Bu forumda "sürücüler" kimler?

branke

New member

Hayretler içindeyim!

Alçaktan uçan pilotlar ile dolu burası. (küçük tek motorlu Cessna 230 km yapıyor)

Ortalama 100km demek 160-180 lere ulaşmak demek!

200 ile giderken kadranın resmini çekenler, sizleri hiç takdir - tasvip etmiyorum.

140 -180 ile gidenler, düşüncem sizler için de geçerli.

Bu gün iyi gözüken yollarımızın kalitesi malum, yarın o süratle 15 cm bir göçüğe girebilirsiniz.

"YASAK" kelimesinin neresini anlamıyorsunuz?

Yollardaki sürat tahditleri başkaları için mi hep?

Elimde olsa yola çıkmanızı, başkalarına tehlike oluşturmanıza izin vermem.

İntihar etmenin daha kolay yolları var.

Bari ailesini taşıyan diğer kişileri tehlikeye atmayın yollarda, hakkınız yok.:mad:

Tecrübe satın alınmıyor.

Oturun evinizde! Alın bir PS2 filan bol bol yarışın TV önünde.

Şehir içinde sürat tahdidine uyduğum için korna çalan öküzlerin haddi hesab yok.:rolleyes:

Olsun.

Bu yaşa geldim, gitmek istediğim here yere vardım.

Gazeteler varamayanlar ile dolu.

Son olarak aklınıza gelebilecek bir soruyu cevaplıyayım;

Ben de sürat -güç hastasıyım. (İDİM - yaşlandım artık, reflex aynı değil.)

250 nin üstüne çıkabildiğim arabalarım oldu.

AMA HER ZAMAN PİSTLERDE GERÇEKLEŞTİ BUNLAR!

Lütfen arkadaşlar, sürat güdülerinizi pistlere ayırın.

Yakınınızda kullanabileceğiniz pist yoksa kurallara riayet etmeye çalışın.

Hadi bakalım, zılgıtlar gelsin!:D

Saygılar,

babıesrar

New member
Haklısınız abi. Kendi payıma inşaallah hiç unutmam. 170 200 skalası olmasa da bazen 140 160lara çıkabiliyorum zira :(

sinan1

New member
Bu pistler nerede oluyor?. Canı çeken oraya gidip sürat yapsa? Böyle hizmet alınabilecek pist var mı?
Hatta çok meraklısı varsa abone olur. Aylık abone olana indirim yapılır :)

Berkan

New member
200 le giderkenki resim cekenler kısmı ben oluyorum heralde

belirtmek istedim:

ilk ciddi uzun yol denememdi ceedle evet son aşagı yukarı 100km boyunca ozellikle lüleburgaz duzglügünden sonra 170in altına inmedim

istanbul-edirne yolu 3 şeritli kaymak kıvamındaki yoldur bol inişli cıkısı falan filan. gecenin 2-3ü falandı anca yolda 1 araç gorurseniz oda kamyon bayırları cıkmaya calısıyor yavas yavas

resimleri yandan arkadasım cekti delirmedim daha ohızda elimi kolumu direksiyondan ayırıp resim cekecek kadar

istabul iş trafınde makaslar ata ata gidiyorm insanların tehlikeye atıyorum üstlerine kıra kıra gidiyorm. sanki bombos yolda bastım allah ne verdiyse.sonrada yeter lan boylede gidilmez dedim 120-130 cruise ile devam ettim

sizden 3-4 yaş ufak babam var oda yası ilerledikce kesti gaza basmayı artık eski i30 varken 120yi gecirtemezdik uzun yolda ist-ank.
gel gelelim adamın huyu var yeni arac aldımı köküne köküne basar.
nitekim yeni aracındada oyle(asagı yukarı 1 sene oncesi) oldu bi geldi aracın onü mezarlık olmuş sinekten
hayırdır dedim basarmıydın baba sen. deniyim dedim bu baya gidiyoms bastıkca bastm dedi :)
dün yine gittiler annemle mesela normal gitmiş 120-140 seyrinde.
babamın ozelliklerini almısım galiba

