Carbon Clean ne zaman yaptırayım?

argovolkan

New member
Slm..
Aracım 45000 km yi yeni geçti..Bir kaç aydır da yazılımlı.Çok sert kullanmıyorum.Ama sürekli dur kalk şehir içi trafiğinde kullanıyorum..Carbon Clean yaptırmam gerekirmi şu an, veya ne zaman yaptırayım.? Birde bunu yetkili servistemi yoksa dışarda herhangi bir yerde yaptırmak mı mantıklı? Tavsiyeler için teşekkürler şimdiden..

inimicus

New member
Bu konuyu ben de merak ediyorum ama tek bildiğim Onno Usta'nın Otohaber'deki köşesinde neredeyse her hafta söylediği şeyler: yazılımdan önce mutlaka yaptırın; yazılım sonrası da her 40000 km'de bir yaptırın diyor. Ankara'dasınız sanırım; burada MEB Başayar bu işlemi yapmıyordu en son servise gittiğimde sormuştum. Ben önceki arabama Ostim'de HEÇ otomotivde yaptırmıştım.

argovolkan

New member
Mutlu bey merhaba..
Yazılım yükleneli 4000 km ye yaklaştı..Zamanı gelmişte geçiyor gibi yani. Bu işlem ne kadar sürüyor. Gittiğimiz zaman hemen yapılan bir işlemmi? Birde tahmini maliyet nedir biliyormusunuz?

akenatons

New member
Arkadaşlar merhaba. Benim eski palio varken, Bosch serviste carbon clean yaptırmıştım. Bu işin mucidi zaten Bosch'tur. Yaklaşık yarım saat sürmüştür yanlış hatırlamıyorsam. İşlemin ne olduğunu zaten biliyorsunuzdur detayına girmeyeyim,

ortalama 75bin km den sonra yapılması tavsiye edilir. Motor ömrüne olumlu katkısı olduğundan yaptırılmasını tavsiye ederim. Benim aracımda bu işlem performansı gözle görülür şekilde arttırmıştı.

Mesela bor power da yaptırmıştım 5.000 km sonra ama hiç bir halta yaramamıştı. O yüzden motor katkıları out carbon clean in diyorum.

inimicus

New member
Mutlu bey merhaba..
Yazılım yükleneli 4000 km ye yaklaştı..Zamanı gelmişte geçiyor gibi yani. Bu işlem ne kadar sürüyor. Gittiğimiz zaman hemen yapılan bir işlemmi? Birde tahmini maliyet nedir biliyormusunuz?
Valla servisten randevu alırsanız hemen yapıyorlar; 4 sene önce 80 lira gibi bir şeydi sanırım maliyeti bana.

soner

New member
Slm..
Aracım 45000 km yi yeni geçti..Bir kaç aydır da yazılımlı.Çok sert kullanmıyorum.Ama sürekli dur kalk şehir içi trafiğinde kullanıyorum..Carbon Clean yaptırmam gerekirmi şu an, veya ne zaman yaptırayım.? Birde bunu yetkili servistemi yoksa dışarda herhangi bir yerde yaptırmak mı mantıklı? Tavsiyeler için teşekkürler şimdiden..
40binde yaptırman lazım. 5bin km geçirmişsin önemli değil. ostimdeki Uraz Otomotiv Bosh servisinde yaptırabilirsin.
ben zamanında orada yaptırmıştım...

c@n

Super Moderator
Fiat kendi arabalarinda her 45 bin km de yapiyordu... standard bakimin icinde... her 45 bin km de yaptirmakta bence de fayda var... ve bir onemli konuda arac yazilimli oldugu icin yag degisim periodlarinin bence kisaltipmasi gerekli... her 7500 km de bir yag, yag filtresi ve hava filtresi degistirmek bence cok daha onemli....

TeamPASAOGLU*

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Carbon Clean ne zaman yaptırayım?

Ben yaptırmadim hiç geçen Manifold contasi değişirken içine baktım çok kurum yoktu hatta tertemiz di diyebilirim 4-5 depoda bir gtl alın gazları bence yeterli :) düzgün yapılmayan işlem sıkıntılı bence Carbon clean da

TeamPASAOGLU*

ali gürbüz

New member
Cikin gece 4 te tem otoyoluna.
1 saat tam gaz gidin.
Ne kurum kalir ne bisey.
Tertemiz atarsiniz icinizdeki butun herseyi egzosttan:D

Sent from my iPhone using Tapatalk

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Carbon Clean ne zaman yaptırayım?

Cikin gece 4 te tem otoyoluna.
1 saat tam gaz gidin.
Ne kurum kalir ne bisey.
Tertemiz atarsiniz icinizdeki butun herseyi egzosttan:D

Valla benim arabada kurum murum yok
Dumanı da bol gidişide güzel :) gaza basan adamın arabasında kurum olmaz :)

TeamPASAOGLU*

ali gürbüz

New member
Valla benim arabada 70 bin kusurdu ne kurum vardi ne bisey:)

zerogravity

New member
Valla benim arabada kurum murum yok
Dumanı da bol gidişide güzel :) gaza basan adamın arabasında kurum olmaz :)

TeamPASAOGLU*
Dımı ama:)
Bu arada Manuel süper şiddetle tavsiye ederim At kullanmaktansa :D ayrıca motor freni olayı ve verdigi tok ses çok hoş ...bu arada kesinlikle vites yukarı aşağı oynamıyor stabil;)