ceed concept plus Frenlerde gıcırtı sesi

43YD620

New member
Arkadaşlar herkese merhaba, 2012 moder ceed crdi at sahibiyim. frene bastığım zaman araç durmaya yakınken (balatalardan geldiğini düşündüğüm) gıcırtı sesi çıkarıyor, hareket etmek için çok hafif şkilde ayağımı fren pedalından kaldırdığımda da aynı ses çıkıyor. aynı araca sahip olan arkadaşlarda bu sesi duyuyor mu acaba. teşekkürler şimdiden

Serty86

New member
Valla abi bizim araçtada aynı durum var. Daha balata yarıya gelmemiş ama ses yapıyor.

Serkan OĞUZ

New member
Bende aynı ses vardı,artık durmaya yakın son hamlede ses geliyordu yada tam kalkarken bir anda değilde hafiften pedalı bıraktığında kısa süreli bir ses.Gıcırtı desen tam gıcırtı değil ama ne demek istediğini çok iyi anladım.Otomatik araçlarda genelde yaşanan bir durum sadece bizim araçlara özgü bir durum değil, araç hep yükte olduğu için otomatik sahipleri bunu daha net hissediyor.Balatanın tatsızlığı işte,ben 2 hafta önce hepsini sıfırladım zaten arkalar bitmeye yakındı,önler ise daha çok idare ederdi ama hepsini değiştirdim şimdi sorun kalmadı.Birde bitmiş balatanın diske sürtmesi var o zaten herşey için geç kalınmış bir durum ama sizinki sanırım dediğim gibi balatadan olabilir.

pepe

Active member
Arkadaşlar ben de özellikle durmaya yakın frene bastığımda önce bagajdan geldiğini sandığım sonra oradan olmadığını anladığım bir ses geliyor aynı arka silecek çalışıyor gibi bir ses !! Ne olabilir?

ceronimo1978

New member
Arkadaslar ben balata spreyi yada L11 olarak bilinen kalip temizleyixisi ile sesi kestim. Kisin tozlu toprakli yollarda balatalarin arasi malum toz toprak yada tas parcaciklari ile dolabiliyor.

43YD620

New member
Teşekkürler #Serkan OĞUZ arkadaşım, araç daha 7000 km de ama ben de bi baktırayım o zaman balatalara çok teşekkürler