Pisti soran [MENTION=915]sinan1[/MENTION]
kendi aracımla katılmasamda(henüz) hertürlü pist organizasyonuna giderim arkadaslarıma yardımcı olurum sag koltukta oturması bile zevkli (dizelde o keyif yok tırtır sesten) gerekitignde gorev bile aldım hatta.

drag/time trial : istanbul park F1 pisti- izmir körfez-izmir ülkü (pistler nerde diyen için) manisada konyada sadece drag için pistlerde var.
abonelik yok sadece istanbul parkta toplu seans alırsa ufak bir indirim var kampanya gibi suan okadar

serdar1457

New member
Bende basıyorum uzun yolda özellikle affetmiyorum arada kızıyorum kendime. Ama sonra yine basıyorum
makasada girdiğim oluyor ama gözü kapalı gidenlerden değilim
Geçen pazar BMW x1 seleltör yaptı otoyolda is ta kadar üç kere yol verip sonra yakalayıp geçtim hız 180-200 arası
en son 4 cüde arkasına yapıştım sellektör felam yapmadım bana yol verdi :)
Oynaya oynaya ist geldim yol nasıl gecti anlamadım :)
yaptığımın haklı hiç bir tarafı yok yada mantıklı bir yanı yok farkındayım
bu arada ort yakıt tüketimi 7 lt idi Manuel'in ceed

Serty86

New member
Hız yapmak göreceli bir durum bence. Yol müsait ve araç güven veriyorsa hız yapılabilir. Bence bahsettiğiniz durum araçların yoğun olduğu yerlerde yapılan hız denemeleri.

branke

New member
Bende basıyorum uzun yolda özellikle affetmiyorum arada kızıyorum kendime. Ama sonra yine basıyorum
makasada girdiğim oluyor ama gözü kapalı gidenlerden değilim
Geçen pazar BMW x1 seleltör yaptı otoyolda is ta kadar üç kere yol verip sonra yakalayıp geçtim hız 180-200 arası
en son 4 cüde arkasına yapıştım sellektör felam yapmadım bana yol verdi :)
Oynaya oynaya ist geldim yol nasıl gecti anlamadım :)
yaptığımın haklı hiç bir tarafı yok yada mantıklı bir yanı yok farkındayım
bu arada ort yakıt tüketimi 7 lt idi Manuel'in ceed

Çok iyi!

branke

New member
Hız yapmak göreceli bir durum bence. Yol müsait ve araç güven veriyorsa hız yapılabilir. Bence bahsettiğiniz durum araçların yoğun olduğu yerlerde yapılan hız denemeleri.
Selam,

Bahsettiğim yer her zaman, her yer! Kurallara uymak gerek.

Avrupa'da (herhangi bir "gelişmiş" ülkede) sabahın 4 ünde kırmızı ışıktan geç.

Önce unutamayacağın bir ceza, tekrarlarsan ehliyet kaybı, daha sonra da hapis.

Neden orada yapmıyoruz da burada yapıyoruz?

O kadar mı "geri kalmış" bir memleketiz?

Saygılar.

Serty86

New member
Kurallara elbette uyulmalı ama ülkemizde de saçma kurallar ve uygulamalar mevcut ki ben ist E5 karayolunda asla 70km kuralına uymuyorum uymayacağımda. İnsanlara bu kadar saçma sapan eziyet edilmez maksat zaten piyango kime vurursa diye seçip para toplamak. Hergün dünya kadar aracın çıkıp tıkış tıkış gittiği yola radar dikip dikkat edeceklerine o radarları iller arası yollara diksinler. Daha yazacak çok şey vardır ama zaten istanbulun tamamen yıkılıp baştan yapılması lazım. ne yolu yola benziyor nede yerleşimi. Bahçeşehir-kayabaşı gibi yerlere dünya kadar inşaat yapılıyor o kadar insan oralara yerleşiyor ama gelin sabah akşam evine gidip gelenlerin eziyetini görün halen dahada inşaatlar vaatlerle devam ediyor. Cem yılmaz ne güzel diyor ya "şehir merkezine 10 dakka ama roketle".

