Aracin içinden gelen sesler

korrinni44

New member
Arkadaşlar 2013 model ceed concept plus aracım var.
Dikkatli ve temiz kullanmama rağmen asfaltın kötü olduğu yerlerde ön göğüsten ve sağ taraftan çıtırtılar geliyor.
Nerden geliyorsa ses bir türlü bulamadım.
nedeni nedir acaba? servise götürmedim bunun için ..
fikri olan varmı??

ErkanKASIM

New member
Normaldir, asfaltta giderken ses yapmıyorsa:) sorun yok , süspansiyonu sert her arabadan gelir ses, benim proceed gt dende gelio öyle sesler , torpidoya koyduğun saklama gözlerine koyduğun şeylerdende gelebilir titreşimle

By_Cesar

Active member
Oh bee sonunda benımle aynı sorunu yaşayan biri çıktı.. Valla arkadaşım bende de 2013 concept plus var geçenlerde bir cukura düştüm ve o andan sonra ön göğüsten havalandırma deliklerinin oldugu yerden soguk havalarda garip bir takırtı gelir oldu. ayrıca sağ taraftan da benzer küçük sesler duyuyorum. Yaşadığım yerde doğru dürüst yol yok mübarek bu sebepten her an aynı sıkıntıları çekiyorum ve yavaştan bu sıkıntı arabadan soğumama neden olacağa benziyor.

arda-buse

New member
Ayni sorun bendede vardi ayna kapagindan ve tutma yerindeki piyano black kismina ozel bant uygulandi ses tamamdir.ayrica bi ses daha vardi uzun aramama ragmen en sonuda buldum oda gözlük kutusu

korrinni44

New member
Özel bant nedir? Nasıl uygulanir, bilgi verirseniz sevinirim

unalks

New member
ses olayı bendede var 2014 concept plus daha 2 aylık aracım. illaki ses olayı tabiki olur yürüyen yolda giden araçta fakat bundan önce kullandığım 2005 model aracımda bile bir iki tıkırtıydı sadece böyle olunca insanın canı biraz sıkılabiliyor. benim duyduğuma göre kronik olarak sunroof ta zamanla oluşan bir tıkırtı, ön camlar ve kelebek camlarında kronik bir sorun olduğu. hee ben bunlar içinaçtırma söktürme yaparmıyım tabiki hayır :)

ercan872

New member
sağ koltuk başlığına dikkat et ses genellikle ordan geliyor

turkeril

New member
Araçlarımızda ufak tefek trim sesleri mevcut. Benim concept'te sol alt kısımdan geliyor. Elimle bastırınca kesiliyor, silikon spreyle kesileceğini biliyorum ama elim değmedi bir türlü. '07 ceratoda gram trim sesi yoktu onu da belirteyim :)

akrepkral86

New member
Trim sesi her araçta olur Mercedes,bmwlerde bile oluyor bu sesleri dayanılmaz olmadıkları sürece çokta umursamamak gerekir yoksa hastalık haline gelebiliyor:rolleyes: