cee'd fren problemı

faruk 32

New member
2013 model cee'd premıum aracım var, kapalı otoparka ınerken beton zemının uzerındekı demırlerden gecerken arac asla durmuyor. servıse gıdıyorum yazılım yukleme yapacaz dıyorlar, yazılım yukluyorlar ama problem yıne gecmıyor.. kesınlıkle ama kesınlıkle kazaya sebebıyet veren bır agrıza bu nedenle cee'd alacaklara tavsıyem asla almayın. elımden geldıgınce fazla yere yazacagım,sızlerınde es dost ve tanıdıklarınıza ısrarla duyurmanızı tavsıye ederım. boyle hayatı bır meseleyı onemsememek KIA gıbı bır fırmaya asla ama asla yakısmıyor.

Serkan OĞUZ

New member
2013 model cee'd premıum aracım var, kapalı otoparka ınerken beton zemının uzerındekı demırlerden gecerken arac asla durmuyor. servıse gıdıyorum yazılım yukleme yapacaz dıyorlar, yazılım yukluyorlar ama problem yıne gecmıyor.. kesınlıkle ama kesınlıkle kazaya sebebıyet veren bır agrıza bu nedenle cee'd alacaklara tavsıyem asla almayın. elımden geldıgınce fazla yere yazacagım,sızlerınde es dost ve tanıdıklarınıza ısrarla duyurmanızı tavsıye ederım. boyle hayatı bır meseleyı onemsememek KIA gıbı bır fırmaya asla ama asla yakısmıyor.
Aynı aracı bende kullanıyorum fren olayı tabii ki çok önemli bir husus olmakla birlikte çözümü olmayacak bir sıkıntıda değil.Bu konu ile ilgili bildiğim kadarıyla sadece 50km hızın altında ani frenlemede Abs'nin erken devreye girmesi sebebi ile şikayette bulunulmuş olup yeni gelen yazılım ile sorun çözülmüştü.Bahsettiğim yazılımı şahsen tüm koşullarda deneyip sorun yaşamadığım için ben attırmadım.Genel ve kronik bir rahatsızlık olmadıkça veya çözüme ulaştırmak adına hiçbir şekilde ciddiye alınmayıp uğraşılmaması durumunda kötüleme olabilir,bence marka konusunda kesin yargıya varmadan araç kötülemeyin çünkü dünya markaları dediğimiz araçlarda bile kronik sıkıntılar çıkabiliyor.Şuna çok eminim ki memleketimizde yol adı verilen ancak yol ile alakası olmayan özellikle katlı ve kapalı otoparklarda saçma sapan şeyler yapıyorlar.Anlattıklarınızdan yola çıkarak lastiklerinde sıkıntı çıkarabileceği düşüncesindeyim.Çünkü fren görevini yerine getiriyorsa,Abs devreye girsede girmesede yola yapılmış o saçma sapan şeylerin üstünde tekerlek kitlesede kitlemesede zıplayıp zıplaya üstünden kaydığını bilirim.Örnek olarak İzmirde saçma sapan bir mazgal sistemi vardır ve yol boyunca metalden yapılmış bir mazgal üstünde ani fren yaptığımda haliyle tekerler betona göre tasarlanmış bir malzeme olduğu için saçmalamaya başladı vs bunun gibi çok örnekler var.Bence aracınızın sorunu çözüldükten sonra çok seveceğinize eminim.Konuyu merakla takip edeceğim:)

Saygılar.

ceronimo1978

New member
Faruk hocam ayni sikintiyi bende yasadim hatta forumdaki bazi arkadaslarla sirf bu yuzden tatsizlik dahi yasadim ancak neticede guncelleme sonrasi problem kayboldu. Istanbuldaysaniz Eresin topkapi servisine bir ugrayin derim. Neticeyi merak ediyorum selamlar

yakuttukay

New member
Bu problem bendede olmuştu hatta iki kez baya sağlam kaza atlattım servise git abs yazılımı attır sorun çözülüyo

c@n

Super Moderator
Yeni fren yazilimi ile sorunkar cozuldu.. bir de lastiklerinize baktirin, hankook lastiklerde pek iyi degil frenleme konusunda...

