Araç geriye kaçırma

akrepkral86

New member
https://www.youtube.com...feature=youtu.be&t=4m9s

Arkadaslar hyundai elantra'nın güneykore testinde geriye kaçırdığı söyleniyor buda çift kavramadan kaynaklanıyor yani tam kavrama yapmıyor videodada göreceksiniz araç yokuş yukarı adam defalarca gaz pedalına basmasına rağmen araç ileriye gitmiyor acayip şekilde geriye kayıyor adamlarda şaşkın şaşkın bakıyorlar korkuyorlar resmen otopark.com sitesindede elantra testinde bu durumdan bahsetmiş o zaman kia da aynı tip şanzımanı kullanıyor benim başıma böyle birşey gelmedi ama gelebilirde sadece araç sürekli dur kalkta tam frene basmayınca biraz geri kaçırma yapıyor onuda şanzımanın yapısına bağlıyorum ancak böyle bir durum başıma gelirse bilmiyorum ne yaparım çok tehlikeli bir durum malum arkada insan olabilir hayvan olabilir bunu düşünmek bile istemiyorum direk aracı satma sebebim olur bir dahada uzakdoğu aracı almamaya yemin ederim herhalde siz videoyu izleyin bana hak vereceksiniz.

Son düzenleme:

rayen

Super Moderator
Bu biraz karalama odaklı video olmuş. Hadi diyelim birinde ikisinde hatalı üretim var, dünya çapında bir firma bu sorunu farketmeden aracını piyasaya sürer mi? Video da eksik olan vites göstergesi onu da görseydik daha inandırıcı olurdu. Ne malum N'ye atıp atraksiyon yapmadıkları. :D:D:D

inimicus

New member
İyi de bu testteki araba ioniq hybrid değil mi? Elantra ile aynı değil sanırım.

Berkan

New member
otopark.com'un Elantra testinde And'da buna benzer birşeyle dile getirdi bazen kavramıyor geri kaçırıyor yada devirlensede zorla kalkıyor diye

dediğim Şanzımanla ilgili kısım 16:30 dakikada başlıyor 2-3 dakika dinlerseniz cıkıyor zaten

[video=youtube;PffXomRYXaw]https://www.youtube.com/watch?v=PffXomRYXaw[/video]

inimicus

New member
Obaa. Anlattıklarına bakılırsa sıkıntı büyük. Gerçekten fenaymış yav.

c@n

Super Moderator
Cift kavrama sanzimanlarin hepsi geri kacirir zaten. Ama hepsinde en azindan tum yeni modellerde yokus kalkis destegi var. demek ki elantra da yokus destek sistemi guzel calismiyor.