Balatalar

alicanım

Member
Debriyaj ve fren balataları nasıl biter,kullanımı nasıl olmalı,ne kadarlık sürede biter ve biz nasıl anlarız?Bu konuda bilgi verecek arkadaşlara teşekkür ederim.

rayen

Super Moderator
Ne kadar çok kullanırsanız o kadar çabuk biter. :)
Normal yanıt bu. Kişinin kullanımına bağlı, ömür biçmek doğru olmaz. Ama tavsiyelerde bulunabiliriz. Debriyaj ile ilgili olarak yarım debriyaj denen olayı çok sık kullanmayacaksınız. Ayağınız sürekli debriyaj üzerinde olmayacak. Fren yapmanız gereken yere gaz keserek yaklaşacaksınız. Hemen hızlanıp arkasından fren yapacağınız durumlardan kaçınacaksınız.

alicanım

Member
Balataların bittiğini yani yenisini almamız gerekirse nasıl anlarız?Benim öğrenmek istediğim asıl şey bu.Bir de yenisini taktırmak istediğimizde garantiden dolayı servise mi gitmek gerekir yoksa her hangi bir yerde değişimi yaptırabilir miyiz?

khf

New member
Misal Kahramanmaraş'ta yaşıyorsanız normalden en aşağı yüzde 50 daha çabuk balatalarınızı bitirirsiniz; inerken fren, çıkarken de debriyaj balatalarını (ışıklarda dur kalk yaparak). Çünkü memlekette düz bir yer yok! Habire iniş, habire yokuş.

Son düzenleme:

Batum

New member
dışarıdan bakınca çok incelmişsede anlaşılabilir.

yalcin

New member
[MENTION=1349]alicanım[/MENTION] balatalar ne durumda bitmiş mi anlayabildinizmi?

alicanım

Member
Balatalardan anlayan bir arkadaşıma gösterdim.İyi durumda olduğunu söyledi.40 bin km den sonra değiştirebileceğimi söyledi.

yalcin

New member
teşekkürler geridönüş için, kaç binde aracın şuanda? rio dimi?

eyup

New member
Arkadaşlar Cuma gününe kadar Moskova'dayım. İstediğiniz birşey varsa mesaj atın.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yalcin

New member
[MENTION=2398]eyup[/MENTION] bu ledli farların fiyatı ücreti nedir acaba dışarda öğrenebilirmisin? (eski kasa için)

Srhn

New member
@eyup bu ledli farların fiyatı ücreti nedir acaba dışarda öğrenebilirmisin? (eski kasa için)

yalçın eski kasalarda makyajsızlara göre var ledli var sonar marka falan bizim makyajlılara göre hiç denk gelmedim ben farlarımız farklı çünkü

eyup

New member
Ceed icin degil mi? Ceed Pro degil?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eyup

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] burada birçok ürün buldum fakat fiyatlar kaliteli ürünlerde 400 - 480 USD civarında. Çin ürünleri de çok kalitesiz fiyatları dahi önemli değil. Direk olarak avrupadan almakta fayda var. Oradan sorduracağım. Fakat Türkiye'den garantisiyle almak daha mantıklı geldi açıkçası.

yalcin

New member
aynen dediğin gibi buradan alınır daha iyi, okadar yüksek demekki fiyatlar.