Aydınlatma Sorunu

dellobaltino

New member
Arkadaşlar şöyle bir problemim var. Yeni ceed aracımda farlar herzaman otomatik konumdadır. Gündüz farlarını aracım otomatik açar gece olunca yine kısalar otomatik yanar. Ancak bugün farkettim ki gündüz farı artık otomatik yanmıyor. kolu ileri ittirdiğimde uzunların yanması gerekirken yanmıyor. Fakat selektor çalışıyor. Ayrıca aydınlatma kolundaki auto konumunu değiştirdiğimde uzunlar kısalar hepsi çalışıyor ama auto konumunda çalışmıyor. Önceden aractan indiğimde kumandayla kilitlediğimde bir süre farlar yanıyor sonra kendiliğinden sönüyordu. şimdi ise hiçbirşey yanıp sönmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

akrepkral86

New member
Abi bir servise uğramanda fayda var bana biraz garip geldi bu olay sensörlerde bir algılama sorunu olabilir.:confused:

dellobaltino

New member
bi çözüm bulamazsam ben de öyle yapıcam ama belki basit bi çözümü yada sebebi vardır diye önce bi sorup soruşturayım dedim

Tesla

New member
Göğsün ortasında, ön camın dibinde ışık sensörü var. Belki o arızalanmıştır. Bir silin, Türk işi 2 tıktık yapın. Belki orda bir sorun vardır.