalardan geliyor gibi dursa da aslında aerodinamik yapıdan dolayı yan camlarda kendini belli eden rüzgar sesi yapılacak birşey yok gibi. Aynalar katlıyken de yüksek hızda rüzgar sesi oluyor. Bu ses aslında her araçta var ama sanki Ceed'den beklentimiz gereğinden daha fazla. Alıştırdı bizi konfora.

bmx

New member
Michelin Energy saver lastiklerimi tükettikten sonra.Geçen yıl attım. 6 ay kışlıkları taktım. yaz gelince yeni lastik almam gerekti.
Energy saver lastikleri yumuşak ama bana göre güvenli değildi.Bir kaç kere virajda kayma yapmıştı.Belki yıpranmasından olabilir demiştim.
ama bir çok kişiden duyunca almaktan vazgeçtim.sonra michelin primacy 3 yöneldim.Tam alacaktım bu lastiği önerdiler.GOODYEAR 205/55 R16 91V EFFICIENTGRIP Performance Lastik (Üretim Tarihi: 2014) - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com baya araştırdıktan sonra
kullanıcı yorumlarına baktıktan sonra bu lastiği aldım.lastik sesi baya düştü zaten etiket değerinde de ses düzeyi en düşük lastiklerden biri olduğunu gösteriyor.
Yakıtımda baya düştü.Energey saver la kaydığım virajda baya yere sağlam basıyor kayma yapmıyor.Islakta deneme şansım olmadı onu göreceğiz.Baya yumuşak lastik.

babıesrar

New member
Arkadaşlar peki 225 45 17 için her alanda ortalama üstü performans verip en az ses veren lastik için ne önerirsiniz? Şu goodyear efficientgrip performance'ın bu ebatını bulamadım da :(
[MENTION=1472]By_Cesar[/MENTION] [MENTION=1318]Tesla[/MENTION] [MENTION=732]bmx[/MENTION]

Tesla

New member
17" lastik kullanmadığım için tavsiye vermem doğru olmaz ancak 16" continental premium contact lastiklerin sert ve sesli ancak dayanıklı olduklarını söyleyebilirim. Goodyear gibi yumuşak lastik için michelin alternatif olacaktır. Ancak michelin'lerin talep yüzünden ederinden pahalıya satıldığını düşünüyorum.

By_Cesar

Active member
Arkadaşlar peki 225 45 17 için her alanda ortalama üstü performans verip en az ses veren lastik için ne önerirsiniz? Şu goodyear efficientgrip performance'ın bu ebatını bulamadım da :(
[MENTION=1472]By_Cesar[/MENTION] [MENTION=1318]Tesla[/MENTION] [MENTION=732]bmx[/MENTION]
Kardeşim fulda yada dunlop markalarına bir bak fiyat olarakta uygun ben her ikisinden de cok menundum eski arabamda

iPhone 'den gönderildi. ;)

ERGE

New member
Son zamanlar biraz maddi sıkıntım var. chip falan derken baya açıldım. Dunlop çok yakın şu an. Düze çıkar çıkmaz dunlop alıcağım sanırım:)

khan

Member
Nokian wr z2 veya dunlop sportmax
Nokian wr z2 ile ilgili bilgi bulamadım. Arattığımda genelde Nokian WR G2 çıkıyor. Pek bilgim yok ama gördüğüm kadarıyla Nokian'larda WR kış lastiklerinin kodu galiba.

By_Cesar

Active member
@By_Cesar @Tesla @bmx

Kardeşim bak burda ceedler için tavsiye edilen lastikler mevcut http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-bul bir göz at istersen ;) ilk sırada continental yer alıyor konfor güvenlik ve yakıt tasarffu konusnda ama fiyatı biraz tuzlu gibi ;)

babıesrar

New member
Sağolasın üstad radara aldım.
[MENTION=1472]By_Cesar[/MENTION]

Berkan

New member
emin değilim ebadı varmı ama Falken Ziex 914 yada Falken Ziex 914 ecorun. adı kullananlar gayet memnun ve sessilzligne vurgu yapmakta özellikle

khan

Member
Ben 2011'de arabayı alacağım sıralarda lastik araştırması da yapmıştım. Araştırmalarımda o sıralarda Yokohama C-Drive 2 (AC02) öne çıkmıştı. Sanıım o sıralarda ve şimdi de Yokohama kullanıcısı çok fazla yok. O zamandan şimdiye lastik piyasasında neler değişti ne tür gelişmeler oldu bilemiyorum ama Yokohama'nın da dikkate alınabileceğini düşünüyorum. Bahsettiğim lastiklerde ilgili benim hiç tecrübem yok fakat forumda kullanmış olan varsa, tecrübelerini paylaşırsa iyi olur.

Herakles

New member
Son kasa auris aracımın yol sesi ( 205/55/16 jant conti lastikler ) ceed 2 ye göre ( 225/45/17 hankook lastikler ) daha fazlaydı ben önceden kullandığım A3 8l aracımda lassa impetus revo 2 kullanmıştım çokta güzel bir lastik yanakları sağlamdır yol tutuşuda çok güzeldi.