Cee'd 2011 Lastik (michelin crossclimate)

Arkadaşlar aracı aldığım günden beri üzerinde olan michelin energy saver lastiklerimi Michelin Crossclimate lerle değiştirtim.

çok fazla test edemedim ama daha geniş bir zamanda kullandıkça sizler ile düşüncelerimi paylaşacağım.

Fiyatı : 220 lt*4 =880 tl

unalks

New member
merakla bekliyorum değişim zamanı geldiğinde ilk aklımda olan marka ve model

yalcin

New member
hayırlı olsun, keyifli sürüş dilerim bende crossclimate i merak ediyorum yeni çıkan modliydi sanırım değilmi? 4 mevsim lastik özelliği vardı galiba eğer böyleyse kışlık lastik zamanı trafikde sorun çıkarırlarmı, bilginiz varmı?

unalks

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] sorun çıkartırlar mı derken :confused:

unalks

New member
kazasız belasız kullanman dileğiyle hayırlı olsun :)

hayırlı olsun, keyifli sürüş dilerim bende crossclimate i merak ediyorum yeni çıkan modliydi sanırım değilmi? 4 mevsim lastik özelliği vardı galiba eğer böyleyse kışlık lastik zamanı trafikde sorun çıkarırlarmı, bilginiz varmı?
teşekkür ederim.

evet 4 mevsim üzerinde S+W yazıyor ve kar simgesi de var.

ben kışın kışlıkları takacağım için açıkçası çok ilgilenmedim ama herhalde polise göre değişebilir çünkü üzerinde sadece 1 tane oda S+W harflerinin üzerinde kar simgesi var.

yalcin

New member
abi kışın kullanmayacaksan eğer niçin aldın, daha konfora yönelik başka modeli seçseydin ?

unalks

New member
kışın kış lastiği bizim araçlarda zorunlu değilki.. ticari araçlarda zorunlu taksi minibüs vb araçlar için biliyorum. :confused:

yalcin

New member
en son binek araçlardada zorunlu olduğunu biliyorum. olmasa bile düşün cam filmi takmak neye göre yasak mesela? bunun cevabı yokken allah göstermesin bir kaza oldu kışın kış lastiğinde yok haydi bakalım kim hatalı olur bu durumda?

kışın kış lastiği bizim araçlarda zorunlu değilki.. ticari araçlarda zorunlu taksi minibüs vb araçlar için biliyorum. :confused:

unalks

New member
en son binek araçlardada zorunlu olduğunu biliyorum. olmasa bile düşün cam filmi takmak neye göre yasak mesela? bunun cevabı yokken allah göstermesin bir kaza oldu kışın kış lastiğinde yok haydi bakalım kim hatalı olur bu durumda?
zorunluluk yok fakat kışın kış lastiği kullanmak tabiki gerekli. bu sebepten mıchelın takıp 4 mevsim kullanılabilir hani bir çevirmede bunlar kış lastiği değilki denilmez zaten kış lastiği sertifikasıda var testlerde fren mesafesi videosunuda izledim. yinede yaz kış Allah kaza bela göstermesin.

Berkan

New member
kışlastigi zorunlu değil anca o sene valilik karar cıkartırsa anında zorunlu duruma geciyor. alıp kullanmadan once kış lastiğinin ben bukadar yaracagını düsünmezdim unutmayın sadece karla alakası yok havanın sogumasıyla (7derece altı) yagmurla camurla falanda isini gereginden fazla yapıyor minik kanalcıkları oldugu için üstünde yagmurda tahliyesi enfes hal alıyor ve kızaklamıyor yalpalamyor araç su birikintisine girince.

Kışın soguk kar veya yagmurda ben bukadar ise yaradıgını anladıktan sonra havalar 7derece altında gezmeye basladıgı kasım gibi takarım kış lastiklerimi yoluma bakarım bizi yolla baglayan 4 tanecik lastik altı üstü güvenli olsun ben onlememi alıyım . 2kıstur koca jipler suvlar 20 21 inch lastikleriyle karda buzda debelenirken dalga gecer gibi gectim gittim her seferinde :)

rayen

Super Moderator
Hayırlı olsun Bülent. Güle güle kullan.

Arkadaşlar hafta sonu lastikleri deneme fırsatı buldum

Lastikler bir önceki Michelin Saverlaa göre daha sessiz
yol tutuş ve fren mesafesi daha iyi
konforu daha rahat çukurları ve tümsekleri daha iyi apsorbe ediyor
yakıt tüketiminde olumlu yada olumsuz bariz bir değişiklik olmadı gibi

şimdilik bu kadar....