branke

New member
Kurallara elbette uyulmalı ama ülkemizde de saçma kurallar ve uygulamalar mevcut ki ben ist E5 karayolunda asla 70km kuralına uymuyorum uymayacağımda. İnsanlara bu kadar saçma sapan eziyet edilmez maksat zaten piyango kime vurursa diye seçip para toplamak. Hergün dünya kadar aracın çıkıp tıkış tıkış gittiği yola radar dikip dikkat edeceklerine o radarları iller arası yollara diksinler. Daha yazacak çok şey vardır ama zaten istanbulun tamamen yıkılıp baştan yapılması lazım. ne yolu yola benziyor nede yerleşimi. Bahçeşehir-kayabaşı gibi yerlere dünya kadar inşaat yapılıyor o kadar insan oralara yerleşiyor ama gelin sabah akşam evine gidip gelenlerin eziyetini görün halen dahada inşaatlar vaatlerle devam ediyor. Cem yılmaz ne güzel diyor ya "şehir merkezine 10 dakka ama roketle".

"Kurallara elbette uyulmalı ama ülkemizde de saçma kurallar ve uygulamalar mevcut ki ben ist E5 karayolunda asla 70km kuralına uymuyorum uymayacağımda. "

Buna tenakuz mu diyorlar?

Ne demek "radarları iller arası yollara diksinler" ?

200 kilometreye varan süratle giden arkadaşlara mi gıcığın var?

Kural kuraldır, ona da sana da.

Yiyeceğiniz ceza hepinize helaldir, mümkün olduğu kadar caydırıcı olmasını dilerim.

Kızmak yok öyle, seçilmişler kural yapar halkın güvenliği (ve başka sebepler ile) için ve uyulması gerek.

Saçma olduğunu düşündüklerinin değiştirilmesi için çaba gösterebilirsin, göstermelisin.

Ama "ben bu kuralı-yasayı sevmedim, uymayacağım" dememen lazım, herkes bunu yapmaya kalkarsa tabancalarımızı belimize takıp sokaklara çıkalım oldu olacak.

İstanbul hakkındaki tesbitlerine katılıyorum, Cem Yılmaz'ınkine de.:)

Aklıma geldi, park yasalarına uyuyormusun yoksa yazın Bodrum'a gelenlerdenmisin?

Hani dörtlüleri yakınca her yerde durabileceğini-park edebileceğini sananlardan mısın?:confused:

%90 ı 34 plakalı.:p

Haber ver gelirsen, evden çıkmayayım..:)

Saygılar,

Serty86

New member
7 yıldır aktif araç kullanıyorum Allah'a şükür kaza ceza vs. bişi yaşamadım. Şehir içide uzun yoldada nasıl kullanılır tecrübe sahibiyim. Gideceğim yere adam gibi gidip 10dakka geç gitmeyi tercih ederim. Malum burası istanbul ve trafikte her zaman 5 araç kullanıyoruz. Kurallara gelince burda öyle kırmızıda geçme olayı yok zaten artık trafik sabah öğle akşam fark etmiyor biri kırmızıda durunca sende duruyorsun yani. E5 olayına gelince gün içinde ortalama 70km hızla gitmek zaten hayal ama akşam 9 dan sonra boş yolda 70km hızlada gidilmez kimse de gitmiyor tabiki. Ben aracımı 2 yere park ediyorum burda 1. evimizin önüne 2. iş yerinin önüne. Bir yere gitmek istersem toplu taşıma tercih ediyorum gün içinde. Saygılar.