TeamPASAOGLU

ceronimo1978

New member
Aynen Cana katiliyorum lastik degistirin fren mesafesini iyilestirin. Hankook sikintili ozellikle yagmurda cok kotu

faruk 32

New member
Ekli dosyayı görüntüle 1220arkadaslar aracımın frenının tutmadıgı yer burası , servıs yazılım yukledı daha sonra tekrar geldık ama yıne tutmuyor. ne yapmam gerektıgını ınanın anlamadım.

fikri mumcu

New member
Selam
Buraya benzer ancak demirlerin düz olduğu bir yerde denedin mi?
Fotoğraftaki demirlerin yanal olması özellikle ıslak iken aracı bir tarafa doğru kesinlikle kaydırır ve ABS devreye sokar.
Saygılarımla

ERGE

New member
Otomotivci ve ceed kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışıyım Faruk bey. (not: kia çalışanı değilim)

Aracı teslim aldığınız günden bu yana aynı arıza için 3 defa servis girişi yaptırdıysanız ve probleme çözüm bulamadıysanız tüketici haklarına müracaat ederek yeni araç talebinde bulunmanızı öneririm. Gelecek olan bilirkişi arıza tespiti yaptıktan sonra çözüme ulaşacaktır.Biraz uğraşacaksınız artık. Ceed'in HER YENİ MODEL GİBİ birtakım problemleri olabilir. Ki benim aracımda böyle bir sorun olmadı. Umarım yakın zamanda çözüm bulursunuz...
Saygılar

faruk 32

New member
kıa nın genel mudurlugune maıl attım bugun aradılar, konuyla ılgılı ANTALYA servıse yonlendıreceklerını soyledıler yenıden arayacaklarmıs, durumun akısıyla ılgılı sızlere bılgı verecegım.. nekadar ugrasılacaksa ugrasacagım yeterkı sorun cozulsun.. bu arada ben aracımı volkswagen new beetle aracımla gecen hafta takas edıp aldım. beetlla aynı yerden gunde 6-7 kere ınıp cıktıgımda en ufak bır durmamazlık soz konusu bıle degıldı..

dellobaltino

New member
otoparka girerken yokuş asagı fren tutmadan bodoslama gidiyor anladığım kadarıyla. zaman zaman çok dik yokuşlardan inip çıkmışlığım var ne inerken ne çıkarken bi sıkıntı yaşamadım. sadece el firenini biraz gevşek buluyorum. dibine kadar garc diye asılmassan araba akabiliyor.

celikaci

New member
Merhaba arkadaşlar 2,5 yıldır Kia Ceed Premium kullanıyorum. Bu fren problemi ile ilgili Beylikdüzünden Büyükçekmece ye inen bir yol vardır. Hem çok dik hem virajlı bir yoldur(Turgut Özal Bulvarı) Ailem ile birlikte bu yokuştan aşağı inerken frenler tutmadı, el freni de elektrikli olduğu için bir şey yapamadım. Allah'tan düşük hızla iniyordum ve vites düşürerek aracı iyice yavaşlattım. Fren pedalını da iyice pompaladım. Ailece büyük kaza atlattık. Aracı çekici ile Topkapı Eresine çektirdim. Yeni yazılım yüklenmesi lazım dediler ve yüklediler. Sonrasında bir problem yaşamadım ama halen korkuyorum. Bu konuyu KİA TÜRKİYE ye ilettim şikayet kaydı açtırdım amadan aylar geçti kimse aramadı ben tekrar tekrar aradıysam da kimde ne özür diledi ne yardımcı oldu. Şok oldum. Aynı işlem Toyota da olsa ortalık ayağa kalkardı. Kia hiç ilgilenmedi.
Ayrıca madem böyle bir güncelleme var neden insanları servise çağırmıyorlar anlamış değilim. Araçtan genel olarak memnunum ama böyle kritik bir şey yaşadım.