aracım bugün sabah çalışmadı

şavşat

New member
sabah start tuşuna basınca ekran ışıkları yanıp yanıp durdu çalışmadı. sonra kia yol yardımı çağırdım geldi aküyü şarj ettik çalıştı beraber eresin servise götürdüm kontrol ve testlerini yaptılar aküde sıkıntı varmış akü gelince gidip değiştireceğiz
nasıl olurda biter kısa sürede deyince fabrikasyon olarak hatalı bir akü olabilir dediler

zerogravity

New member
Gecmis olsun abi , ne yazık ki donanımı yüksek bu araçlar akuyu gercekten ya seciyor yada premium donanımlarda aku sorunu var.

şavşat

New member
sağol erdoğan allahtan tatildeyiz yolda ters bir yerde olabilirdi. daha önemli bir şey çıkmadı diye sevindim

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: aracım bugün sabah çalışmadı

Geçmiş olsun Sinan abi akü yokmuymus nasıl servis bu ya:(
Benim geçen hafta değişti serviste hemen taktilar

şavşat

New member
sağol yusuf yokmuş işte ne yapalım 1-2 gün içinde gelir değiştiririz dediler
aküyüde şarz etmişler sıkıntı olmaz dediler.

c@n

Super Moderator
Gecmis olsun Sinan abi...:):):) ne kadar cok teknoloji o kadar cok dert... biraz da sans isi bu...:(

TeamPASAOGLU*

ahmymn

New member
Geçmiş olsun Sinan Bey ben de aynı sorunu aracımı aldığımın 3. gününde yaşadım. Gerçekten tarifi olmayan sinir bir durumdu. Geçmiş olsun. Demekki kronik bir durum

Sam

New member

Abi showrodan falan aldiysaniz arabayi devamli icine girip cikan oluyo aku cabuk omrunu yer. Bazi showrokmlar gerci akunun kutup baslarini cikariyolar bazilari yapmiyor bagaj falan elektrikli acildigi icin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmymn

New member
Sinan Bey; Ben de Sam 'in bahsettiği şeyi söyleyecektim, genelde bagaj kapağı, biraz sert kapandığından, açık kalıyor ve bundan dolayı da benim yaşadığım bu sıkıntıyı sizde yaşamışsınız. Bizzat şahit olduğum için bu durumu rahatça söyleyebilirim kendi arabam için, muhtemelen siz de showroomda ki aracı aldığınızdan bu problemi yaşadınız. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum...

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Arkadaşlar derdimiz akü olsun :)
Akü ciddi yoruma açık bir şey
Benim Son 4 ayda 3 kere bitti hafta sonu kullanmadığım zaman pazartesi calismiyordu:)
Ilkinde diğer arabadan takviye yaptim
Ikincide yol Yardım geldi takviye yapti
Üçüncüde yol Yardım geldi takviye yaptı ve akü değişti
Evet sinir bozucu durum ama akü bu herkesin başına gelebilir üzülerek bir durum değil bence keyifle binin arabalariniza :) :)

zerogravity

New member
Aynen , keyfi bozacak kafaya takılacak şey değil , bu arabanın aynısı 70bin tl diğer markalarda...

sinan abi geçmiş olsun

Yusuf abiye katılıyorum akü gibi derdimiz olsun.

ahmymn

New member
Dertsiz olsun daha da güzeli;) Başkalarının dikkatsizliği zaten burada sıkıntı, araçtan kaynaklanan durum değil:p

huss25

New member
akü gibi derdimiz olsun Yusuf hocamın dediği gibi bende aracımı keyifle kullanıyorum da şu mazot fiyatları yokmu :) 20 günde 400 lira günlük 20 lira verilirmi yakıta yahu ayda 600 yılda 7200 lira piuvv :(( bide ben euro dizeli 3,99 dan alıyorum 26 kuruş daha ucuz 4,25den alsam 24 lira daha ekle 400e günlük verdiğim para 21 buçuk lira eder 7.847,50 yani yılda 8 bin lira eder yakında evin bodrumunu kazıp sondaj çalışmalarına başlamak lazım :)

şavşat

New member
öncelikle ilginiz için herkese teşekkür ederim arkadaşlar. bende kafaya takılacak bir durum olmadığı genel düşüncesinde olduğumu söylemeliyim. sadece böyle bir durumla karşılaşan olursa nedeni önceden daha rahat bilinsin diye açtım konuyu. diğer taraftan neden olabilir diye beraberce bir fikir yürütmenin de faydalı olabileceğini sanıyorum. çok mühim bir şey değil ama selman arkadaşımın belirttiği gibi showroom aracı olmasından kaynaklanma ihtimali banada mantıklı geldi kronik bir sorun olacağını zannetmiyorum.

huss25

New member
o zaman şu durumu asla göz ardı etmeyin yeni aküyü taktıysanız ve gece aracın herhangi bi ışığını açık unutmuyorsanız araçta aynı durum tekrar ederse kısa devre durumunu kontrol ettirin kaçak olmasıda olası durumlardan biridir.

şavşat

New member
o zaman şu durumu asla göz ardı etmeyin yeni aküyü taktıysanız ve gece aracın herhangi bi ışığını açık unutmuyorsanız araçta aynı durum tekrar ederse kısa devre durumunu kontrol ettirin kaçak olmasıda olası durumlardan biridir.
araçta unutulan tüm ışıklar kilitlendikten sonra otomatik kapanıyor.
dediğin benimde aklıma geldi ama öyle olsa daha önce bitmeliydi veya yeni olduysa şarz ettikten sonraki sabah yine akü bitik olması gerekirdi, yani bunları düşündüğümde akünün başlangıçta ömrünün zaten azalmış biçimde olması veya akünün fabrikasyon bir hatası ( servisin yorumuda böyle oldu) olduğu fikri şimdilik daha akla yakın.

huss25

New member
dediğin benimde aklıma geldi ama öyle olsa daha önce bitmeliydi veya yeni olduysa şarz ettikten sonraki sabah yine akü bitik olması gerekirdi, yani bunları düşündüğümde akünün başlangıçta ömrünün zaten azalmış biçimde olması veya akünün fabrikasyon bir hatası ( servisin yorumuda böyle oldu) olduğu fikri şimdilik daha akla yakın.
o zaman dediğim gibi aynı sorun tekrarlanırsa mutlaka şase olmadığını anlamak için servise götür elektrikçi iyi bi baksın sonuçları vahim olabilir eğer kısa devre ise ve sadece akü ile yırttıysan şanslısın demektir umarım tekrar bitmez akün

erginy

New member
Aynı sorun benim de başıma geldi. Servise götürdüm ve herşey normal dediler. Yeniden olursa arabanın başına çağıracağım. Arabayı aldığım bayinin servis müdürü akü bozuktur abi dedi.