Cee'd 2011 Aracımda canımı sıkan yerler....

Arkadaşlar

Hafta sonu havalandırmanın oradaki kabartıyı görünce iyice canım sıkıldı ve arabanında kaportasında da birkaç vuruk ezik falan vardı hepsini bir arada çıkartmak istiyorum.

Sizlere birkaç sorum olacak hatta haftaya İstanbul'a gelmeyi düşünüyorum tanıdık bildik bu işi yapabilecek bir yer varmı? 1-2 günde teslim edebilecek.

Dün Sonax'a sordum gögüsteki atma ve tampon hariç tüm göçükleri boyasız düzeltiyorlar (600 tl). Pasta-Cila nano boya koruma (560 tl) - iç detaylı temizlik ve ozonla dezenfekte (360 tl) toplam 1500 tl fiyat verdi daha pazarlık etmedim ama fiyat sizce nasıl. Bu işlemler için 2 gün dedi.

Havalandırma kanalının boyunca kanal plastiklerinin oradan atmış servis garantiden birşeyler yapar mı soracağım. Aracı alalı Ekimde 4 yıl bitecek.

Tampona ışıklarda dururken bir dayı çarptı çok yağmur yağıyordu ve gece farkedememiştim. Sonuç araba falan temizlenince bu halde.

Hatırlayanlar bilir sol arka kapıdan motosiklet girmişti kapının ortasında bulunan yerleri düzelttirmiştim fakat vaktim olmadığından birde kapıyı sökmeleri gerektiği için elletmemiştim kapının eteklerinde eziklik var.

sol aynanın hemen altında çok ufak bir göçük var nerede nasıl oldu bilmiyorum garajda kapıyı açarken kolona vurmuş olabilirim

Çocukları parka götürmüştüm parkın demir kapısı arabanın üzerine devrildi. hasar sadece bukadar.

Geçen arkadan biri daha çarptı benim hatam bagaj kapağının ucunda bir göçük var 10 cm çapında var ama

birde resmini çekmeyi unuttuğum ön kaputun ucunda hafif bir ezik var bilmeden baktığında fark edilmiyor bile ama onuda halledecek

şimdi böyle yazınca arabayı çarpışan oto gibi kullanmışım hissi verdi.

c@n

Super Moderator
Torpido garantiden hal olur... Servise vakit kaybetmeden kayıt açtır derim abi...

Öteki işlemler için Bostancı sanayide var tanıdıklar, ama ben senin yerinde olsam Sakarya da yaptırırdım işlemleri.. Bir sorun olduğunda yaptırdığın yer elinin altında olması her zaman avantajdır...

omurkadir

New member
abi dediğin gibi ufak şeyler ancak can sıkar eminim hepsi hallolunca daha keyifli bineceksin arabaya.
autoking mini onarımdan ücretsiz halledebildiklerin yok mu?

pasta değil ama istersen kil ve cila yapabiliriz senin araca da bi gün...

Yarin vakit bulabilirsem servise ugrayacagim bakalim ne diyecekler
@ömür kil ve cila derin cizikleri kapatmaz gibi ama bakalim bir ara olmadi polisaj yaptiracagiz

ERGE

New member
abi bu göçüklerin ve çiziklerin boyanmadan yapılabileceğini sanmıyorum. Boya atan yerler var sonuçta. birkaç yere daha göster derim.

Hafta sonu bu işlemler ile ilgili olarak birkaç yer gezdim

Auto King göğüs hariç peşin 2500 tl çıkardır (çüşşş dememek için kendimi çok tuttu.m)

Sonax 1500 tl istemişti.

Daha önce göçük düzelttirdiğim yer pasta cila boya koruma hariç 900 tl istedi.

Yetki servise gittim göğüs için garantiye bakan arkadaş yokmuş pazartesi geleceğini söylediler. Diğer tüm yerler için 750 tl istediler. Bu sabah servise uğradım göğüsün mailini yazdılar 1-2 güne cevap gelir 15 günede göğüs elimizde olur dediler bekliyorum.

Göğüs gelince diğer tüm yerleri ve bakımı da servise yaptıracağım.

en sonda adamgibi biryerde boya koruma vs. işleri hallederim diye düşünüyorum.....

amorusso

New member
İstanbul da bir yer daha var Maslakta , işçiliği çok iyi parası biraz pahalı, forumdan yaptıran vardı, boyası işlemlerde autokingin yapamadığını yapıyordu, aklıma gelirse yazarım :)

Lecher

New member
İstanbul da bir yer daha var Maslakta , işçiliği çok iyi parası biraz pahalı, forumdan yaptıran vardı, boyası işlemlerde autokingin yapamadığını yapıyordu, aklıma gelirse yazarım :)
Maslak oto sanayideki laz picasso lakaplı ustadan bahsediyorsunuz herhalde bende zamanında tampon için araştırma yaparken karşılaşmıştım herkes methediyordu ama bana uzak oldugu için serviste yaptırmıştım ben :)

Birde nette bakınırken göcükler için şöyle bi konu buldum usta işinin ehline benziyor yaptıran herkes memnun bi bak istersen http://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/138524-yagli-cekic-boyasiz-duzeltme.html

Berkan

New member
verdigin linkteki usta aynen isinin ehlidir nispeten tuzlu olabilir ama memnun klamayan görmedim daha

teşekkür ederim arkadaşlar ama işler planladığım gibi gitmedi istanbulda sadece cumartesiye kadar kalacağım o nedenle işlemleri serviste yaptırmaya karara verddim.

Torpido için çelik motordan değişim onayı gelmiş 15-20 gün içerinde torpidonun geleceği bildirildi.

c@n

Super Moderator
Hadi hayirli olsun...

TeamPASAOGLU

Dün servisi aradın ne oldu bizim torpido diye.
Parça geldi beyfendi pazartesi gelin değiştirelim dediler :cool:

Neyse bayramdan sonraki pazartesiye randevuyu aldım hem torpido hemde diğer yerler serviste yapılacak...

rayen

Super Moderator
Gene iyisin, bizimki daha gelmedi. :)

abi arayıp sormasam geldiğinden benim de haberim olmayacaktı.

Aracı bu gün servise bıraktım kısmet olursa perşembe geri alacağım.....